Image
28.3.2014 0 Comments

EÚ zmierni vyšetrovanie spoločností Huawei a ZTE

europska_komisia.jpg EÚ vo štvrtok súhlasila, že zredukuje kroky proti čínskym výrobcom telekomunikačnej techniky Huawei a ZTE. Európska komisia (EK) zbiera dôkazy a pripravuje sa na prípadný spor s čínskymi výrobcami, ktorí podľa nej vďaka štátnym dotáciám podliezajú ceny európskych firiem. Eurokomisár pre obchod Karel De Gucht informoval, že EK sa rozhodla upustiť od antidumpingového konania, bude však vyšetrovať nezákonné dotácie.

Gucht v apríli minulého roka uviedol, že EK plánuje začať antidumpingové a antisubvenčné konanie voči Číne. Najskôr však chcela vyjednať riešenie sporu s čínskymi úradmi. Gucht ešte minulý rok informoval o tom, že pri vyšetrovaní výrobcov požiada o pomoc aj štáty Európskej únie.

Vyšetrovania v obchodných záležitostiach sa v EÚ zväčša začínajú sťažnosťou niektorej z dotknutých spoločností. Európski výrobcovia Ericsson, Alcatel-Lucent a Nokia Siemens Networks však podľa niektorých zdrojov s EK odmietli spolupracovať zo strachu, že Čína by im na oplátku mohla znemožniť prístup na svoj rastúci telekomunikačný trh.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá