Image
19.1.2015 0 Comments

Dvojpásmový Wi-Fi smerovač TP-LINK Archer C9 podporuje bezdrôtové prenosy s rýchlosťou až 1,9 Gbit/s

Spoločnosť TP-LINK, najväčší svetový dodávateľ bezdrôtových sieťových prvkov pre domácnosti, predstavuje na slovenskom trhu rýchly bezdrôtový smerovač TP-LINK Archer C9 s celkovou prenosovou rýchlosťou na bezdrôtovej sieti až 1,9 Gbit/s.

Túto rýchlosť novinka dosahuje vďaka implementácii novej generácie štandardu
Wi-Fi 802.11ac, ktorý umožňuje bezdrôtovo prenášať dáta s rýchlosťou až 600 Mbit/s v pásme 2,4 GHz a 1,3 Gbit/s v pásme 5 GHz. K vysokému výkonu prispieva aj konštrukcia s dvomi bezdrôtovými čipmi, rýchly dvojjadrový procesor a tri všesmerové antény s technológiou beamforming pre tvarovanie lúča signálu, ktorá dokáže lokalizovať pripojené zariadenia a sústrediť vysielací výkon ich smerom.

Archer_C9_1.jpg

Jednoduchá správa z mobilných zariadení a robustné zabezpečenie

Smerovač TP-LINK Archer C9 ponúka zabezpečené pripojenie šifrované štandardom WPA-PSK/WPA2-PSK. Novinka disponuje tiež funkciou WPS (Wi-Fi Protected Setup), ktorá používateľom umožňuje pripojenie k bezdrôtovej sieti aj bez znalosti hesla. Po stisku príslušného tlačidla tak smerovač dokáže automaticky naviazať bezdrôtové pripojenie s koncovým zariadením zabezpečené štandardom WPA2.

Riadenie pridelenej šírky pásma podľa IP adresy tak umožňuje zariadeniam s vyššími nárokmi vyčleniť potrebnú prenosovú kapacitu. K dispozícii je tiež aplikácia TP-LINK Tether, ktorá poskytuje jednoduchý prístup ku správe smerovača z mobilných zariadení so systémom iOS a Android.

Archer_C9_3.jpg

Káblové pripojenie a zdieľanie

Okrem vysokorýchlostného bezdrôtového pripojenia ponúka Archer C9 tiež veľmi rýchle metalické pripojenie do siete LAN, a to prostredníctvom štyroch gigabitových portov RJ45. Pre zdieľanie tlačiarne a dátového úložiska je pripravený jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Tlačiarne je možné zdieľať v miestnej sieti a k úložisku je možné pristupovať tiež cez vstavaný FTP server.

Zariadenie TP-LINK Archer C9 je už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 163,60 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

Podpora novej generácie Wi-Fi sietí na štandarde 802.11ac, spätná kompatibilita s 802.11 a/b/g/n.Bezdrôtové pripojenie v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou prenosovou rýchlosťou až 1,9 Gbit/s.Stabilný všesmerový signál a kvalitné pokrytie vďaka trom odpojiteľným anténam a technológii pre tvarovanie lúča.Dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz zaisťuje dostatočný výkon pre súčasné spracovanie niekoľkých úloh.Dvojica USB portov pre zdieľanie tlačiarne a dátového úložiska.Zabezpečený prístup pre hostí oddelený od zbytku siete.Riadenie šírky pásma pre jednotlivé pripojené zariadenia na základe IP adresy.Podpora štandardu IPv6 pre požiadavky ďalšej generácie internetu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá