Image
7.9.2016 1 Comments

PR: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa

Občianske združenie Kultúrne Slovensko v spolupráci s mladými kreatívnymi umelcami z OZ Trakt a mestom Banská Bystrica  pozývajú verejnosť na 2. ročník multižánrového podujatia FESTIVAL SVETLA A TIEŇA (www.svetlo-tien.sk). Festival sa minulý rok stretol s veľmi pozitívnym ohlasom vo verejnosti a v médiách, preto sa organizátori rozhodli budovať v Banskej Bystrici tradíciu silného medzinárodného festivalu, kultúrno-zábavnú akciu európskeho významu za podpory mesta Banská Bystrica, fondov a podnikateľskej obce. Jeho 2. ročník sa bude konať tohto roku 30. septembra a 1. októbra a svetelným umením mladých autorov bude žiariť centrálna zóna Banskej Bystrice – od Barbakanu cez Múzeum SNP, Námestie SNP, Národnú, Lazovnú a Dolnú ulicu až po nákupné centrum Europa SC počas obidvoch nocí, a to v piatok a sobotu od 19:30 do 23:00.

Námestie SNP aj priľahlé ulice Národná a Lazovná budú tohto roku žiariť videomappingom, interaktívnymi zvukovo svetelnými efektmi, svetelným závesom, tieňohrou. Svetelné mušky sa objavia pod Barbakanom a Noc výskumníkov v interiéri nákupného centra Europa SC bude obohatená o tematický videomapping na fasáde budovy. S prekvapením príde spoločnosť Kvant z Bratislavy a Ministry of Fun z Banskej Bystrice. Park a objekt Múzea SNP zaujal mladých autorov z Poľska a prichádzajú so zaujímavým projektom spojenia svetelnej inštalácie, videomappingu a živej hudby.

Do sprievodných podujatí festivalu sme zaradili workshopy (Fotografovanie s Canonom), výstavy svetelných exponátov od spoločnosti LedEco solution, interaktívne akcie pre verejnosť, napr. fotenie s PC Revue, svetelné maľovanie s názvom Luminografia, príklady moderného nasvetľovania budov spoločnosťou SLOS pod názvom Mock up erco, ktoré zaujmú nielen návštevníkov, ale aj architektov a pamiatkarov. Organizátori nezabudli ani na zlosovateľnú akciu s atraktívnymi cenami pre návštevníkov festivalu, a to hneď v úvode festivalu. Podrobnosti o získaní zlosovateľných kupónov sa verejnosť dozvie z internetovej stránky festivalu a stránky Cechu hostinských, partnera festivalu. Festival sa bude v Banskej Bystrici konať v rámci podujatí venovaných Svetovému dňu cestovného ruchu.

Festival je svojou podstatou zameraný na objavenie netradičných miest, priestorov a plôch cez svetlo, prostredníctvom vizuálneho umenia. Opäť očakávame vysokú návštevnosť vzhľadom na jeho atraktivitu, použitie nových moderných technológií, nevšedných tém. Festival sa zaraďuje medzi nové významné kultúrne podujatia s medzinárodným presahom, čoho dôkazom je podpora ministerstva kultúry prostredníctvom Fondu pre podporu umenia a podpora Vyšehradského fondu. Medzinárodný charakter projektu je založený na spolupráci mladých vizuálnych umelcov zo štyroch krajín – Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska. Festival v Banskej Bystrici bude tohto roku súčasťou medzinárodných podujatí ku DŇU FOTONIKY (www.day-of-photonics.org), zaradeného do kalendára spoločnosti EPIC (European Photonics Industry Consortium).

Hlavnými mediálnymi partnermi 2. ročníka Festivalu svetla a tieňa sa stávajú RTVS a magazín PC Revue. Všetky festivalové podujatia budú voľne prístupné širokej verejnosti. Lebo máme radi svetlo.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

1 Comments

  1. Minulý rok to bolo úžasné reakcia na: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa
    8.9.2016 21:09
    Minulý ročník festivalu bol fakt skvelý,aj keď mi bola trochu zima,myslím,že bol v decembri.Tak som rada,že sa to podarilo zorganizovať opäť a nie v takej zime,takže určite sa prídem na Námestie pozrieť. Bolo to u uchvacujúce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá