6.2.2012 0 Comments

ESET získal ocenenie „2011 Best Usability“ („Najlepšia použiteľnosť“) od AV-TESTu

Spoločnosť ESET dnes oznámila zisk ocenenia „2011 Best Usability" („Najlepšia použiteľnosť") od AV-TESTu. Ide o poprednú medzinárodnú a nezávislú inštitúciu, ktorá sa zaoberá výskumom antivírusov a poskytuje služby v oblasti IT bezpečnosti. Produkt ESET Smart Security 5 získal ocenenie "Best Usability" vďaka nízkemu počtu falošných poplachov a tiež nízkemu vplyvu na výkon systému.

Ocenenia AV-TESTu vyznamenávajú účinné produkty, ktoré ponúkajú výkon, ktorý prispieva k vybudovaniu aktuálnych štandardov v oblasti IT bezpečnosti a zároveň prispieva k prevencii v oblasti dátovej komunikácie.

"Best Usability" ocenenie AV-TESTu sa špeciálne udeľuje bezpečnostnému softvéru, ktorý má najmenší vplyv na výkon systému. Produkty boli testované na vplyv na spomalenie počítača počas každodenného používania, počet falošných poplachov, falošných varovaní a falošných blokovaní niektorých akcií počas sťahovania, inštalácie a používania legálneho softvéru.

"Z produktov pre domácich užívateľov, ktoré sme testovali v roku 2011, sa žiaden nepriblížil k vysokému skóre v kategórii použiteľnosť, ktoré dosiahol ESET Smart Security," hovorí Andreas Marx, generálny riaditeľ AV-TESTu.

"2011 Best Usability Award" dopĺňa rad odborných ocenení, vrátane 71. zisku ceny "VB100", ktorú udeľuje testovacia organizácia Virus Bulletin. NOD32 Antivirus drží svetový rekord v počte ocenení VB100 Award spomedzi všetkých výrobcov bezpečnostných riešení a aktuálne má na konte 50 po sebe nasledujúcich ocenení. ESET tiež získal cenu „2011 Top Rated Product" („Najlepšie hodnotený produkt"), „Best Overall Speed 2011" („Najlepšia celková rýchlosť") a šieste hodnotenie „Advanced+" v kategórii výkon v testovaní AV-Comparatives.

"Teší nás, že AV-TEST ocenil použiteľnosť nášho produktu," hovorí Richard Marko, generály riaditeľ ESETu. "Vždy bolo našim cieľom vytvárať produkt s vynikajúcou ochranou a zároveň nízkou záťažou systému. Táto cena náš úmysel ešte viac zdôrazňuje."

Celý zoznam bezpečnostných riešení nájdete na stránke www.ESET.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá