Image
13.1.2015 0 Comments

Dve nové vodovzdorné akčné kamery s rozlíšením 4k od Sony

sony_FDR-X1000V.jpeg Pripnite kameru na prilbu či snoubord a natočte svoje adrenalínové dobrodružstvá v rozlíšení, ktoré je až štyrikrát vyššie ako štandardné full HD.

FDR-X1000VR ponúka možnosť natáčať full HD video rýchlosťou 120p a HD video rýchlosťou 240 snímok za sekundu. Po prvýkrát dokáže model FDR-X1000VR nahrávať s vysokým dátovým tokom (4k 30p 100/60 Mb/s) vo formáte XAVC S, ktorý vychádza z profesionálneho formátu HD XAVC 4K. Priblížite sa tak k profesionálnej kvalite a zachytíte pohyb v jeho najjemnejšej dokonalosti. Kvapky vody teraz natočíte s neuveriteľnou ostrosťou, pričom zachytíte každý detail.

Oba nové modely majú 170° zorné pole. Ultraširokouhlý objektív ZEISS Tessar vytvára panoramatický záber a zlepšená funkcia SteadyShot zabezpečuje jasný a stabilný obraz aj pri divokej jazde na bicykli. Stabilizácia je trikrát účinnejšia ako pri predošlých modeloch. SteadyShot neutralizuje vplyv vibrácií, takže aj video z kamery pripevnenej na lietajúcom drone je naozaj kvalitné.

sony_HDR-AS200V.jpg

Action Cam prichádza aj s úplnou novinkou Loop Recording. Rovnako ako mnoho profesionálnych kamier Action Cam priebežne zaznamenáva video do vyrovnávacej pamäte. Ak spustíte nahrávanie v momente, keď sa niečo nečakané stane (napríklad príde dokonalá vlna pri surfingu), kamera už dávno zachytila začiatok scény.

Vysokovýkonné stereomikrofóny na oboch kamerách majú novú funkciu Wind Noise Reduction. Tá zabezpečuje redukciu šumu, ktorý vzniká vplyvom vetra pri veľkej rýchlosti napríklad pri snoubordingu alebo lyžovaní.

Vstavaný Highlight Movie Maker prechádza cez vaše najlepšie zábery a vytvára tak akési „best of" video. Video vo formáte MP4 už len jednoducho zdieľate na Facebooku alebo YouTube priamo zo svojho smartfónu.

sony_HDR-AS200V_2.jpeg

S voľne dostupnou aplikáciou Action Cam Movie Creator pridávate k záznamu dáta GPS, takže viete jednoducho zrekonštruovať trasu vášho zjazdu. K videu môžete jednoducho pridávať a vytvoriť tak film podľa vlastnej chuti. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

Kameru pohodlne spojíte cez Wi-Fi s diaľkovým ovládačom RM-LVR2. Vodotesný náramok vám umožňuje kontrolovať uhol, spustiť a zastaviť nahrávanie, pozrieť si výsledné video a mazať scény, ktoré sa vám nepáčia. Diaľkové ovládanie umožňuje bezdrôtovú kontrolu a monitorovanie piatich pripojených kamier súčasne, a to vrátane predošlých modelov alebo objektívov QX1 a QX30 od Sony. Multi Camera Control nájdete v novej verzii mobilnej aplikácie PlayMemories 5.2, ktorá bude dostupná na stiahnutie na jar 2015.

Akčná kamera HDR-AS200V sa začne v Európe predávať od marca 2015 a FDR-X1000V v apríli 2015.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá