Image
18.10.2012 0 Comments

Elektronické kolky už používa telekomunikačný úrad

kolky.jpg Vláda v stredu schválila zavedenie elektronických kolkov, no Telekomunikačný úrad (TÚ) SR ich zaviedol už pred niekoľkými rokmi. Cieľom tohto opatrenia bolo znížiť administratívne zaťaženie svojich zamestnancov, telekomunikačných operátorov a občanov, a tým pádom aj s ním spojené náklady. Ako uviedol hovorca TÚ SR Roman Vavro, zároveň však ponechal operátorom a ľuďom možnosť úhrady poplatkov prostredníctvom kolkových známok. "Hotovostnú platbu v pokladni TÚ SR už takmer nikto nevyužíva," doplnil Vavro.

Správne poplatky občania hradia napríklad vtedy, keď potrebujú absolvovať skúšky na obsluhu amatérskej stanice alebo stanice leteckej a plavebnej pohyblivej služby. Telekomunikační operátori platia za pridelenie frekvencií, identifikačných znakov, telefónnych čísel, alebo žiadosť o zmenu v povoleniach. Tieto poplatky predstavujú zdroj príjmu pre daňový úrad.

Návrh nového systému platenia poplatkov, ktorý v stredu odsúhlasil kabinet, predpokladá zavedenie tzv. e-kolkov vo verejnej správe od 1. januára 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá