Image
29.2.2016 0 Comments

ESET otvára pobočku vo Veľkej Británii, tím zastrešujúci Slovensko má nového riaditeľa

ESET otvára vo februári obchodnú a distribučnú pobočku vo Veľkej Británii. Pobočka vznikla odkúpením dlhoročnej britskej partnerskej firmy spoločnosťou ESET, riadiť ju bude Miroslav Mikuš, obchodný a marketingový riaditeľ ESETu pre región Európy, Blízkeho Východu a Afriky. V súvislosti s jeho zvýšeným zameraním na tento trh bol do funkcie riaditeľa tímu, ktorý riadi obchodné a marketingové aktivity ESETu na Slovensku, vymenovaný Augustín Novák. Slovenský tím doteraz zastrešoval Miroslav Mikuš.

Otvorenie pobočky vo Veľkej Británii podčiarkuje snahu ESETu pokračovať vo svojom zameraní na trh západnej Európy, obzvlášť Británie. V roku 2015 odkúpil ESET taktiež britskú šifrovaciu spoločnosť DESlock. „Veríme, že spojenie miestneho tímu ESET UK s našim globálnym talentom a s jeho know-how a skúsenosťami, vytvorí dokonalý mix, vďaka ktorému posilníme našu trhovú pozíciu v Británii,“ hovorí Richard Marko, generálny riaditeľ ESETu. Spoločnosť bola na britskom trhu prítomná cez svoju partnerskú spoločnosť viac než desať rokov. V súlade so stratégiou ESETu dosiahla v Británii za rok 2015 rast tržieb v dvojciferných percentuálnych hodnotách.

„Obzvlášť v posledných rokoch sme s britským tímom spolupracovali veľmi úzko. Sme radi, že môžeme túto spoluprácu posunúť ešte ďalej, aby sa naše riešenia pre bežných používateľov i pre firmy na britskom trhu udomácnili ešte viac. Potenciálne tak, že sa dostaneme medzi top trojku predajcov bezpečnosti v Británii,“ vysvetľuje Mikuš.

Britská pobočka ESETu sa nachádza v Bournemouthe v južnom Anglicku. Všetci jej zamestnanci sa stávajú zamestnancami spoločnosti ESET. Tá očakáva, že sa počet jej pracovníkov v Británii do piatich rokov minimálne zdvojnásobí. 

V súvislosti s otvorením novej pobočky došlo k personálnej zmene aj v tíme, ktorý zastrešuje obchodné a marketingové aktivity ESETu na Slovensku. Jeho riaditeľom sa stal Augustín Novák. „Do firmy som prišiel pred dvanástimi rokmi, keď v nej pracovalo len tridsať ľudí. Blízka spolupráca so zakladateľmi ESETu mi dala veľmi veľa a bolo veľmi inšpiratívne sledovať, ako sa z malého tímu stala celosvetová päťka na trhu poskytovateľov IT ochrany firiem a domácností s viac než tisíckou zamestnancov,“ vysvetľuje Novák. „Verím, že s našimi slovenskými obchodnými partnermi a miestnym obchodným a marketingovým tímom budeme pokračovať vo vynikajúcej spolupráci. Bez našich partnerov by sme zákazníkom na Slovensku nemohli poskytnúť takú dobrú starostlivosť,“ dodáva.

Do firmy nastúpil Novák ako obchodný manažér ešte v roku 2004, kedy prebral obchodné aktivity na Slovensku po Petrovi Paškovi, spoluzakladateľovi a súčasnom predsedovi predstavenstva spoločnosti ESET. Vyštudoval obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave so zameraním na obchod a marketing. Pred nástupom do ESETu pracoval niekoľko rokov v IT oblasti.

V Európskej únii má ESET mimo rozsiahlej siete partnerských spoločností spolu osem regionálnych pobočiek a výskumných a vývojových center. Pobočka v Nemecku bola založená len v roku 2013. Minulý rok ESET zase odkúpil DESlock, britskú spoločnosť zameriavajúcu sa na pokročilé šifrovacie riešenia. Od roku 2013 bola úspešným partnerom v rámci ESET technologickej aliancie a jej odkúpením vzniklo v Tauntone nové výskumné a vývojové centrum. Podľa dát analytických spoločností IDC a Gartner je ESET najúspešnejšou IT bezpečnostnou firmou nachádzajúcou sa v Európskej únii.

Zobrazit Galériu
Autor: TS ESET

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá