5.5.2016 0 Comments

Dvojka HD už aj v ponuke Voľnej telky

Rozhlas a televízia Slovenska a spoločnosť Towercom, a.s. prinášajú DVB-T divákom ďalší program Slovenskej televízie vo vysokom rozlíšení. Blížiace sa Majstrovstvá sve-ta v ľadovom hokeji si tak budú môcť pozrieť diváci Dvojky v HD kvalite. Program bu-de dostupný v ponuke Voľnej telky od 4. mája 2016.

V programovej ponuke verejnoprávneho multiplexu mohli doteraz diváci sledovať televízne okruhy Jednotka a Dvojka v SD rozlíšení (v štandarde MPEG-2) a Jednotka HD (v štandarde MPEG-4). Od stredy 4. mája 2016 bude táto ponuka rozšírená o Dvojku v HD rozlíšení. Na základe rozhodnutia vysielateľa ide o trvalú zmenu vo verejnoprávnom multiplexe.

Divákom Voľnej telky, ktorí si chcú vychutnať vysielanie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v HD kvalite na Dvojke odporúčame, aby si na svojich DVB-T prijímačoch alebo televízoroch, schopných spracovať kompresný formát MPEG-4, spustili automatické vyhľadanie nových TV staníc. Následne sa v ponuke DVB-T prijímača zobrazí aj nová TV stanica Dvojka HD.

Voľná telka je jedinou televíznou platformou s ponukou slovenských celoplošných televízií bez mesačných poplatkov. V súčasnosti takmer tretina slovenských domácností prijíma digi-tálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky (zdroj: omnibusový priekum GfK, 03/2016).

„Záujem zákazníkov o bezplatnú ponuku je záväzkom pre spoločnosť Towercom ďalej rozví-jať platformu DVB-T. Jedným z našich zámerov v roku 2016 je aj rozširovanie dostupnosti Voľnej telky ako aj obsahu vo vysokom rozlíšení. Pripravujeme sa tiež na rozvoj siete v štan-darde DVB-T2, ktorý nám umožní tieto ciele naplniť,“ povedal Zsolt Nagy, technický riaditeľ spoločnosti Towercom, a.s.

Autor: TS Towercom

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá