Image
7.8.2014 0 Comments

Dvojfázovú ochranu PayPalu možno ľahko obísť

paypal.jpg Bezpečnostný nástroj, ktorý má chrániť používateľské kontá služby PayPal pred zneužitím, je podľa zistení austrálskeho výskumníka možné obísť.

Používatelia PayPalu si môžu vybrať, či chcú pre prístup k svojim účtom používať overenie pomocou šesťmiestneho kódu, ktorý dostane formou textovej správy. Pole pre vloženie tohto kódu sa objaví až po správnom zadaní užívateľského mena a hesla.

Bezpečnostný nástroj, ktorý je známy ako dvojfázová autentizácia, ponúka čoraz viac prevádzkovateľov online služieb ako napríklad Google a v prípade mnohých finančných služieb ide v podstate o nevyhnutnú vec. Keďže je kód zasielaný offline alebo generovaný mobilnou aplikáciou, je pre hackerov veľmi ťažké ho získať. Nie však nemožné.

Joshua Rogers, sedemnásťročný chlapec z austrálskeho Melbourne, prišiel na spôsob, ako získať prístup k účtom používajúcim dvojfázovú autentizáciu. Detaily svojho útoku zverejnil na svojom blogu po tom, čo PayPal napriek jeho upozorneniu chybu ani po mesiaci neopravil.

Tým, že Rogers vyšiel s chybou von, príde o odmenu, ktorú PayPal zvyčajne vypláca bezpečnostným výskumníkom za nájdenie a upozornenie na zraniteľnosti. Údajne si mohol prísť až na 3 tisíc dolárov. "Na peniazoch mi nezáleží. V živote ide oveľa o viac," napísal Rogers.

Na vykonanie útoku musí hacker poznať prístupové údaje užívateľa k účtom na službách eBay a PayPal. Pre škodlivé programy však nie je zase tak zložité ich získať.

Hlavný problém je na webovej stránke eBay, ktorá užívateľom umožňuje prepojiť účty oboch služieb. Prepojením účtov totiž dôjde k vytvoreniu cookie, vďaka ktorej si aplikácie PayPal myslia, že je používateľ prihlásený, hoci nezadal šesťmiestny kód. Funkcie vraj vôbec nezisťuje, či má používateľ dvojfázovú autentifikáciu zapnutú. Rogers zverejnil video útoku na YouTube.

Zástupcovia PayPalu sa k situácii zatiaľ nevyjadrili.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá