Image
13.8.2015 0 Comments

Epson predstavil atramentové tlačiarne s veľkými zásobníkmi, ktoré vydržia na dva roky

Keď dochádza atrament v tlačiarni, na používateľov to pôsobí frustrujúco. Epson chce tento problém odstrániť novou generáciou svojho systému na atramentovú tlač s názvom EcoTank.

Tlačiarne EcoTank majú veľkokapacitné atramentové zásobníky, ktoré sľubujú výdrž až na dva roky. Na americkom trhu by sa mali objaviť v septembri.

Výrobcovia tlačiarní bežne najviac zarábajú na náhradných náplniach, no Epson to chce urobiť inak. Tlačiarne EcoTank budú síce stáť podstatne viac ako iné modely, ale atramenty vydržia výrazne viac a aj ich nahradenie bude lacnejšie.

epson_ecotank_family.jpg

Epson tvrdí, že nové tlačiarne budú využívať atrament oveľa efektívnejšie. Náhradný atrament bude k dispozícii vo fľaši, z ktorej ho bude používateľ nalievať do zásobníka (samozrejme, môže dôjsť aj k jeho rozliatiu, používateľ teda musí dbať na to, aby s ňou správne zaobchádzal). Objem náhradného atramentu tak bude aspoň 20-krát väčší ako pri modeloch z nižšej kategórie.

Hoci tlačiarne EcoTank prichádzajú do Severnej Ameriky až teraz, vo svete sú už nejaký čas dostupné, a to najmä v tzv. rozvojových krajinách. Epson vraj chce ich uvedením na 40-miliardový severoamerický trh tlačových zariadení urobiť farebnú tlač dostupnejšou a lacnejšou, a to pre firmy i domácnosti. Ide dovedna o 5 nových modelov all-in-one tlačiarní, pričom najlacnejší model Expression ET-2500 bude stáť 379 dolárov.

epson_ecotank.jpg

Najvyšší firemný model WorkForce ET4640 bude mať cenovku 1199 dolárov. Jedna fľaška s atramentom sa bude predávať za 13 dolárov, no kúpiť si bude možné aj súpravu atramentov všetkých farieb CMYK za 52 dolárov.

Zdroj:digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá