Image
25.1.2016 0 Comments

ESET pridáva do konzoly vzdialenej správy manažovanie iPhonov a iPadov

ESET vydáva ESET Virtualization Security. Toto nové riešenie pre VMware vShield nevyžadujúce nasadenie agenta kombinuje využitie ESET Virtualization Security s konzolou vzdialenej správy ESET Remote Administrator tak, aby poskytovalo ochranu oceňovaného skenovacieho jadra spolu s osvedčenou vzdialenou správou.

ESET zároveň začína svojim firemným klientom poskytovať najnovšie servisné vydanie ESET Remote Administratora. Vďaka vlastnostiam ako Mobile Device Management pre iOS a správy ESET Virtualization Security teraz ESET Remote Administrator pokrýva ešte väčší trh.

Podľa prieskumu Gartner Magic Quadrant 2015 „okolo 78 percent celkového vyťaženia serverov x86tvorí virtualizácia". Virtualizácia prináša firmám nespočetné množstvo výhod. Bez adekvátnej ochrany virtuálnych systémov však môže byť nebezpečná.

ESET Virtualization Security chráni citlivé údaje a rieši hlavné problémy, ktorým čelia firmy pri prechode na virtualizáciu. Sú nimi napríklad nechránené virtuálne servery, potreba používania riešení od viacerých výrobcov pri ochrane fyzických a virtuálnych prostredí, potenciálny dosah na výkon a komplikované licencovanie. „Jeho charakteristická nízka záťaž na systém z neho robí ideálne riešenie na vyhnutie sa AV búrkam," hovorí Michal Jankech, produktový manažér spoločnosti ESET. „Navyše je ESET Virtualization Security vďaka konzole ESET Remote Administrator jednoducho spravovateľné. IT administrátorom poskytuje odkiaľkoľvek a kedykoľvek neobmedzený prístup," dodáva Jankech.

ESET Mobile Device Management pre iOS, ktorý je odteraz súčasťou ESET Remote Administratora, umožňuje zákazníkom naplno si osvojiť trend BYOD (Bring Your Own Device, to znamená umožniť zamestnancom používať v práci vlastné zariadenie). Administrátori teraz môžu popri iných zariadeniach vo svojej firemnej sieti jednoducho konfigurovať bezpečnostné nastavenia aj zariadení s iOS.

„Mobile Device Management pre iOS sa dá do firemného prostredia jednoducho nasadiť. Administrátorom umožňuje spravovať, konfigurovať, vzdialene uzamkýnať alebo dokonca aj mazať zariadenia s iOS," vysvetľuje Jankech. „Pridanie tejto vlastnosti do vzdialenej správy ESETu robí z ESET Remote Administratora skutočne unifikovanú konzolu, určenú na riadenie celej firemnej bezpečnosti," uzatvára Jankech.

Navyše je teraz do ESET Remote Administratora integrovaný aj ESET SysInspector. Pomocou snapshotov ESET SysInspectora môžu administrátori spätne vystopovať bezpečnostné incidenty a systémové zmeny každého koncového zariadenia.

Dnes vydané ESET Virtualization Security je kompatibilné s VMware vSphere 5.0+ s nainštalovaným vCloud Networking and Security. Dopĺňa novú generáciu firemných riešení ESETu a ich webovú konzolu ESET Remote Administrator.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá