29.1.2014 0 Comments

„Čo sa stalo vo Vegas, zostane vo Vegas“? Pre TP-LINK to neplatí, novinky z CESu 2014 pôjdu čoskoro do sveta

Spoločnosť TP-LINK predstavila na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 skupinu nových produktov, ktoré sú určené pre bežných spotrebiteľov aj firemnú klientelu. Nestihli ste to tento rok v januári do Vegas? Nevadí, pozrite sa s nami na stánok s modrým logom TP-LINK aspoň virtuálne.

Spoločnosť TP-LINK sa zamerala ako aj na evolúciu v podobe bezdrôtových produktov podporujúcich nový štandard 802.11ac, tak aj na riešenie problémov s dosahom bezdrôtového signálu, na ktoré prinášajú odpoveď nové powerline adaptéry s prenosovou rýchlosťou až 1 Gbit/s.

Dvojpásmový smerovač AC1900 - pookrejú hráči aj milovníci multimédií
Novinka s označením AC1900 cieli predovšetkým na náročnejších používateľov. Hlavnou prednosťou tohto high-end smerovača je totiž podpora štandardu 802.11ac, ktorý sľubuje veľmi rýchle prenosy dát po bezdrôtovej sieti. Teoretická priepustnosť činí až 1,9 Gbit/s, pričom o 1,3 Gbit/s sa stará 5GHz pásmo a o zvyšných 600 Mbit/s pásmo 2,4 GHz. Vďaka hardwarové podpore prekladu adries (NAT) smerovač dosahuje rýchlosť 900 Mbit/s pri prenose dát za hranice lokálnej siete.

Smerovač ďalej ponúka jeden USB 3.0 port, vďaka ktorému je možné zdieľať dáta z pripojeného disku nielen lokálne, ale aj prostredníctvom internetu (napríklad s využitím FTP serveru). Samozrejmosťou je možnosť pripojenia sieťovej tlačiarne. Pre konfiguráciu smerovača je možné využiť bezplatnú mobilnú aplikáciu TP-LINK Tether, dostupnú na Google Play aj Apple App Store. Smerovač by sa mal dostať na predajné pulty v druhom kvartáli tohto roku.

Prístupový bod EAP320 - napájacie káble môžete zahodiť
Ďalšie z dvojpásmových bezdrôtových zariadení EAP320 mieri do firemného sektoru a slúži ako Wi-Fi prístupový bod, ktorý sa oproti štandardným zariadeniam môže pochváliť podporou technológie PoE (Power over Ethernet), centralizovanou správou prístupových bodov alebo podporou autentizácie používateľov captive portal. Pre dosiahnutie čo najvyššej priepustnosti zariadenie opäť podporuje protokol 802.11ac a dosahuje tak rýchlosť prenosu dát vzduchom až 1750 Mbit/s (z toho 1300 Mbit/s v 5GHz pásme a 450 Mbit/s v 2,4GHz pásme).

Centralizovaná správa prístupových bodov umožňuje pohodlne nastaviť a spravovať všetky prístupové body. Jeden z prístupových bodov je dynamicky zvolený ako bezdrôtový kontrolór, ktorý vzápätí nastavenie automaticky distribuuje medzi ostatné prístupové body v danej bezdrôtovej sieti. EAP320 dokáže navyše automaticky testovať a rozpoznať konflikty a nežiaduce interferencie signálu v rámci dostupných kanálov.

Prístupový bod myslí tiež na bezpečnosť a ponúka preto podporu funkcie captive portal, vďaka ktorej používatelia po prístupe k internetu najprv uvidia v prehliadači špeciálnu webovou stránku, na ktorej budú musieť súhlasiť s podmienkami stanovenými sieťovým administrátorom a prípadne zadať prihlasovacie údaje. Prístupový bod EAP320 sa bude predávať od tretieho kvartálu 2014.

Outdoorová séria CPE produktov Pharos - lacno ale kvalitne
Nedávno predstavená séria Pharos sa skladá zo štyroch CPE jednotiek, dvoch základňových staníc, niekoľkých externých antén a riadiacej aplikácie pre centralizovanú správu siete, vďaka ktorej je možné všetky zariadenia spravovať z jedného počítača. Ide o cenovo dostupné riešenie pre bezdrôtovú outdoor inštaláciu, ktorá sa hodí pre spojenie typu point-to-point, point-to-multipoint a aj pre pokrytie vonkajších priestorov bezdrôtovým signálom. Zariadenia sú založené na čipovej sade Qualcomm Atheros, nesú vysoko citlivé antény a pre pohodlie inštalácie podporujú napájanie po ethernetovom kábli PoE. Novinky budú zákazníkom dostupné v treťom kvartáli 2014.

Powerlinová novinka TL-PA8010 - prajete si 1 Gbit/s po elektrických rozvodoch?
Ďalším prírastkom do série powerline adaptérov je novinka TL-PA8010, ktorá sa môže pochváliť podporou štandardu HomePlug AV2. Adaptér ponúka teoretickú priepustnosť až 1 Gbit/s, čo predstavuje dostatočne štedrú hodnotu aj pre nerušený streaming multimédií či hranie online hier. Čo sa týka ďalších vlastností, zaslúži si zmienku tiež dosah signálu až 300 metrov po elektrických rozvodoch a 128bitové AES šifrovanie. Gigabitový powerline adaptér nájdete na predajných pultoch od druhého kvartálu 2014.

Cloudová kamera NC250 - elektronický strážca domu bdelý vo dne v noci
Bezdrôtová kamera komunikujúca prostredníctvom Wi-Fi sa hodí pre bezpečnostné účely, keď si používatelia prajú neustále strážiť či už vnútorné alebo vonkajšie priestory. Zariadenie zvláda vytvárať obraz v rozlíšení 720p, pričom dáta prenáša bezdrôtovo rýchlosťou až 300 Mbit/s. Okrem pasívneho pozorovania scény je možné kameru nastaviť tak, aby reagovala na zvuk, pohyb či infračervené žiarenie tým, že zašle pozorovateľovi výstražný e-mail. Kamera dokáže pracovať tiež ako Wi-Fi extender, keď vo svojom okolí šíri bezdrôtový signál. Ako čerešničku na torte na záver spomeňme mobilnú aplikáciu Skylight, vďaka ktorej môžu používatelia pristupovať k nastaveniu kamery zo svojho inteligentného telefónu. Tohto elektronického strážcu si budú môcť zákazníci zakúpiť od druhej polovice tohto roku.

Predpokladaná dostupnosť všetkých predstavených zariadení sa týka celosvetových trhov, doba uvedenia na slovenský trh sa preto môže líšiť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá