Image
24.2.2016 0 Comments

Elegantný Vaio Phone Biz prichádza s Windows 10 Mobile a funkciou Continuum

Kým značka Vaio patrila spoločnosti Sony, označovala prémiové notebooky. Samostatné Vaio chce nadviazať na toto dedičstvo a nový smartfón s Windows 10 má udržať latku poriadne vysoko, pokiaľ ide o funkcie i dizajn.

Vaio Phone Biz má hliníkové telo a špecifikácie charakteristické pre biznisovo orientované zariadenia. Osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 617 je taktovaný na 1,5 GHz a podporený 3 GB pamäte RAM. Displej s uhlopriečkou 5,5 palca má rozlíšenie 1080p. Vďaka GPU Qualcomm Adreno 405 zobrazuje kvalitne, aj keď pod ostrejším uhlom trochu stráca jas. Smartfón však podporuje funkciu Continuum, takže streaming na veľkú obrazovku odstráni obmedzenia displeja.

Vaio Phone Biz nemá snímač odtlačkov prstov a ani port USB typu C, hoci tieto prvky sa v roku 2016 už stávajú normou. Disponuje však celkom dobrou zostavou fotoaparátov – ten zadný je 13-megapixelový a predný na selfies má 5 Mpx. Pokiaľ ide o konektivitu, telefón ponúka 3G, 4G LTE, bluetooth verzie 4.0, Wi-Fi.

Ako sme už spomenuli, smartfón je vybavený mobilnou verziou Windows 10, takže k dispozícii bude funkcia Continuum, ktorá umožňuje prepojiť telefón so smart televízorom alebo monitorom a pracovať s ním ako s PC.

Vaio Phone Biz bude dostupný len v striebornom farebnom vyhotovení s cenou okolo 430 dolárov. Predávať sa začne v apríli, ale výhradne v Japonsku. Zatiaľ nevedno, či sa neskôr dostane aj na ďalšie trhy. Každopádne vlajkové lode Microsoftu Lumia 950 a 950 XL v ňom získajú vcelku zdatného konkurenta.

Zdroj: techtimes.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá