5.5.2016 0 Comments

Dvojka HD už aj v ponuke Voľnej telky

Rozhlas a televízia Slovenska a spoločnosť Towercom, a.s. prinášajú DVB-T divákom ďalší program Slovenskej televízie vo vysokom rozlíšení. Blížiace sa Majstrovstvá sve-ta v ľadovom hokeji si tak budú môcť pozrieť diváci Dvojky v HD kvalite. Program bu-de dostupný v ponuke Voľnej telky od 4. mája 2016.

V programovej ponuke verejnoprávneho multiplexu mohli doteraz diváci sledovať televízne okruhy Jednotka a Dvojka v SD rozlíšení (v štandarde MPEG-2) a Jednotka HD (v štandarde MPEG-4). Od stredy 4. mája 2016 bude táto ponuka rozšírená o Dvojku v HD rozlíšení. Na základe rozhodnutia vysielateľa ide o trvalú zmenu vo verejnoprávnom multiplexe.

Divákom Voľnej telky, ktorí si chcú vychutnať vysielanie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v HD kvalite na Dvojke odporúčame, aby si na svojich DVB-T prijímačoch alebo televízoroch, schopných spracovať kompresný formát MPEG-4, spustili automatické vyhľadanie nových TV staníc. Následne sa v ponuke DVB-T prijímača zobrazí aj nová TV stanica Dvojka HD.

Voľná telka je jedinou televíznou platformou s ponukou slovenských celoplošných televízií bez mesačných poplatkov. V súčasnosti takmer tretina slovenských domácností prijíma digi-tálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky (zdroj: omnibusový priekum GfK, 03/2016).

„Záujem zákazníkov o bezplatnú ponuku je záväzkom pre spoločnosť Towercom ďalej rozví-jať platformu DVB-T. Jedným z našich zámerov v roku 2016 je aj rozširovanie dostupnosti Voľnej telky ako aj obsahu vo vysokom rozlíšení. Pripravujeme sa tiež na rozvoj siete v štan-darde DVB-T2, ktorý nám umožní tieto ciele naplniť,“ povedal Zsolt Nagy, technický riaditeľ spoločnosti Towercom, a.s.

Autor: TS Towercom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá