Image
4.3.2015 0 Comments

ESET spúšťa on-line hru pre programátorov a reverzných inžinierov

ESET_online_hra01.png ESET na stránke joineset.sk spustil online hru pre programátorov, skrytú hádanku pre reverzných inžinierov a iné špeciálne úlohy. Najšikovnejších riešiteľov, ktorí pošlú výsledky svojich úloh do ESETu, čaká stretnutie so spoluzakladateľmi spoločnosti a špeciálny program v jej bratislavskej centrále.

Programátori si môžu svoje sily zmerať so svojimi kolegami vo vytvorení čo najefektívnejšej „inteligencie" pre botov v jednoduchej online hre. „Ak ide hráčovi iba o zábavu, môže si samozrejme vybrať, na akej platforme a v akom programovacom jazyku bota naprogramuje," vysvetľuje Vladimír Hudek, šéf oddelenia vývoja Windows aplikácií spoločnosti ESET.

„Ak ale napíše kód v jazyku a pre platformu niektorého z prezentovaných oddelení a pošle nám ho, má šancu získať pozvánku na špeciálny program v bratislavskej centrále ESETu a prípadne aj pracovnú ponuku. Pri hodnotení zaslaných riešení však nebudeme prihliadať na rebríček víťazov, ale na samotnú kvalitu zdrojového kódu," dodáva Hudek.

Hráčov program môže použiť prepracovanú stratégiu alebo vsadiť na priamočiarosť. Cieľom hry je ovládať viaceré autíčka a snažiť sa poškodiť tie súperove. Pomocou príkazov ich môžu hráči navigovať mimo nebezpečných protihráčov, prípadne ich zneškodniť. V hre sú definované viaceré obmedzenia, ktoré majú vytvoriť priestor pre taktiku.

Reverzní inžinieri zase majú k dispozícii program so skrytou funkcionalitou, ktorú musia odhaliť. ESET používa reverzné inžinierstvo najmä na odhalenie skrytej činnosti vírusov a iného škodlivého kódu. Je však využiteľné aj pri analýze a optimalizácii kvality a spoľahlivosti kódu.

„Časti Crackme programu sú zaheslované tromi heslami, ktoré sú tematicky zamerané. Od riešiteľov však nebudeme očakávať len tieto tri heslá ale aj opis spôsobu, akým skrytú funkcionalitu a heslá odhaľovali, prípadne s čím si nevedeli poradiť," hovorí Robert Šuman, analytik škodlivého kódu z českej pobočky spoločnosti ESET.

Pre tých programátorov, ktorí viac inklinujú k spracovaniu veľkých dát, webovým technológiám alebo databázam, sú pripravené iné špeciálne úlohy. Viac informácií nájdete na webe joineset.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá