Image
21.9.2016 1 Comments

EÚ sľubuje občanom verejné Wi-Fi zadarmo a 5G internet do roku 2025

Európska únia plánuje inštalovať počas nasledujúcich štyroch rokov bezplatné pripojenie Wi-Fi k internetu vo verejných priestoroch v celej Európskej únii.

„Navrhujeme vybaviť všetky európske mestá a dediny bezplatným bezdrôtovým pripojením na internet okolo hlavných centier verejného života do roku 2020,“ vyhlásil prezident Európskej komisie Jean-Claude Juncker vo francúzskom Štrasburgu.  

Návrh pokračuje záväzkom poskytnúť vysokorýchlostné pripojenie k internetu a mobilné siete piatej generácie v celej Európskej únii do roku 2025. Do roku 2020 by pritom malo byť 5G mobilné pripojenie dostupné aspoň v jednom veľkom meste v každom členskom štáte EÚ.  „Môžu sa tak vytvoriť ďalšie dva milióny pracovných miest v EÚ,“ povedal Juncker.

Bez ohľadu na ciele EÚ európski poskytovatelia sieťového pripojenia už pracujú na zavedení ďalšej generácie vysokorýchlostného internetu na celom kontinente. Na začiatku septembra Nokia oznámila, že čoskoro spustí sieť 4.5G Pro, ktorá zvládne prenosy dát desaťnásobnou rýchlosťou v porovnaní s bežnými 4G sieťami.

Ericsson uviedol, že má v úmysle začať dodávať technológie pre prvé 5G siete už v roku 2017. Podľa telekomunikačných odborníkov zo spoločnosti Ovum však chvíľu potrvá, kým sa siete 5G rozšíria. Odhaduje sa, že v roku 2021 ich bude po celom svete používať len asi 24 miliónov zákazníkov. V súčasnosti 4G siete používa celosvetovo asi pol miliardy ľudí.

Zdroj: wired.co.uk

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

1 Comments

  1. :D reakcia na: EÚ sľubuje občanom verejné Wi-Fi zadarmo a 5G internet do roku 2025
    22.9.2016 07:09
    keby bolo s kým, aj by som sa stavil :D Nebude to hotovo ani z 40% v danom roku :D
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá