Image
20.7.2016 0 Comments

ESET vydáva aktualizáciu Remote Administratora

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, začal od dnes ponúkať najnovšiu verziu ESET Remote Administratora, konzoly vzdialenej správy pre firmy, ktorá je nezávislá od operačného systému. Aktuálna verzia prináša IT administrátorom rôzne vylepšenia a nové vlastnosti.

Konzola obsahuje vstavaný systém správy úloh, ktorý minimalizuje dobu nečinnosti a zároveň umožňuje automaticky vykonávať úlohy na základe členstva v dynamických skupinách a to aj v prípade, že sú endpointy offline a nie sú pripojené k ESET Remote Administratorovi (ERA).

ERA je obohatený o poinštalačného sprievodcu, ktorý pomáha pri intuitívnom nastavení a nasadení v akomkoľvek prostredí; obsahuje redizajnovaný spôsob registrácie mobilných zariadení ideálny pri registrácii vysokých počtov mobilných zariadení. Automatický import do formátu CSV je taktiež veľkou výhodou najnovšej verzie. 

“Pri ESET Remote Administratore sme sa zamerali na vylepšenie celkového používateľského zážitku – od komplexných úloh, akými sú nastavenie alebo nasadenie, až po viac špecializované prípady ako napríklad nasadenie licencií, správa politík alebo upgrade infraštruktúry a riešenie problémov,“ vysvetľuje Michal Jankech, produktový manažér firemných riešení spoločnosti ESET.

Vďaka vylepšenému webovému rozhraniu majú IT administrátori a bezpečnostné oddelenia plný prehľad o tom, čo sa deje v ich firme alebo organizácii a dokážu určovať vzťahy medzi dátami a používateľmi.

ERA môže byť inštalovaný na Windows alebo Linux servery, je k dispozícii aj ako virtuálne zariadenie. Pre zefektívnenie sieťového zabezpečenia a minimalizáciu nákladov používa ESET Remote Administrator integrované nástroje, dynamickú ochranu pred hrozbami a má novú agent-based architektúru.

Medzi nové vlastnosti a vylepšenia patria:

  • Refaktorovaný proces nasadenia agenta s viacerými možnosťami pre rozličné veľkosti siete
  • Nový inštalátor s viacerými možnosťami inštalácie
  • Zjednodušené ERA virtuálne zariadenie pre potreby malých a stredných podnikov

Viac informácií o ESET Remote Administratore.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá