7.9.2012 0 Comments

Epson vyvinul nový rad ultrakompaktných tlačiarní aj sadu nových atramentov pre domácu tlač

Spoločnosť Epson uvádza nový rad kompaktných domácich atramentových tlačiarní, ktoré ponúkajú veľa nových funkcií a umožňujú všestrannú domácu tlač. Rad Expression Premium je ideálny pre rušné domácnosti, ktoré požadujú dokonalú kvalitu domácej tlače fotografií aj textových dokumentov. Navyše ponúka tieto skvelé funkcie:

- Nový päťfarebný atrament Claria Premium zaručuje tlač výnimočných lesklých fotografií a ostrých textových dokumentov
- Kompaktné rozmery - o 40 % menšie ako predchádzajúce modely
- Motorizovaný ovládací panel a výstupný zásobník
- 8,8cm dotykový displej s jednoduchou interaktívnou ponukou
- Vylepšená služba Epson Connect s novým ovládačom Remote Print a skenovaním do cloudu
- Automatické nastavenie Wi-Fi a možnosť pripojenia cez rozhranie Wi-Fi Direct
- Flexibilná manipulácia s médiami, zadný podávač pre špeciálne médiá, dva zásobníky papiera a obojstranná tlač
- Potlač diskov CD a DVD

Atrament Epson Claria Premium kombinuje čierny pigmentový atrament s azúrovým, purpurovým, žltým a čiernym atramentom na báze rozpustných farbív. To je zárukou tlače nielen trvanlivých dokumentov, ale aj výnimočných lesklých fotografií s ostrými detailmi, hlbokými odtieňmi čiernej a bohatými, žiarivými farbami.

Tieto modely sú zároveň vybavené motorizovaným ovládacím panelom a výstupným zásobníkom, ktorý sa pred tlačou automaticky otvorí. Jediné, čo tak musíte urobiť, je odobrať svoje hotové výtlačky.

Všetky modely radu Expression Premium umožňujú vzdialenú tlač pomocou služby Epson Connect (Epson iPrint, Epson Email Print, ovládač Remote Print a skenovanie do cloudu). Táto služba ponúka užívateľom možnosť rýchlej a jednoduchej bezdrôtovej tlače dokumentov a fotografií z inteligentných telefónov a tabletových počítačov s použitím aplikácie Epson iPrint. Dokumenty a fotografie je možné vytlačiť jednoduchým odoslaním e-mailu na unikátnu e-mailovú adresu tlačiarne bez ohľadu na to, na ktorom konci sveta sa užívatelia práve nachádzajú. Ovládač Remote Print ponúka väčšiu flexibilitu, nakoľko užívatelia si môžu upraviť tlačové úlohy prostredníctvom tlačového ovládača počítača ešte pred tým, ako úlohu odošlú na tlač odkiaľkoľvek. Funkcia skenovania do cloudu umožňuje ukladať a zdieľať naskenované dokumenty priamo do cloudových služieb alebo ich odoslať na akúkoľvek e-mailovú adresu či inú tlačiareň podporujúcu službu Epson Connect. Tlačiarne sú zároveň kompatibilné so službami Apple AirPrint a Google Cloud Print.

Vďaka automatickému nastaveniu Wi-Finemusia užívatelia poznať nastavenie siete ani sa pripájať pomocou USB kábla. Zariadenie automaticky vyhľadá príslušné nastavenie a samo sa nakonfiguruje. Pomocou funkcie Wi-Fi Direct je možné tlačiareň pripojiť priamo k inému Wi-Fi zariadeniu bez nutnosti použitia bezdrôtového prístupového bodu, napr. routeru.

Tieto tlačiarne ponúkajú mimoriadnu flexibilitu pri manipulácii s médiami. Sú vybavené zadným podávačom pre špeciálne médiá, ktorý umožňuje tlač na karty a silný fotografický papier. K dispozícii sú zároveň dva zásobníky papiera s predným plnením, s ktorými si môžu užívatelia jednoducho vybrať medzi fotografickým papierom a bežným papierom formátu A4. Nechýba ani možnosť obojstrannej tlače, model XP-800 je navyše vybavený obojstranným automatickým podávačom dokumentov pre obojstranné skenovanie, kopírovanie a faxovanie. Všetky tlačiarne tohto radu podporujú priamu tlač na vhodné disky CD a DVD.

Katharina Zimmermann, produktová manažérka spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Tieto tlačiarne sú doslova nabité najnovšími funkciami a sú navrhnuté tak, aby boli pre domácich užívateľov dokonalým a všestranným tlačovým riešením pre akékoľvek použitie: či už ide o tlač fotografií do rodinného fotoalbumu, kopírovanie dôležitých domácich dokumentov alebo príležitostnú prácou z domu. Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť úplne nový rad tlačiarní a atramentov, ktoré bez zvyšku splnia všetky potreby našich zákazníkov a ponúknu im dokonalú tlač."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá