Image
26.2.2014 0 Comments

EnGeniux spúšťa platený beta test používateľského rozhrania novej konzoly OTON

OTON.jpg Do boja o obývačky hráčov sa rozhodla zapojiť aj neznáma firma EnGeniux, ktorá v týchto dňoch spustila verejný beta test svojej konzoly OTON. A prišla s takým originálnym nápadom, že aj Nintendo by sa mohlo zelenať závisťou.

Najlepšie asi bude nechať predstaviť netradičný koncept priamo jeho autora a manažéra projektu, Derricka Samuelsa: "EnGeniux je hrdý, že môže predstaviť svoju next-gen konzolu OTON. Ten bude prvou smart mechanizovanou autonómnou hernou konzolou. Čo to znamená? OTON dokáže sám v priebehu pár minút vytvoriť novú hru a nepotrebuje pri tom absolútne nijakú ľudskú asistenciu. Chcete si okamžite zahrať novú 2D alebo 3D akciu? OTON sa o vás postará. A čo napríklad nový racing? Alebo nová 3D strieľačka s mimozemšťanmi? Žiadny problém, OTON to dokáže! A najlepšie na tom všetkom je, že tieto hry si zahráte zadarmo. Predstavte si, aké by to bolo, hrať každý deň nové exkluzivity, a to úplne zadarmo!"

OTON-2.jpg

Výrobca novej konzoly by však potreboval finančnú injekciu, preto spustil program "early adopters", v ktorom si nedočkavci a vývojári môžu len za 99 alebo 139 dolárov vyskúšať používateľské rozhranie OTON X (vývojárskej verzie konzoly).

OTON by vo finálnej verzii nemal potrebovať žiadny externý monitor, pretože na zadnú stranu konzoly chce EnGeniux inštalovať projektor. Vďaka tomu môže byť konzola ľahko prenosná a hráči by si mohli zahrať rovnako dobre doma aj na chate či v internáte. Vnútri nájdeme operačný systém postavený na Ubuntu a štvorjadrový 1,2 GHz procesor ARM. Vďaka pripojeniu na internet a "podpore Androidu" by však konzola mala ponúknuť aj možnosť stiahnuť si Angry Birds či Temple Run.

EnGeniux sa už raz v roku 2013 pokúsil prípravu svojej konzoly prefinancovať pomocou crowdfundingu. Počas kampane na Indiegogo im však hráči namiesto požadovaných 750 000  poslali len 1099 dolárov.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá