31.10.2012 0 Comments

Elektronické aukcie už šetria financie v Myjave aj Zborove nad Bystricou

Dôležitosť efektívneho a transparentného spôsobu obstarávania vo svojom meste, či obci si uvedomuje stále viac samospráv. Elektronické aukcie už používajú aj mesto Myjava a obec Zborov nad Bystricou.

Mesto Myjava využíva modul z dielne spoločnosti DATALAN od apríla 2012. Iniciatíva na používanie Elektronických aukcií vyšla od samotného mesta pri uvádzaní modulu Povinné zverejňovanie do prevádzky. Tento modul tiež patrí do rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®. Používaním elektronických aukcií dokážu samosprávy celý proces obstarávania urýchliť a sprehľadniť. Elektronická aukcia prebieha formou on-line pripojenia a on-line zadávaním ponúk do virtuálnej aukčnej siene. „Za hlavné výhody vo všeobecnosti považujeme väčšiu transparentnosť pri výbere dodávateľa a možnosť získať lepšie ceny, čím sa šetria finančné prostriedky samosprávy," uviedol hovorca mesta Myjava Mgr. Marek Hrin. Ďalej uviedol, že mesto Myjava je so samotnou prevádzkou systému aj s podporou spoločnosti DATALAN, ktorá ho technicky zabezpečuje, spokojné a očakávania v oblasti využitia elektronických aukcií sa naplnili.

Rovnako ako mesto Myjava, aj obec Zborov nad Bystricou využíva výhody plynúce z používania modulu Elektronické aukcie od spoločnosti DATALAN už niekoľko mesiacov. Iniciatíva využívať tento modul vzišla z požiadavky vedenia obce z dôvodu transparentnosti a šetrenia verejných finančných prostriedkov. „Obec jednoznačne ušetrí finančné prostriedky vo výške cca 10%," uviedol starosta obce PaedDr. Juraj Hlavatý.

Elektronická aukcia je jedným zo základných štyroch modulov rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, medzi ktoré patria aj samosprávami obľúbený modul Digitálne zastupiteľstvo, On-line formuláre či Povinné zverejňovanie. Moduly je možné prenajať si komplexne aj jednotlivo na neurčitý čas, podľa individuálnych potrieb danej samosprávy. Výhody prenájmu spočívajú nielen v úspore prostriedkov, keďže finančne nenáročný prenájom nezaťaží miestny rozpočet, ale aj v jednoduchosti aplikácie a používania riešenia, vďaka čomu mesto nepotrebuje investovať do odborných školení a náročných technológií.
Novinka v rámci riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - mobilná aplikácia Mesto v mobile, získala 1. miesto v kategórii „Nové služby" na ITAPA 2012 a tiež užšiu nomináciu v rámci hodnotenia IT PROJEKT roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.

Riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - Mesto na prenájom získalo aj ďalšie ceny: na ITAPA 2011 bronz v kategórii „Nové služby" a na ITAPA 2009 dve ocenenia - víťazstvo v kategórii „Najlepšia prípadová štúdia" za Digitálne zastupiteľstvo v Košiciach a čestné uznanie v kategórii „Zlepšovanie procesov" za Digitálne zastupiteľstvo a Manažment aktivít v meste Martin. Okrem toho získalo aj ocenenie Zlatý erb v kategórii „Najlepšia elektronická služba samospráv" za digitalizáciu zasadania mestského zastupiteľstva v meste Martin.

Výhody riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® boli predstavené na odbornej konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorá sa konala 2. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach. Zúčastnili sa jej desiatky predstaviteľov slovenských samospráv, ktorí sa oboznámili s aktualitami a novými možnosťami Digitálneho mesta, skúsenosťami z praxe, a víziami v oblasti informatizácie miest a obcí.

Program konferencie, fotografie a prezentácie na stiahnutie sú k dispozícii na www.datalan.sk/digitalnemesto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá