Image
8.3.2013 0 Comments

Elitná IT databáza garantuje dream job

Exkluzívne pracovné ponuky získajú IT odborníci registrovaní v databáze NetCommunity. Slovensko má bezprecedentný personálny projekt, kde sa dajú zdieľať skúsenosti, inšpirácie a vedomosti.

Napriek rastúcej nezamestnanosti dosahujú absolventi IT odborov dlhodobo stopercentnú zamestnanosť. Program výchovy sieťových špecialistov NetAcad za pätnásť rokov úspešne absolvovalo asi 30 000 študentov. Organizátormi projektu NetCommunity sú IT spoločnosť Cisco a personálna agentúra Adecco. Spoločne zriadili elektronickú databázu IT špecialistov, do ktorej sa môžu zaregistrovať všetci absolventi a študenti sieťových akadémií, ktorí ukončili aspoň jeden semester, ako aj držitelia medzinárodných certifikátov Cisco. „Zaregistrovaní majitelia certifikátov nám poskytujú hodnotnú spätnú väzbu na kurzy. Ich kariéra je zároveň motiváciou pre záujemcov," hovorí koordinátor programu sieťových akadémií František Jakab. Priemerný plat IT absolventa presahuje 1000 eur.

Exkluzívny klub sieťarov

Do NetCommunity sa doteraz prihlásilo viac ako 1 200 IT špecialistov. Autori projektu očakávajú, že ich počet bude zakrátko niekoľkonásobný. Ak pri registrácii priložia životopis s kontaktnými údajmi, personálna agentúra Adecco, ktorá je jedným z najväčších svetových zamestnávateľov, im bude predkladať atraktívne pracovné ponuky zo svojich zdrojov. „Na Slovensku každoročne dodávame tisíce zamestnancov kľúčovým klientom, ku ktorým patria napríklad Hewlett Packard alebo Volkswagen," uvádza riaditeľka slovenskej pobočky Adecco Bruna Beata Jakub.

Členovia NetCommunity budú zároveň začlenení do exkluzívnej databázy odborníkov Cisco, čo je vstupenka medzi svetovú technologickú elitu. Zaregistrovaní členovia budú navyše zaradení do žrebovania o lístky na narodeninovú oslavu k 15. výročiu otvorenia programu NetAcad a o ďalšie vecné ceny.

Slovensko je stále na špici

NetAcad je najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Na Slovensku funguje od roku 1999. Vznikol ako reakcia na nedostatok špecialistov, ktorí majú know-how na projektovanie, realizáciu a údržbu komunikačných infraštruktúr v informačne orientovanej spoločnosti. Každoročne sa do programu zapája asi pol milióna študentov v 165 štátoch. Z hľadiska dosahovaných výsledkov patrí Slovensko medzi najúspešnejšie krajiny.

Dlhodobým cieľom programu NetAcad je každoročne pripraviť najmenej 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom CCNA alebo CCNP, ktorí budú schopní pokryť rastúci dopyt IT firiem po sieťových špecialistoch. Na Slovensku bola vybudovaná efektívne fungujúca sieť 53 stredných a 6 vysokých škôl, ktoré umožňujú ročne pripraviť požadovaný počet sieťových odborníkov.

www.netcommunity.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá