Image
27.1.2015 0 Comments

Elon Musk chce poskytnúť satelitné pripojenie k internetu na Zemi aj na Marse

elon_musk.jpg Elon Musk už novembri hovoril o svojich plánoch poskytovať prístup k internetu prostredníctvom siete 700 satelitov, ktoré by „dokázali sprístupniť internet na celej planéte". Minulý týždeň na podujatí v Seattli uviedol, že naďalej pracuje na tejto myšlienke, no teraz už plánuje spustiť až 4000 satelitov s cieľom poskytovať vysokorýchlostné pripojenie k internetu kdekoľvek na svete. Informoval o tom The Seattle Times.

V rozhovore pre agentúru Bloomberg sa Musk vyjadril, že satelity budú obiehať asi vo výške 1200 km nad zemským povrchom. Vzhľadom na to, že dátové pakety by mohli cestovať od satelitu k satelitu vo vesmírnom vákuu oveľa rýchlejšie, bude pripojenie k internetu podstatne lepšie ako cez existujúce káble z optických vlákien. Podľa Muska bude vybudovanie siete trvať najmenej päť rokov a náklady na ňu budú nemalé - približne 10 miliárd dolárov.

Tento odvážny plán je zaujímavý sám osebe, ale ešte fascinujúcejší je dôvod, prečo sa o to CEO spoločnosti SpaceX snaží - z výnosov z internetového pripojenia na Zemi by chcel vybudovať kolóniu a internetové pripojenie aj na Marse.

Už v roku 2011 Musk povedal, že do dvadsiatich rokov vyšle na Mars ľudí. O rok neskôr dokonca načrtol ambiciózny plán na vytvorenie kolónie na Červenej planéte, pričom vyhlasoval, že tam chce poslať až 80 000 ľudí.

No ešte skôr chce Musk prevážať ľudí na iný cieľ v kozme - na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS. Začať mieni už v roku 2017.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá