Image
17.2.2015 0 Comments

E-kolok zavedú na všetkých pracoviskách finančnej správy

ekolok.jpg Správne poplatky sa na pracoviskách finančnej správy na celom Slovensku budú dať už od tohto týždňa zaplatiť elektronicky. Finančná správa totiž po týždňovej pilotnej prevádzke platobného systému e-kolok na pobočkách finančnej správy v Bratislavskom kraji umožní tento spôsob platby správnych poplatkov na Finančnom riaditeľstve SR a na všetkých daňových a colných úradoch na Slovensku od stredy 18. februára.

Ako ďalej informuje finančná správa, všetky elektronicky komunikujúce subjekty pri podaní žiadosti o úkon vyžadujúci zaplatenie správneho poplatku môžu od 18. februára 2015 úhradu uskutočniť bezodkladne bankovým prevodom na zberný účet prevádzkovateľa systému - Slovenskej pošty, ktorý je zverejnený na portáli finančnej správy v časti „Platenie daní". Ďalšou možnosťou je zakúpenie „Potvrdenia pre evidenciu poplatku" v rôznych nominálnych hodnotách na pobočkách Slovenskej pošty.

V prípade nezaplatenia správneho poplatku bude poplatník vyzvaný daňovým úradom k zaplateniu na základe predpisu, ktorý vytvára nový platobný systém e-kolok. Predpis obsahuje inštrukcie potrebné k úhrade správneho poplatku bankovým prevodom, taktiež obsahuje QR kód pre platbu správneho poplatku na ktoromkoľvek kiosku iného správneho orgánu jeho načítaním a obsahuje aj samotnú poštovú poukážku pre úhradu na pobočkách Slovenskej pošty.

Občania alebo podnikatelia, ktorí podávajú žiadosť poštou alebo osobne, si budú môcť zakúpiť e-kolok vopred na konkrétnu službu na vybraných kioskoch umiestnených v budovách Ministerstva vnútra SR. Úhradu správneho poplatku je tiež možné vykonať zakúpením „Potvrdenia pre evidenciu poplatku" na pobočkách Slovenskej pošty. Novou možnosťou je úhrada predpisu vytvoreného po podaní žiadosti.

Občan či podnikateľ si predpis prevezme buď osobne, alebo mu ho finančná správa pošle poštou spolu s výzvou. Aj v tomto prípade bude mať tri možnosti úhrady predpisu, a to bankovým prevodom, načítaním QR kódu z predpisu na ktoromkoľvek kiosku alebo využitím predpisu ako poštovej poukážky na pobočkách Slovenskej pošty.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá