Image
26.2.2014 0 Comments

EnGeniux spúšťa platený beta test používateľského rozhrania novej konzoly OTON

OTON.jpg Do boja o obývačky hráčov sa rozhodla zapojiť aj neznáma firma EnGeniux, ktorá v týchto dňoch spustila verejný beta test svojej konzoly OTON. A prišla s takým originálnym nápadom, že aj Nintendo by sa mohlo zelenať závisťou.

Najlepšie asi bude nechať predstaviť netradičný koncept priamo jeho autora a manažéra projektu, Derricka Samuelsa: "EnGeniux je hrdý, že môže predstaviť svoju next-gen konzolu OTON. Ten bude prvou smart mechanizovanou autonómnou hernou konzolou. Čo to znamená? OTON dokáže sám v priebehu pár minút vytvoriť novú hru a nepotrebuje pri tom absolútne nijakú ľudskú asistenciu. Chcete si okamžite zahrať novú 2D alebo 3D akciu? OTON sa o vás postará. A čo napríklad nový racing? Alebo nová 3D strieľačka s mimozemšťanmi? Žiadny problém, OTON to dokáže! A najlepšie na tom všetkom je, že tieto hry si zahráte zadarmo. Predstavte si, aké by to bolo, hrať každý deň nové exkluzivity, a to úplne zadarmo!"

OTON-2.jpg

Výrobca novej konzoly by však potreboval finančnú injekciu, preto spustil program "early adopters", v ktorom si nedočkavci a vývojári môžu len za 99 alebo 139 dolárov vyskúšať používateľské rozhranie OTON X (vývojárskej verzie konzoly).

OTON by vo finálnej verzii nemal potrebovať žiadny externý monitor, pretože na zadnú stranu konzoly chce EnGeniux inštalovať projektor. Vďaka tomu môže byť konzola ľahko prenosná a hráči by si mohli zahrať rovnako dobre doma aj na chate či v internáte. Vnútri nájdeme operačný systém postavený na Ubuntu a štvorjadrový 1,2 GHz procesor ARM. Vďaka pripojeniu na internet a "podpore Androidu" by však konzola mala ponúknuť aj možnosť stiahnuť si Angry Birds či Temple Run.

EnGeniux sa už raz v roku 2013 pokúsil prípravu svojej konzoly prefinancovať pomocou crowdfundingu. Počas kampane na Indiegogo im však hráči namiesto požadovaných 750 000  poslali len 1099 dolárov.


Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá