Image
13.1.2015 0 Comments

Dve nové vodovzdorné akčné kamery s rozlíšením 4k od Sony

sony_FDR-X1000V.jpeg Pripnite kameru na prilbu či snoubord a natočte svoje adrenalínové dobrodružstvá v rozlíšení, ktoré je až štyrikrát vyššie ako štandardné full HD.

FDR-X1000VR ponúka možnosť natáčať full HD video rýchlosťou 120p a HD video rýchlosťou 240 snímok za sekundu. Po prvýkrát dokáže model FDR-X1000VR nahrávať s vysokým dátovým tokom (4k 30p 100/60 Mb/s) vo formáte XAVC S, ktorý vychádza z profesionálneho formátu HD XAVC 4K. Priblížite sa tak k profesionálnej kvalite a zachytíte pohyb v jeho najjemnejšej dokonalosti. Kvapky vody teraz natočíte s neuveriteľnou ostrosťou, pričom zachytíte každý detail.

Oba nové modely majú 170° zorné pole. Ultraširokouhlý objektív ZEISS Tessar vytvára panoramatický záber a zlepšená funkcia SteadyShot zabezpečuje jasný a stabilný obraz aj pri divokej jazde na bicykli. Stabilizácia je trikrát účinnejšia ako pri predošlých modeloch. SteadyShot neutralizuje vplyv vibrácií, takže aj video z kamery pripevnenej na lietajúcom drone je naozaj kvalitné.

sony_HDR-AS200V.jpg

Action Cam prichádza aj s úplnou novinkou Loop Recording. Rovnako ako mnoho profesionálnych kamier Action Cam priebežne zaznamenáva video do vyrovnávacej pamäte. Ak spustíte nahrávanie v momente, keď sa niečo nečakané stane (napríklad príde dokonalá vlna pri surfingu), kamera už dávno zachytila začiatok scény.

Vysokovýkonné stereomikrofóny na oboch kamerách majú novú funkciu Wind Noise Reduction. Tá zabezpečuje redukciu šumu, ktorý vzniká vplyvom vetra pri veľkej rýchlosti napríklad pri snoubordingu alebo lyžovaní.

Vstavaný Highlight Movie Maker prechádza cez vaše najlepšie zábery a vytvára tak akési „best of" video. Video vo formáte MP4 už len jednoducho zdieľate na Facebooku alebo YouTube priamo zo svojho smartfónu.

sony_HDR-AS200V_2.jpeg

S voľne dostupnou aplikáciou Action Cam Movie Creator pridávate k záznamu dáta GPS, takže viete jednoducho zrekonštruovať trasu vášho zjazdu. K videu môžete jednoducho pridávať a vytvoriť tak film podľa vlastnej chuti. Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

Kameru pohodlne spojíte cez Wi-Fi s diaľkovým ovládačom RM-LVR2. Vodotesný náramok vám umožňuje kontrolovať uhol, spustiť a zastaviť nahrávanie, pozrieť si výsledné video a mazať scény, ktoré sa vám nepáčia. Diaľkové ovládanie umožňuje bezdrôtovú kontrolu a monitorovanie piatich pripojených kamier súčasne, a to vrátane predošlých modelov alebo objektívov QX1 a QX30 od Sony. Multi Camera Control nájdete v novej verzii mobilnej aplikácie PlayMemories 5.2, ktorá bude dostupná na stiahnutie na jar 2015.

Akčná kamera HDR-AS200V sa začne v Európe predávať od marca 2015 a FDR-X1000V v apríli 2015.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá