Image
7.9.2016 1 Comments

PR: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa

Občianske združenie Kultúrne Slovensko v spolupráci s mladými kreatívnymi umelcami z OZ Trakt a mestom Banská Bystrica  pozývajú verejnosť na 2. ročník multižánrového podujatia FESTIVAL SVETLA A TIEŇA (www.svetlo-tien.sk). Festival sa minulý rok stretol s veľmi pozitívnym ohlasom vo verejnosti a v médiách, preto sa organizátori rozhodli budovať v Banskej Bystrici tradíciu silného medzinárodného festivalu, kultúrno-zábavnú akciu európskeho významu za podpory mesta Banská Bystrica, fondov a podnikateľskej obce. Jeho 2. ročník sa bude konať tohto roku 30. septembra a 1. októbra a svetelným umením mladých autorov bude žiariť centrálna zóna Banskej Bystrice – od Barbakanu cez Múzeum SNP, Námestie SNP, Národnú, Lazovnú a Dolnú ulicu až po nákupné centrum Europa SC počas obidvoch nocí, a to v piatok a sobotu od 19:30 do 23:00.

Námestie SNP aj priľahlé ulice Národná a Lazovná budú tohto roku žiariť videomappingom, interaktívnymi zvukovo svetelnými efektmi, svetelným závesom, tieňohrou. Svetelné mušky sa objavia pod Barbakanom a Noc výskumníkov v interiéri nákupného centra Europa SC bude obohatená o tematický videomapping na fasáde budovy. S prekvapením príde spoločnosť Kvant z Bratislavy a Ministry of Fun z Banskej Bystrice. Park a objekt Múzea SNP zaujal mladých autorov z Poľska a prichádzajú so zaujímavým projektom spojenia svetelnej inštalácie, videomappingu a živej hudby.

Do sprievodných podujatí festivalu sme zaradili workshopy (Fotografovanie s Canonom), výstavy svetelných exponátov od spoločnosti LedEco solution, interaktívne akcie pre verejnosť, napr. fotenie s PC Revue, svetelné maľovanie s názvom Luminografia, príklady moderného nasvetľovania budov spoločnosťou SLOS pod názvom Mock up erco, ktoré zaujmú nielen návštevníkov, ale aj architektov a pamiatkarov. Organizátori nezabudli ani na zlosovateľnú akciu s atraktívnymi cenami pre návštevníkov festivalu, a to hneď v úvode festivalu. Podrobnosti o získaní zlosovateľných kupónov sa verejnosť dozvie z internetovej stránky festivalu a stránky Cechu hostinských, partnera festivalu. Festival sa bude v Banskej Bystrici konať v rámci podujatí venovaných Svetovému dňu cestovného ruchu.

Festival je svojou podstatou zameraný na objavenie netradičných miest, priestorov a plôch cez svetlo, prostredníctvom vizuálneho umenia. Opäť očakávame vysokú návštevnosť vzhľadom na jeho atraktivitu, použitie nových moderných technológií, nevšedných tém. Festival sa zaraďuje medzi nové významné kultúrne podujatia s medzinárodným presahom, čoho dôkazom je podpora ministerstva kultúry prostredníctvom Fondu pre podporu umenia a podpora Vyšehradského fondu. Medzinárodný charakter projektu je založený na spolupráci mladých vizuálnych umelcov zo štyroch krajín – Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska. Festival v Banskej Bystrici bude tohto roku súčasťou medzinárodných podujatí ku DŇU FOTONIKY (www.day-of-photonics.org), zaradeného do kalendára spoločnosti EPIC (European Photonics Industry Consortium).

Hlavnými mediálnymi partnermi 2. ročníka Festivalu svetla a tieňa sa stávajú RTVS a magazín PC Revue. Všetky festivalové podujatia budú voľne prístupné širokej verejnosti. Lebo máme radi svetlo.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

1 Comments

  1. Minulý rok to bolo úžasné reakcia na: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa
    8.9.2016 21:09
    Minulý ročník festivalu bol fakt skvelý,aj keď mi bola trochu zima,myslím,že bol v decembri.Tak som rada,že sa to podarilo zorganizovať opäť a nie v takej zime,takže určite sa prídem na Námestie pozrieť. Bolo to u uchvacujúce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá