1.2.2013 0 Comments

ESET vydáva novú generáciu produktov pre Mac

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s 20-ročnou históriou, dnes oznámil vydanie novej generácie bezpečnostných produktov pre stále obľúbenejšiu platformu Mac OS X: ESET Cyber Security Pro® a ESET Cyber Security®. Vďaka obom produktom môžu užívatelia maximalizovať svoju bezpečnosť, naplno využívať silu svojich Macov a jedným kliknutím ľahko nájsť riešenie možných bezpečnostných incidentov. ESET Cyber Security Pro umožňuje rodičom používajúcim Mac platformu nastaviť svoje prístroje tak, aby mali kontrolu nad aktivitami svojich detí na internete. Na ochranu svojej digitálnej identity počas nakupovania alebo využívania online bankovníctva môžu užívatelia povoliť alebo blokovať všetky prichádzajúce alebo odchádzajúce pripojenia vybraných aplikácií, služieb alebo čísiel portov.

Oba produkty poskytujú dodatočné vrstvy zabezpečenia a proaktívnej ochrany pre Mac: sú navrhnuté na ochranu pred novo vznikajúcimi hrozbami vytvorenými pre Mac OS X platformu ako aj na ochranu pred multiplatformovými útokmi zameranými na Windowsové a Linuxové systémy v zmiešaných sieťach. Ako ESET Cyber Security Pro tak aj ESET Cyber Security ponúkajú viac než tucet nových alebo vylepšených vlastností. ESET Cyber Security Pro má okrem všetkých vlastností ESET Cyber Security aj Personálny firewall a Rodičovskú kontrolu. Oba produkty sú k dispozícii aj v slovenčine.

Recenzia bezpečnostných riešení pre Macy od AV-Comparatives označila novú generáciu od ESETu ako "veľmi premyslený produkt". "ESET Cyber Security Pro je viac než len vírusový skener, zaujal nás svojou škálou vlastností. Bezpečnostný rad ponúka Personálny firewall, Rodičovskú kontrolu, výkonný plánovač ako aj inovatívne funkcie ako Bežiace procesy. Rad od ESETu je jedným z najkomplexnejších produktov, aké sme testovali. Užívateľské rozhranie je napriek tomu jasné a jednoducho použiteľné," uvádza správa.

"Vďaka zlepšenému výkonu a vyspelému skenovaciemu jadru ThreatSense® vám ESET dovoľuje užívať si plynulý chod Macu počas práce, pozerania filmov alebo pri používaní iných multimediálnych funkcií. Prínosom bude ten najlepší užívateľský zážitok a známe Macovské rozhranie," hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ ESETu. Užívateľ ocení unilicenčný model ESETu, vďaka ktorému môže zákazník rozšíriť ochranu na všetky operačné systémy bežiace na tom istom prístroji. Prípadne môže licenciu presunúť na iné zariadenie s iným operačným systémom.

ESET Cyber Security pridáva ďalšiu ochrannú vrstvu k bezpečnostným funkciám spoločnosti Apple odhaľovaním a blokovaním pokusov o infekciu počítačov. ESET Cyber Security sa zameriava na efektívnu detekciu zatiaľ neznámeho škodlivého kódu využitím pokročilej heuristiky, generických signatúr a genetickej technológie. Je vyvíjaný tak, aby nezaťažoval pamäť Macov a zároveň zachovával ich vysoký výkon. Ochrana je posilnená cloudovým reputačným systémom s názvom ESET LiveGrid®.

Prieskum amerického časopisu Macworld ukázal, že 57,5 percenta užívateľov Macov nepoužíva žiadnu antivírusovú ochranu. "V posledných rokoch sme zaznamenali nárast výskytu malwaru na Mac, ktorý mal istý dopad na užívateľov tejto platformy (napríklad počas šírenia trójskeho koňa Flashback v apríli 2012). Užívatelia Macov si tiež nie sú vedomí toho, že môžu malwarom nakaziť svojich priateľov, ktorí používajú Windows," hovorí špecialista na počítačovú bezpečnosť ESETu Stephen Cobb.

Vybrané nové benefity a vlastnosti ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security

Bezpečnejší internet pre deti s Rodičovskou kontrolou (len v Pro verzii): Ukážte svojim deťom dobrú stranu internetu bez toho, aby ste sa o ne museli báť. Rodičia môžu využívať funkcionalitu filtra webových stránok, ktorá im umožňuje používať preddefinovaný profil - dieťa, teenager alebo rodič, alebo si ho nastaviť podľa vlastného uváženia. Majú tiež možnosť povoľovať alebo blokovať webstránky jednotlivým užívateľom.

Ochráňte svoje dáta pred zneužitím identity vďaka Personálnemu firewallu (len v Pro verzii): Novo integrovaný firewall zabráni neautorizovaným užívateľom vzdialene sa pripojiť k vášmu Macu a umožňuje vám definovať niekoľko profilov so špeciálnymi nastaveniami pridelenými k špecifickým situáciám.

Chráňte sa pred internetovými hrozbami s Multiplatformovou ochranou: Zabezpečuje efektívnu ochranu pred malwarom vytvoreným pre platformu Mac, ako aj pre Windows a Linux. Ten nemusí byť škodlivý pre užívateľov Macov, avšak môže poškodiť Windows a Linux systémy vašich priateľov a rodiny.

Nainštaluj a zabudni alebo dolaď Riešením na jedno kliknutie: Program beží na pozadí a pozornosť si vyžiada len vtedy, keď to je potrebné. Nastavenia pre pokročilých umožňujú upraviť nastavenia ochrany podľa vašich potrieb.

Kontrola vymeniteľných médií: Pridáva ďalšiu úroveň ochrany, užívateľovi umožňuje preskenovať potenciálne nebezpečné vymeniteľné médium (USB, CD, DVD, Fire wire) na prítomnosť hrozieb.

Skenovanie s podporou cloudu (ESET LiveGrid®): Optimalizácia skenovania založená na whitelistovaní "bezpečných" súborov na základe reputačnej databázy súboru v cloude. Táto funkcionalita obmedzuje možné falošné poplachy na minimum. ESET LiveGrid® identifikuje "bezpečné" súbory na užívateľovom hard disku, čím postupom času zlepšuje skenovanie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá