31.10.2012 0 Comments

Elektronické aukcie už šetria financie v Myjave aj Zborove nad Bystricou

Dôležitosť efektívneho a transparentného spôsobu obstarávania vo svojom meste, či obci si uvedomuje stále viac samospráv. Elektronické aukcie už používajú aj mesto Myjava a obec Zborov nad Bystricou.

Mesto Myjava využíva modul z dielne spoločnosti DATALAN od apríla 2012. Iniciatíva na používanie Elektronických aukcií vyšla od samotného mesta pri uvádzaní modulu Povinné zverejňovanie do prevádzky. Tento modul tiež patrí do rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®. Používaním elektronických aukcií dokážu samosprávy celý proces obstarávania urýchliť a sprehľadniť. Elektronická aukcia prebieha formou on-line pripojenia a on-line zadávaním ponúk do virtuálnej aukčnej siene. „Za hlavné výhody vo všeobecnosti považujeme väčšiu transparentnosť pri výbere dodávateľa a možnosť získať lepšie ceny, čím sa šetria finančné prostriedky samosprávy," uviedol hovorca mesta Myjava Mgr. Marek Hrin. Ďalej uviedol, že mesto Myjava je so samotnou prevádzkou systému aj s podporou spoločnosti DATALAN, ktorá ho technicky zabezpečuje, spokojné a očakávania v oblasti využitia elektronických aukcií sa naplnili.

Rovnako ako mesto Myjava, aj obec Zborov nad Bystricou využíva výhody plynúce z používania modulu Elektronické aukcie od spoločnosti DATALAN už niekoľko mesiacov. Iniciatíva využívať tento modul vzišla z požiadavky vedenia obce z dôvodu transparentnosti a šetrenia verejných finančných prostriedkov. „Obec jednoznačne ušetrí finančné prostriedky vo výške cca 10%," uviedol starosta obce PaedDr. Juraj Hlavatý.

Elektronická aukcia je jedným zo základných štyroch modulov rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, medzi ktoré patria aj samosprávami obľúbený modul Digitálne zastupiteľstvo, On-line formuláre či Povinné zverejňovanie. Moduly je možné prenajať si komplexne aj jednotlivo na neurčitý čas, podľa individuálnych potrieb danej samosprávy. Výhody prenájmu spočívajú nielen v úspore prostriedkov, keďže finančne nenáročný prenájom nezaťaží miestny rozpočet, ale aj v jednoduchosti aplikácie a používania riešenia, vďaka čomu mesto nepotrebuje investovať do odborných školení a náročných technológií.
Novinka v rámci riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - mobilná aplikácia Mesto v mobile, získala 1. miesto v kategórii „Nové služby" na ITAPA 2012 a tiež užšiu nomináciu v rámci hodnotenia IT PROJEKT roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.

Riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - Mesto na prenájom získalo aj ďalšie ceny: na ITAPA 2011 bronz v kategórii „Nové služby" a na ITAPA 2009 dve ocenenia - víťazstvo v kategórii „Najlepšia prípadová štúdia" za Digitálne zastupiteľstvo v Košiciach a čestné uznanie v kategórii „Zlepšovanie procesov" za Digitálne zastupiteľstvo a Manažment aktivít v meste Martin. Okrem toho získalo aj ocenenie Zlatý erb v kategórii „Najlepšia elektronická služba samospráv" za digitalizáciu zasadania mestského zastupiteľstva v meste Martin.

Výhody riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® boli predstavené na odbornej konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorá sa konala 2. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach. Zúčastnili sa jej desiatky predstaviteľov slovenských samospráv, ktorí sa oboznámili s aktualitami a novými možnosťami Digitálneho mesta, skúsenosťami z praxe, a víziami v oblasti informatizácie miest a obcí.

Program konferencie, fotografie a prezentácie na stiahnutie sú k dispozícii na www.datalan.sk/digitalnemesto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá