Image
13.8.2015 0 Comments

Epson predstavil atramentové tlačiarne s veľkými zásobníkmi, ktoré vydržia na dva roky

Keď dochádza atrament v tlačiarni, na používateľov to pôsobí frustrujúco. Epson chce tento problém odstrániť novou generáciou svojho systému na atramentovú tlač s názvom EcoTank.

Tlačiarne EcoTank majú veľkokapacitné atramentové zásobníky, ktoré sľubujú výdrž až na dva roky. Na americkom trhu by sa mali objaviť v septembri.

Výrobcovia tlačiarní bežne najviac zarábajú na náhradných náplniach, no Epson to chce urobiť inak. Tlačiarne EcoTank budú síce stáť podstatne viac ako iné modely, ale atramenty vydržia výrazne viac a aj ich nahradenie bude lacnejšie.

epson_ecotank_family.jpg

Epson tvrdí, že nové tlačiarne budú využívať atrament oveľa efektívnejšie. Náhradný atrament bude k dispozícii vo fľaši, z ktorej ho bude používateľ nalievať do zásobníka (samozrejme, môže dôjsť aj k jeho rozliatiu, používateľ teda musí dbať na to, aby s ňou správne zaobchádzal). Objem náhradného atramentu tak bude aspoň 20-krát väčší ako pri modeloch z nižšej kategórie.

Hoci tlačiarne EcoTank prichádzajú do Severnej Ameriky až teraz, vo svete sú už nejaký čas dostupné, a to najmä v tzv. rozvojových krajinách. Epson vraj chce ich uvedením na 40-miliardový severoamerický trh tlačových zariadení urobiť farebnú tlač dostupnejšou a lacnejšou, a to pre firmy i domácnosti. Ide dovedna o 5 nových modelov all-in-one tlačiarní, pričom najlacnejší model Expression ET-2500 bude stáť 379 dolárov.

epson_ecotank.jpg

Najvyšší firemný model WorkForce ET4640 bude mať cenovku 1199 dolárov. Jedna fľaška s atramentom sa bude predávať za 13 dolárov, no kúpiť si bude možné aj súpravu atramentov všetkých farieb CMYK za 52 dolárov.

Zdroj:digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá