Image
27.1.2015 0 Comments

Elon Musk chce poskytnúť satelitné pripojenie k internetu na Zemi aj na Marse

elon_musk.jpg Elon Musk už novembri hovoril o svojich plánoch poskytovať prístup k internetu prostredníctvom siete 700 satelitov, ktoré by „dokázali sprístupniť internet na celej planéte". Minulý týždeň na podujatí v Seattli uviedol, že naďalej pracuje na tejto myšlienke, no teraz už plánuje spustiť až 4000 satelitov s cieľom poskytovať vysokorýchlostné pripojenie k internetu kdekoľvek na svete. Informoval o tom The Seattle Times.

V rozhovore pre agentúru Bloomberg sa Musk vyjadril, že satelity budú obiehať asi vo výške 1200 km nad zemským povrchom. Vzhľadom na to, že dátové pakety by mohli cestovať od satelitu k satelitu vo vesmírnom vákuu oveľa rýchlejšie, bude pripojenie k internetu podstatne lepšie ako cez existujúce káble z optických vlákien. Podľa Muska bude vybudovanie siete trvať najmenej päť rokov a náklady na ňu budú nemalé - približne 10 miliárd dolárov.

Tento odvážny plán je zaujímavý sám osebe, ale ešte fascinujúcejší je dôvod, prečo sa o to CEO spoločnosti SpaceX snaží - z výnosov z internetového pripojenia na Zemi by chcel vybudovať kolóniu a internetové pripojenie aj na Marse.

Už v roku 2011 Musk povedal, že do dvadsiatich rokov vyšle na Mars ľudí. O rok neskôr dokonca načrtol ambiciózny plán na vytvorenie kolónie na Červenej planéte, pričom vyhlasoval, že tam chce poslať až 80 000 ľudí.

No ešte skôr chce Musk prevážať ľudí na iný cieľ v kozme - na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS. Začať mieni už v roku 2017.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá