17.12.2015 0 Comments

ESET: Prichádza kritický víkend pre mobily a laptopy zabudnuté na vianočnom večierku

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s viac než 20-ročnou históriou, vykonal vo Veľkej Británii prieskum medzi barmi odhaľujúci počet omylom zabudnutých mobilných telefónov alebo laptopov. Vyplýva z neho, že každý rok zostane v britských podnikoch 138-tisíc takýchto zariadení. Až 64 percent z nich nemá nastavené žiadne blokovanie prístupu do nich, čo znamená, že akýkoľvek nálezca sa môže dostať k ich obsahu. Podobný osud čaká aj mobilné telefóny prinesené na množstvo vianočných večierkov, ktoré sa budú konať tento víkend.

Počas prieskumu sa ESET skontaktoval s 600 barmi v celej Veľkej Británii. Z rozhovorov vyplynulo, že v každom bare sa nájde v priemere 12 mobilných telefónov alebo laptopov ročne. Dobrou správou však je, že 83 percent barov povedalo, že väčšina nájdených zariadení nájde cestu k svojmu pôvodnému majiteľovi.

„Ako sa schyľuje k sviatkom, firmy dokončujú prípravy vianočných večierkov, ktoré sa spájajú s konzumáciou alkoholu a s uvoľnenou náladou. Taktiež to znamená, že ľudia si so sebou prinesú firemné telefóny alebo laptopy, ktoré neskôr omylom zabudnú," hovorí Mark James, bezpečnostný špecialista spoločnosti ESET. „Väčšina zariadení podľa nášho prieskumu síce skončí v rukách pôvodného majiteľa, napriek tomu však existuje vysoká šanca, že zariadenia bez nastaveného prístupového hesla budú prezreté nálezcom," vysvetľuje James.

Ďalšie zistenia z prieskumu hovoria, že len 18 percent z barov odovzdalo nájdené zariadenie polícii. Keď sa ESET respondentov pýtal, či si prezreli obsah nájdeného zariadenia, až 60 percent z nich sa k tomu priznalo.

„Je skvelé, že až toľko zariadení sa opäť dostalo do rúk svojich pôvodných majiteľov. Tí by sa však sami seba mali spýtať, k akým všetkým údajom sa nálezca ich mobilu alebo laptopu mohol dostať pred tým, než sa k nim zariadenie vrátilo. Ľudia by sa mali zamyslieť nad otázkou, či by ich mohlo čokoľvek nájdené na ich zariadení skompromitovať či už osobne alebo profesionálne, ak by sa takéto údaje dostali do nesprávnych rúk. Ak je odpoveď kladná, zabezpečenie takéhoto zariadenia by malo byť prioritou," dodáva James.

Medzi iné nezvyčajné zabudnuté predmety spomenuté britskými barmi patria:

  • Niečí popol
  • Dieťa
  • Niekoľko párov topánok
  • Strom
  • Nafukovacia ovca
  • Obrovský obraz koňa


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá