Image
5.11.2012 0 Comments

ESET vydáva ESET NOD32 Antivirus 6 a ESET Smart Security 6 s funkciou Anti-Theft a dedikovaným anti-phishingovým modulom

computers_antivirus_eset_nod32.jpgESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s 20-ročnou históriou, oznámil vydanie svojich vlajkových produktov - ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6. ESET Smart Security 6 ponúka komplexnú ochranu v prostredí internetu, zatiaľ čo ESET NOD32 Antivirus 6 je čistým a výkonným antivírusovým riešením. Nová generácia poskytuje vďaka vylepšenému jadru ešte lepšiu detekciu infiltrácií, kvalitnejšie čistenie a rýchlejšie skenovanie. Zákazníci si technológiu ESETu cenia už 20 rokov hlavne pre svoju spoľahlivú a rýchlu detekciu.

"Proti malwaru bojuje v ESETe niekoľko generácií výskumníkov a developerov už 20 rokov. Tento naakumulovaný know-how nám nepomáha len pri vylepšovaní našich existujúcich technológií ale aj pri uvádzaní nových, akými sú Anti-Theft a vylepšené čistenie a Anti-Phishing," hovorí technologický riaditeľ ESETu Palo Luka.

Anti-Theft pomáha lokalizovať ukradnutý alebo stratený laptop a umožňuje monitorovať jeho aktivitu. Lokalizácia je momentálne vo fáze BETA testovania, jej úspešnosť je preto momentálne limitovaná. BETA testovanie tejto časti funkcionality Anti-Theft bude uzavreté v dohľadnej dobe. Dedikovaný anti-phishingový modul ponúka komplexnú ochranu pred krádežou digitálnej identity. V prvej vlne v novembri 2012 vychádza šiesta generácia na Slovensku, v Českej Republike, Rusku a na Ukrajine.

"V ESETe sme nadšení z vydania novej verzie našich vlajkových produktov. Náš výskum a vývoj nám poskytol cenné informácie a taktiež pomohol vydať ďalšiu produktovú líniu zameranú na zákazníkov. Naslúchame potrebám našich zákazníkov, ktorí identifikovali anti-theft a anti-phishingovú ochranu v rámci svojich kľúčových požiadaviek," povedal generálny riaditeľ ESETu Richard Marko.

Podľa globálneho prieskumu Online Security Brand Tracker si majitelia počítačov na antivírusových riešeniach cenia najviac ochranu proti phishingovým stránkam. Túto funkciu označilo za dôležitú 68 percent opýtaných. Ochrana proti krádeži dát je u nich treťou najcennejšou vlastnosťou. V poslednom anti-phishingovom teste AV-Comparatives bol ESET Smart Security 6 označený za jeden z najefektívnejších produktov, zablokoval takmer 94 percent hrozieb. Dedikovaný anti-phishingový modul tohto bezpečnostného riešenia obsahuje rozšírenú databázu phishingových stránok a taktiež preverené phishingové stránky, ktoré môžu užívatelia nahlásiť na http://phishing.eset.sk.

Anti-Theft vlastnosť bola medzi užívateľmi najobľúbenejšia, 42 percent z nich by ocenilo funkciu, ktorá by na laptope zmazala a zablokovala uložené údaje v prípade jeho straty alebo krádeže, ako aj lokalizáciu takéhoto prístroja. Prieskum potvrdzuje, že väčšina užívateľov (celosvetovo ide o 80 percent) cíti potrebu chrániť svoje dáta v situáciách, v ktorých sa k internetu pripájajú z prenosných počítačov a z viacerých končín sveta.

"V ESETe nechceme, aby museli zákazníci platiť viac za niečo, čo považujeme za nedeliteľnú súčasť osobnej bezpečnosti. Sme jedným z prvých výrobcov, ktorý Anti-Theft funkcionalitu neponúka ako samostatnú aplikáciu, ale ako súčasť produktu a to bez navýšenia jeho ceny," dodáva obchodný riaditeľ ESETu Ignacio Sbampato.

Vybrané vlastnosti a benefity ESET Smart Security 6

Anti-Theft - Automaticky monitoruje stratený alebo ukradnutý počítač a na mape zobrazuje jeho polohu na základe zachyteného Wi-Fi signálu (momentálne vo fáze BETA testovania), keď je prístroj online.

Anti-Phishingový modul - Ochraňuje užívateľa pred pokusmi získať jeho citlivé informácie ako užívateľské meno, heslá alebo detaily platobných kariet prostredníctvom falošných webstránok, ktoré sa tvária ako dôveryhodné.

Personálny firewall - Zabráni neautorizovaným užívateľom pred prístupom k počítaču a zneužitiu osobných údajov. Užívateľ tak môže bezpečne nakupovať, vykonávať bankové transakcie a používať sociálne médiá.

Rodičovská kontrola - Vďaka tejto vlastnosti môže užívateľ lepšie ochrániť deti v prostredí internetu. Na základe ich veku môže zablokovať webové stránky tak, že si vyberie z prednastavených kategórií.

Vybrané vlastnosti a benefity oboch produktov ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security 6

Antivírus a Antispyware - Poskytuje proaktívnu ochranu pred rôznymi typmi online i offline hrozieb a zabraňuje ich rozširovaniu na iných užívateľov.

Skenovanie s podporou cloudu - Zrýchľuje skenovanie pomocou vytvárania zoznamu bezpečných súborov na základe reputačnej databázy ESETu.

Skenovanie počas sťahovania súborov - Skracuje skenovací čas tým, že niektoré typy súborov skenuje už počas sťahovania.

Pre viac informácií prosím navštívte stránky o ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá