Image
24.9.2012 0 Comments

Elektronizácia medzinárodného obchodu je v testovacej fáze

ministerstvo-financii.jpg Projekt Centrálny elektronický priečinok (CEP) sa po dvoch rokoch od začiatku vývoja posunul do fázy testovania. Vývozcom, dovozcom a prepravcom by mal už v priebehu budúceho roka priniesť menej byrokracie pri obchodovaní. Ako ďalej vyplýva z informácií Ministerstva financií (MF) SR, ktoré projekt realizuje, CEP umožní vyžiadať si z jedného miesta všetky príslušné povolenia a registrácie a zároveň z rovnakého miesta podať Colné vyhlásenie so všetkými prílohami. Importéri a exportéri tak budú môcť predložiť potrebnú dokumentáciu každej štátnej organizácii.

Vďaka projektu CEP očakáva rezort financií podstatnú redukciu obchodných dokumentov na národnej úrovni a taktiež aj zrýchlenie ich spracovania na úrovni orgánov štátnej správy. Výdavky na tento projekt predstavujú takmer 17 mil. eur, z toho časť prostriedkov hradí Európsky fond regionálneho rozvoja (EFRR) prostredníctvom Operačného programu Informatizácia spoločnosti. V súčasnosti sa vo svete uskutočňuje vyše 30 národných projektov rovnakého typu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá