6.2.2012 0 Comments

ESET získal ocenenie „2011 Best Usability“ („Najlepšia použiteľnosť“) od AV-TESTu

Spoločnosť ESET dnes oznámila zisk ocenenia „2011 Best Usability" („Najlepšia použiteľnosť") od AV-TESTu. Ide o poprednú medzinárodnú a nezávislú inštitúciu, ktorá sa zaoberá výskumom antivírusov a poskytuje služby v oblasti IT bezpečnosti. Produkt ESET Smart Security 5 získal ocenenie "Best Usability" vďaka nízkemu počtu falošných poplachov a tiež nízkemu vplyvu na výkon systému.

Ocenenia AV-TESTu vyznamenávajú účinné produkty, ktoré ponúkajú výkon, ktorý prispieva k vybudovaniu aktuálnych štandardov v oblasti IT bezpečnosti a zároveň prispieva k prevencii v oblasti dátovej komunikácie.

"Best Usability" ocenenie AV-TESTu sa špeciálne udeľuje bezpečnostnému softvéru, ktorý má najmenší vplyv na výkon systému. Produkty boli testované na vplyv na spomalenie počítača počas každodenného používania, počet falošných poplachov, falošných varovaní a falošných blokovaní niektorých akcií počas sťahovania, inštalácie a používania legálneho softvéru.

"Z produktov pre domácich užívateľov, ktoré sme testovali v roku 2011, sa žiaden nepriblížil k vysokému skóre v kategórii použiteľnosť, ktoré dosiahol ESET Smart Security," hovorí Andreas Marx, generálny riaditeľ AV-TESTu.

"2011 Best Usability Award" dopĺňa rad odborných ocenení, vrátane 71. zisku ceny "VB100", ktorú udeľuje testovacia organizácia Virus Bulletin. NOD32 Antivirus drží svetový rekord v počte ocenení VB100 Award spomedzi všetkých výrobcov bezpečnostných riešení a aktuálne má na konte 50 po sebe nasledujúcich ocenení. ESET tiež získal cenu „2011 Top Rated Product" („Najlepšie hodnotený produkt"), „Best Overall Speed 2011" („Najlepšia celková rýchlosť") a šieste hodnotenie „Advanced+" v kategórii výkon v testovaní AV-Comparatives.

"Teší nás, že AV-TEST ocenil použiteľnosť nášho produktu," hovorí Richard Marko, generály riaditeľ ESETu. "Vždy bolo našim cieľom vytvárať produkt s vynikajúcou ochranou a zároveň nízkou záťažou systému. Táto cena náš úmysel ešte viac zdôrazňuje."

Celý zoznam bezpečnostných riešení nájdete na stránke www.ESET.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá