4.3.2014 0 Comments

EÚ vyráža na cesty pomáhať výskumným pracovníkom s hľadaním práce

Európska komisia dnes spúšťa paneurópsku informačnú kampaň na pomoc výskumným pracovníkom, ktorí hľadajú profesijné poradenstvo a prácu prostredníctvom iniciatívy EURAXESS. Roadshow „EURAXESS - Researchers in Motion" navštívi 29 európskych veľkomiest v 22 krajinách a ponúkne výskumníkom aj ľuďom so záujmom o vedeckú kariéru poradenstvo v oblasti práce, písania životopisu a zamestnaneckých práv. Očakáva sa, že táto dvojmesačná kampaň so silným zastúpením sociálnych médií osloví približne 100 000 študentov a mladých výskumníkov.

Pri odhalení kampaňového autobusu v Bruseli európska komisárka pre výskum, inovácie a vedu Máire Geogheganová-Quinnová uviedla: „Portál EURAXESS sa stal vyhľadávaným miestom pre výskumníkov, ktorí sa snažia získať prácu v Európe. EURAXESS ponúka výskumníkom konkrétne informácie a poradenstvo od hľadania práce až po možnosti financovania. Portál EURAXESS, ktorý ponúka vyše 40 000 voľných pracovných miest ročne a za posledné štyri roky vybavil vyše milióna otázok spojených s mobilitou, je základným zdrojom informácií v období, keď nezamestnanosť predstavuje našu najväčšiu ekonomickú výzvu."

Na podpore iniciatívy EURAXESS sa zúčastňuje 40 krajín v celej Európe. Prostredníctvom svojho portálu poskytuje nielen jednoduchý prístup k informáciám medzi krajinami, ale aj individuálnym potrebám prispôsobenú pomoc vyše 530 zamestnancov vo viac než 260 servisných centrách.

V roku 2013 zaznamenala webová lokalita EURAXESS takmer 950 000 jedinečných návštev, čo je trikrát viac než v roku 2010, a takmer 9,6 milióna pozretí. V sekcii EURAXESS Jobs je aktuálne zaregistrovaných vyše 7 700 výskumných organizácií (firiem, univerzít, MSP a pod.). Cieľom tejto kampane je vyvolať ešte širšiu účasť.

Informácie o vzniku
Turné sa organizuje v úzkej spolupráci s národnými centrami EURAXESS v jednotlivých krajinách, ktoré navštívime. Na každej zastávke sa budú konať interaktívne akcie, ako sú semináre s odborníkmi, diskusné fóra a science slamy. Okrem toho sa budú konať aj porady o kariérach, ktoré prebehnú v spolupráci s oddeleniami ľudských zdrojov jednotlivých univerzít.

Ďalšie informácie

EURAXESS: www.euraxess.org

EURAXESS On Tour: www.facebook.com/EURAXESS.OnTour

European Research Area (ERA): http://ec.europa.eu/research/era/index_en.htm


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá