Image
5.5.2015 0 Comments

Elon Musk predstavil superbatérie pre domácnosti

powerwall.jpg Batérie spoločnosti Tesla zmenili spôsob uvažovania o elektrických vozidlách. A teraz tieto batérie prichádzajú aj do domácností.

Tesla Energy, nová divízia spoločnosti známej výrobou športových a luxusných elektromobilov, predstavila svoj prvý produkt. Tesla Powerwall Home Battery je ľahko inštalovateľný a jednoducho použiteľný lítiovo-iónový batériový systém poskytujúci energiu v ekologických domoch.

Powerwall sa bude dodávať v dvoch verziách - 7 kWh jednotka za 3000 dolárov a 10 kWh jednotka za 3500 dolárov. Možno ich jednoducho namontovať na stenu domu. Batéria umožní majiteľom domov so solárnymi panelmi ukladať elektrickú energiu v priebehu dňa na použitie v ranných a večerných hodinách, keď je dopyt najvyšší. Z batérie Powerwall možno dobiť aj elektromobil.

tesla_battery_graph.png

Powerwall je elegantný, má rozmery 1300 × 860 × 180 mm a hmotnosť 100 kg, dodávať sa bude v rozličných farbách. V prípade potreby väčšej kapacity možno spojiť viac jednotiek. Tesla uvádza účinnosť 92 % (pri 350 až 450 V, 5 A, menovitý výkon 2 kW, špičkový 3,3 kW).

K dispozícii je aj väčší model Powerpack, ktorý spája viac 100 kWh jednotiek (maximum 10 MWh). Ten je určený na firemné a priemyselné použitie a na napájanie verejných priestranstiev. Medzi spoločnosti, ktoré už batérie Tesly používajú, patria Amazon, Wal-Mart a Target.


Podľa vyjadrenia Tesly by Powerwall mal prísť na trh v lete. Predobjednať si ho možno už v súčasnosti, o jeho inštaláciu sa však musí postarať licencovaný technik.

Zdroj: tomsguide.com, theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá