Image
19.9.2012 0 Comments

Energeticky najefektívnejším TV prijímačom na veľtrhu IFA 2012 bola vyhlásená LG CINEMA 3D

Na veľtrhu IFA 2012 získalo LG "Cenu za účinnosť" za svoju televíziu CINEMA 3D Smart TV, model 47LM670S. Cenu udeľuje iniciatíva Superefficient Equipment and Appliance Deployment (SEAD) mimoriadne energeticky účinným spotrebičom.

SEAD je medzinárodná vládna organizácia pričlenená k CEM, ktorá bola vytvorená v roku 2010 s cieľom pomôcť transformovať svetový trh smerom k oveľa účinnejším zariadeniam a spotrebičom. Táto iniciatíva sa rozšírila do 14 krajín vrátane Austrálie, Francúzska, Nemecka, Indie, Japonska, Južnej Kórey, Ruska, Spojeného Kráľovstva a USA. SEAD posudzuje energetickú účinnosť TV prijímačov, monitorov, počítačov, domácich spotrebičov a svetelných zdrojov predávaných v Severnej Amerike, Európe, Indii a Austrálii. Každoročne je v každom regióne vyberaný najlepší výrobok v jednej kategórii. V tomto roku bola pozornosť zameraná na kategóriu TV prijímačov a SEAD podrobil dôkladnému posúdeniu ponuku každého výrobcu.

"Toto ocenenie je ďalšou známkou toho, že LG má veľmi pevnú pozíciu v priemysle výroby televíznych prijímačov," vyhlásil Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Máme už silnú, diferencovanú technológiu 3D, inovatívne chytré funkcie a progresívny dizajn s tenkým rámčekom. Teraz začíname tiež žať veľa chvály za energetickú účinnosť našich veľkoformátových TV prijímačov."

Model prijímača 47LM670S je vybavený technológiou Local Dimming umožňujúce užívateľom nezávislé ovládanie jasu v jednotlivých častiach TV obrazovky. Táto technológia zvyšuje energetickú účinnosť TV prijímača. Navyše spotreba elektrickej energie je znižovaná tým, že zdroj LED svetla je konfigurovaný v priamke. Všetky tieto funkcie zamerané na spotrebu elektrickej energie sú zahrnuté pod jeden termín Smart Energy Saving Technology, ktorým sa rozumie odstránenie zbytočného plytvania elektrickou energiou a zvýšenie úspornosti prijímača.

Pri hodnotení rozdelila iniciatíva SEAD TV prijímače predávané na európskom trhu do troch kategórií podľa formátu obrazovky: malé (s veľkosťou uhlopriečky obrazovky do 27 palcov), stredná (29 - 42 palcov) a veľké (42 palcov a viac). LG CINEMA 3D Smart TV zvíťazila v kategórii veľkoformátových prijímačov a bola oficiálne uznaná energeticky najúčinnejším TV prijímačom s ohodnotením A + + vo všetkých troch hodnotených kategóriách.

SEAD Award.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá