Image
25.1.2016 0 Comments

ESET pridáva do konzoly vzdialenej správy manažovanie iPhonov a iPadov

ESET vydáva ESET Virtualization Security. Toto nové riešenie pre VMware vShield nevyžadujúce nasadenie agenta kombinuje využitie ESET Virtualization Security s konzolou vzdialenej správy ESET Remote Administrator tak, aby poskytovalo ochranu oceňovaného skenovacieho jadra spolu s osvedčenou vzdialenou správou.

ESET zároveň začína svojim firemným klientom poskytovať najnovšie servisné vydanie ESET Remote Administratora. Vďaka vlastnostiam ako Mobile Device Management pre iOS a správy ESET Virtualization Security teraz ESET Remote Administrator pokrýva ešte väčší trh.

Podľa prieskumu Gartner Magic Quadrant 2015 „okolo 78 percent celkového vyťaženia serverov x86tvorí virtualizácia". Virtualizácia prináša firmám nespočetné množstvo výhod. Bez adekvátnej ochrany virtuálnych systémov však môže byť nebezpečná.

ESET Virtualization Security chráni citlivé údaje a rieši hlavné problémy, ktorým čelia firmy pri prechode na virtualizáciu. Sú nimi napríklad nechránené virtuálne servery, potreba používania riešení od viacerých výrobcov pri ochrane fyzických a virtuálnych prostredí, potenciálny dosah na výkon a komplikované licencovanie. „Jeho charakteristická nízka záťaž na systém z neho robí ideálne riešenie na vyhnutie sa AV búrkam," hovorí Michal Jankech, produktový manažér spoločnosti ESET. „Navyše je ESET Virtualization Security vďaka konzole ESET Remote Administrator jednoducho spravovateľné. IT administrátorom poskytuje odkiaľkoľvek a kedykoľvek neobmedzený prístup," dodáva Jankech.

ESET Mobile Device Management pre iOS, ktorý je odteraz súčasťou ESET Remote Administratora, umožňuje zákazníkom naplno si osvojiť trend BYOD (Bring Your Own Device, to znamená umožniť zamestnancom používať v práci vlastné zariadenie). Administrátori teraz môžu popri iných zariadeniach vo svojej firemnej sieti jednoducho konfigurovať bezpečnostné nastavenia aj zariadení s iOS.

„Mobile Device Management pre iOS sa dá do firemného prostredia jednoducho nasadiť. Administrátorom umožňuje spravovať, konfigurovať, vzdialene uzamkýnať alebo dokonca aj mazať zariadenia s iOS," vysvetľuje Jankech. „Pridanie tejto vlastnosti do vzdialenej správy ESETu robí z ESET Remote Administratora skutočne unifikovanú konzolu, určenú na riadenie celej firemnej bezpečnosti," uzatvára Jankech.

Navyše je teraz do ESET Remote Administratora integrovaný aj ESET SysInspector. Pomocou snapshotov ESET SysInspectora môžu administrátori spätne vystopovať bezpečnostné incidenty a systémové zmeny každého koncového zariadenia.

Dnes vydané ESET Virtualization Security je kompatibilné s VMware vSphere 5.0+ s nainštalovaným vCloud Networking and Security. Dopĺňa novú generáciu firemných riešení ESETu a ich webovú konzolu ESET Remote Administrator.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá