Image
7.9.2016 1 Comments

PR: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa

Občianske združenie Kultúrne Slovensko v spolupráci s mladými kreatívnymi umelcami z OZ Trakt a mestom Banská Bystrica  pozývajú verejnosť na 2. ročník multižánrového podujatia FESTIVAL SVETLA A TIEŇA (www.svetlo-tien.sk). Festival sa minulý rok stretol s veľmi pozitívnym ohlasom vo verejnosti a v médiách, preto sa organizátori rozhodli budovať v Banskej Bystrici tradíciu silného medzinárodného festivalu, kultúrno-zábavnú akciu európskeho významu za podpory mesta Banská Bystrica, fondov a podnikateľskej obce. Jeho 2. ročník sa bude konať tohto roku 30. septembra a 1. októbra a svetelným umením mladých autorov bude žiariť centrálna zóna Banskej Bystrice – od Barbakanu cez Múzeum SNP, Námestie SNP, Národnú, Lazovnú a Dolnú ulicu až po nákupné centrum Europa SC počas obidvoch nocí, a to v piatok a sobotu od 19:30 do 23:00.

Námestie SNP aj priľahlé ulice Národná a Lazovná budú tohto roku žiariť videomappingom, interaktívnymi zvukovo svetelnými efektmi, svetelným závesom, tieňohrou. Svetelné mušky sa objavia pod Barbakanom a Noc výskumníkov v interiéri nákupného centra Europa SC bude obohatená o tematický videomapping na fasáde budovy. S prekvapením príde spoločnosť Kvant z Bratislavy a Ministry of Fun z Banskej Bystrice. Park a objekt Múzea SNP zaujal mladých autorov z Poľska a prichádzajú so zaujímavým projektom spojenia svetelnej inštalácie, videomappingu a živej hudby.

Do sprievodných podujatí festivalu sme zaradili workshopy (Fotografovanie s Canonom), výstavy svetelných exponátov od spoločnosti LedEco solution, interaktívne akcie pre verejnosť, napr. fotenie s PC Revue, svetelné maľovanie s názvom Luminografia, príklady moderného nasvetľovania budov spoločnosťou SLOS pod názvom Mock up erco, ktoré zaujmú nielen návštevníkov, ale aj architektov a pamiatkarov. Organizátori nezabudli ani na zlosovateľnú akciu s atraktívnymi cenami pre návštevníkov festivalu, a to hneď v úvode festivalu. Podrobnosti o získaní zlosovateľných kupónov sa verejnosť dozvie z internetovej stránky festivalu a stránky Cechu hostinských, partnera festivalu. Festival sa bude v Banskej Bystrici konať v rámci podujatí venovaných Svetovému dňu cestovného ruchu.

Festival je svojou podstatou zameraný na objavenie netradičných miest, priestorov a plôch cez svetlo, prostredníctvom vizuálneho umenia. Opäť očakávame vysokú návštevnosť vzhľadom na jeho atraktivitu, použitie nových moderných technológií, nevšedných tém. Festival sa zaraďuje medzi nové významné kultúrne podujatia s medzinárodným presahom, čoho dôkazom je podpora ministerstva kultúry prostredníctvom Fondu pre podporu umenia a podpora Vyšehradského fondu. Medzinárodný charakter projektu je založený na spolupráci mladých vizuálnych umelcov zo štyroch krajín – Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska. Festival v Banskej Bystrici bude tohto roku súčasťou medzinárodných podujatí ku DŇU FOTONIKY (www.day-of-photonics.org), zaradeného do kalendára spoločnosti EPIC (European Photonics Industry Consortium).

Hlavnými mediálnymi partnermi 2. ročníka Festivalu svetla a tieňa sa stávajú RTVS a magazín PC Revue. Všetky festivalové podujatia budú voľne prístupné širokej verejnosti. Lebo máme radi svetlo.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

1 Comments

  1. Minulý rok to bolo úžasné reakcia na: „Máme radi svetlo“ – pozvánka na Festival svetla a tieňa
    8.9.2016 21:09
    Minulý ročník festivalu bol fakt skvelý,aj keď mi bola trochu zima,myslím,že bol v decembri.Tak som rada,že sa to podarilo zorganizovať opäť a nie v takej zime,takže určite sa prídem na Námestie pozrieť. Bolo to u uchvacujúce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá