Image
5.5.2015 0 Comments

Elon Musk predstavil superbatérie pre domácnosti

powerwall.jpg Batérie spoločnosti Tesla zmenili spôsob uvažovania o elektrických vozidlách. A teraz tieto batérie prichádzajú aj do domácností.

Tesla Energy, nová divízia spoločnosti známej výrobou športových a luxusných elektromobilov, predstavila svoj prvý produkt. Tesla Powerwall Home Battery je ľahko inštalovateľný a jednoducho použiteľný lítiovo-iónový batériový systém poskytujúci energiu v ekologických domoch.

Powerwall sa bude dodávať v dvoch verziách - 7 kWh jednotka za 3000 dolárov a 10 kWh jednotka za 3500 dolárov. Možno ich jednoducho namontovať na stenu domu. Batéria umožní majiteľom domov so solárnymi panelmi ukladať elektrickú energiu v priebehu dňa na použitie v ranných a večerných hodinách, keď je dopyt najvyšší. Z batérie Powerwall možno dobiť aj elektromobil.

tesla_battery_graph.png

Powerwall je elegantný, má rozmery 1300 × 860 × 180 mm a hmotnosť 100 kg, dodávať sa bude v rozličných farbách. V prípade potreby väčšej kapacity možno spojiť viac jednotiek. Tesla uvádza účinnosť 92 % (pri 350 až 450 V, 5 A, menovitý výkon 2 kW, špičkový 3,3 kW).

K dispozícii je aj väčší model Powerpack, ktorý spája viac 100 kWh jednotiek (maximum 10 MWh). Ten je určený na firemné a priemyselné použitie a na napájanie verejných priestranstiev. Medzi spoločnosti, ktoré už batérie Tesly používajú, patria Amazon, Wal-Mart a Target.


Podľa vyjadrenia Tesly by Powerwall mal prísť na trh v lete. Predobjednať si ho možno už v súčasnosti, o jeho inštaláciu sa však musí postarať licencovaný technik.

Zdroj: tomsguide.com, theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá