Image
5.5.2015 0 Comments

Elon Musk predstavil superbatérie pre domácnosti

powerwall.jpg Batérie spoločnosti Tesla zmenili spôsob uvažovania o elektrických vozidlách. A teraz tieto batérie prichádzajú aj do domácností.

Tesla Energy, nová divízia spoločnosti známej výrobou športových a luxusných elektromobilov, predstavila svoj prvý produkt. Tesla Powerwall Home Battery je ľahko inštalovateľný a jednoducho použiteľný lítiovo-iónový batériový systém poskytujúci energiu v ekologických domoch.

Powerwall sa bude dodávať v dvoch verziách - 7 kWh jednotka za 3000 dolárov a 10 kWh jednotka za 3500 dolárov. Možno ich jednoducho namontovať na stenu domu. Batéria umožní majiteľom domov so solárnymi panelmi ukladať elektrickú energiu v priebehu dňa na použitie v ranných a večerných hodinách, keď je dopyt najvyšší. Z batérie Powerwall možno dobiť aj elektromobil.

tesla_battery_graph.png

Powerwall je elegantný, má rozmery 1300 × 860 × 180 mm a hmotnosť 100 kg, dodávať sa bude v rozličných farbách. V prípade potreby väčšej kapacity možno spojiť viac jednotiek. Tesla uvádza účinnosť 92 % (pri 350 až 450 V, 5 A, menovitý výkon 2 kW, špičkový 3,3 kW).

K dispozícii je aj väčší model Powerpack, ktorý spája viac 100 kWh jednotiek (maximum 10 MWh). Ten je určený na firemné a priemyselné použitie a na napájanie verejných priestranstiev. Medzi spoločnosti, ktoré už batérie Tesly používajú, patria Amazon, Wal-Mart a Target.


Podľa vyjadrenia Tesly by Powerwall mal prísť na trh v lete. Predobjednať si ho možno už v súčasnosti, o jeho inštaláciu sa však musí postarať licencovaný technik.

Zdroj: tomsguide.com, theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá