Image
18.10.2012 0 Comments

Elektronické kolky už používa telekomunikačný úrad

kolky.jpg Vláda v stredu schválila zavedenie elektronických kolkov, no Telekomunikačný úrad (TÚ) SR ich zaviedol už pred niekoľkými rokmi. Cieľom tohto opatrenia bolo znížiť administratívne zaťaženie svojich zamestnancov, telekomunikačných operátorov a občanov, a tým pádom aj s ním spojené náklady. Ako uviedol hovorca TÚ SR Roman Vavro, zároveň však ponechal operátorom a ľuďom možnosť úhrady poplatkov prostredníctvom kolkových známok. "Hotovostnú platbu v pokladni TÚ SR už takmer nikto nevyužíva," doplnil Vavro.

Správne poplatky občania hradia napríklad vtedy, keď potrebujú absolvovať skúšky na obsluhu amatérskej stanice alebo stanice leteckej a plavebnej pohyblivej služby. Telekomunikační operátori platia za pridelenie frekvencií, identifikačných znakov, telefónnych čísel, alebo žiadosť o zmenu v povoleniach. Tieto poplatky predstavujú zdroj príjmu pre daňový úrad.

Návrh nového systému platenia poplatkov, ktorý v stredu odsúhlasil kabinet, predpokladá zavedenie tzv. e-kolkov vo verejnej správe od 1. januára 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá