Image
24.2.2016 0 Comments

Elegantný Vaio Phone Biz prichádza s Windows 10 Mobile a funkciou Continuum

Kým značka Vaio patrila spoločnosti Sony, označovala prémiové notebooky. Samostatné Vaio chce nadviazať na toto dedičstvo a nový smartfón s Windows 10 má udržať latku poriadne vysoko, pokiaľ ide o funkcie i dizajn.

Vaio Phone Biz má hliníkové telo a špecifikácie charakteristické pre biznisovo orientované zariadenia. Osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 617 je taktovaný na 1,5 GHz a podporený 3 GB pamäte RAM. Displej s uhlopriečkou 5,5 palca má rozlíšenie 1080p. Vďaka GPU Qualcomm Adreno 405 zobrazuje kvalitne, aj keď pod ostrejším uhlom trochu stráca jas. Smartfón však podporuje funkciu Continuum, takže streaming na veľkú obrazovku odstráni obmedzenia displeja.

Vaio Phone Biz nemá snímač odtlačkov prstov a ani port USB typu C, hoci tieto prvky sa v roku 2016 už stávajú normou. Disponuje však celkom dobrou zostavou fotoaparátov – ten zadný je 13-megapixelový a predný na selfies má 5 Mpx. Pokiaľ ide o konektivitu, telefón ponúka 3G, 4G LTE, bluetooth verzie 4.0, Wi-Fi.

Ako sme už spomenuli, smartfón je vybavený mobilnou verziou Windows 10, takže k dispozícii bude funkcia Continuum, ktorá umožňuje prepojiť telefón so smart televízorom alebo monitorom a pracovať s ním ako s PC.

Vaio Phone Biz bude dostupný len v striebornom farebnom vyhotovení s cenou okolo 430 dolárov. Predávať sa začne v apríli, ale výhradne v Japonsku. Zatiaľ nevedno, či sa neskôr dostane aj na ďalšie trhy. Každopádne vlajkové lode Microsoftu Lumia 950 a 950 XL v ňom získajú vcelku zdatného konkurenta.

Zdroj: techtimes.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá