Image
7.7.2014 0 Comments

EÚ podporí výrobu čipov aby predbehla USA. Do projektu zainvestuje 10 mld. eur.

europska_komisia.jpg Európska komisia 1. júla spustila projekt spolupráce ECSEL (Electronic Components & Systems for European Leadership), ktorého cieľom je podporiť elektronický priemysel v Európe, a to najmä oblasť vývoja a výroby čipov. Do projektu budú zapojení európski výrobcovia, technologické spoločnosti, dizajnéri čipov, vývojári softvéru, výskumníci a univerzity.

Európska únia investuje do projektu 1,18 mld. eur, ďalších 1,17 mld. by mali investovať členské krajiny a príspevok partnerov z oblasti priemyslu by mal presiahnuť 2,34 mld. eur.

Do roku 2020 by sa investície do projektu mali zvýšiť na 10 mld. eur, pričom sa v jeho rámci predpokladá vytvorenie 250-tisíc pracovných miest a zdvojnásobenie podielu európskych výrobcov na svetovej produkcii čipov, ktorý v súčasnosti predstavuje necelých 10 % (podiel USA je 13 %, Južnej Kórey 18 %, Taiwanu 17 % a Japonska 22%).

Zdroj: europa.eu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá