Image
13.8.2015 0 Comments

Epson predstavil atramentové tlačiarne s veľkými zásobníkmi, ktoré vydržia na dva roky

Keď dochádza atrament v tlačiarni, na používateľov to pôsobí frustrujúco. Epson chce tento problém odstrániť novou generáciou svojho systému na atramentovú tlač s názvom EcoTank.

Tlačiarne EcoTank majú veľkokapacitné atramentové zásobníky, ktoré sľubujú výdrž až na dva roky. Na americkom trhu by sa mali objaviť v septembri.

Výrobcovia tlačiarní bežne najviac zarábajú na náhradných náplniach, no Epson to chce urobiť inak. Tlačiarne EcoTank budú síce stáť podstatne viac ako iné modely, ale atramenty vydržia výrazne viac a aj ich nahradenie bude lacnejšie.

epson_ecotank_family.jpg

Epson tvrdí, že nové tlačiarne budú využívať atrament oveľa efektívnejšie. Náhradný atrament bude k dispozícii vo fľaši, z ktorej ho bude používateľ nalievať do zásobníka (samozrejme, môže dôjsť aj k jeho rozliatiu, používateľ teda musí dbať na to, aby s ňou správne zaobchádzal). Objem náhradného atramentu tak bude aspoň 20-krát väčší ako pri modeloch z nižšej kategórie.

Hoci tlačiarne EcoTank prichádzajú do Severnej Ameriky až teraz, vo svete sú už nejaký čas dostupné, a to najmä v tzv. rozvojových krajinách. Epson vraj chce ich uvedením na 40-miliardový severoamerický trh tlačových zariadení urobiť farebnú tlač dostupnejšou a lacnejšou, a to pre firmy i domácnosti. Ide dovedna o 5 nových modelov all-in-one tlačiarní, pričom najlacnejší model Expression ET-2500 bude stáť 379 dolárov.

epson_ecotank.jpg

Najvyšší firemný model WorkForce ET4640 bude mať cenovku 1199 dolárov. Jedna fľaška s atramentom sa bude predávať za 13 dolárov, no kúpiť si bude možné aj súpravu atramentov všetkých farieb CMYK za 52 dolárov.

Zdroj:digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá