Image
8.3.2013 0 Comments

Elitná IT databáza garantuje dream job

Exkluzívne pracovné ponuky získajú IT odborníci registrovaní v databáze NetCommunity. Slovensko má bezprecedentný personálny projekt, kde sa dajú zdieľať skúsenosti, inšpirácie a vedomosti.

Napriek rastúcej nezamestnanosti dosahujú absolventi IT odborov dlhodobo stopercentnú zamestnanosť. Program výchovy sieťových špecialistov NetAcad za pätnásť rokov úspešne absolvovalo asi 30 000 študentov. Organizátormi projektu NetCommunity sú IT spoločnosť Cisco a personálna agentúra Adecco. Spoločne zriadili elektronickú databázu IT špecialistov, do ktorej sa môžu zaregistrovať všetci absolventi a študenti sieťových akadémií, ktorí ukončili aspoň jeden semester, ako aj držitelia medzinárodných certifikátov Cisco. „Zaregistrovaní majitelia certifikátov nám poskytujú hodnotnú spätnú väzbu na kurzy. Ich kariéra je zároveň motiváciou pre záujemcov," hovorí koordinátor programu sieťových akadémií František Jakab. Priemerný plat IT absolventa presahuje 1000 eur.

Exkluzívny klub sieťarov

Do NetCommunity sa doteraz prihlásilo viac ako 1 200 IT špecialistov. Autori projektu očakávajú, že ich počet bude zakrátko niekoľkonásobný. Ak pri registrácii priložia životopis s kontaktnými údajmi, personálna agentúra Adecco, ktorá je jedným z najväčších svetových zamestnávateľov, im bude predkladať atraktívne pracovné ponuky zo svojich zdrojov. „Na Slovensku každoročne dodávame tisíce zamestnancov kľúčovým klientom, ku ktorým patria napríklad Hewlett Packard alebo Volkswagen," uvádza riaditeľka slovenskej pobočky Adecco Bruna Beata Jakub.

Členovia NetCommunity budú zároveň začlenení do exkluzívnej databázy odborníkov Cisco, čo je vstupenka medzi svetovú technologickú elitu. Zaregistrovaní členovia budú navyše zaradení do žrebovania o lístky na narodeninovú oslavu k 15. výročiu otvorenia programu NetAcad a o ďalšie vecné ceny.

Slovensko je stále na špici

NetAcad je najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Na Slovensku funguje od roku 1999. Vznikol ako reakcia na nedostatok špecialistov, ktorí majú know-how na projektovanie, realizáciu a údržbu komunikačných infraštruktúr v informačne orientovanej spoločnosti. Každoročne sa do programu zapája asi pol milióna študentov v 165 štátoch. Z hľadiska dosahovaných výsledkov patrí Slovensko medzi najúspešnejšie krajiny.

Dlhodobým cieľom programu NetAcad je každoročne pripraviť najmenej 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom CCNA alebo CCNP, ktorí budú schopní pokryť rastúci dopyt IT firiem po sieťových špecialistoch. Na Slovensku bola vybudovaná efektívne fungujúca sieť 53 stredných a 6 vysokých škôl, ktoré umožňujú ročne pripraviť požadovaný počet sieťových odborníkov.

www.netcommunity.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá