Image
28.8.2012 0 Comments

Dropbox zvyšuje bezpečnosť pridaním dvojstupňovej autentifikácie [NÁVOD]

dropbox-logo.jpeg Populárna cloudová služba Dropbox zaznamenala pred niekoľkými týždňami narušenie bezpečnosti, ktoré spôsobilo to, že útočníci získali e-mailové adresy niektorých používateľov. Aby podobným udalostiam spoločnosť zabránila, spustila nový systém prihlasovania, ktorý je veľmi podobný dvojstupňovému overovaniu od Googlu.

Princíp zabezpečenia je veľmi jednoduchý. Namiesto klasického prihlásenia sa pomocou hesla je pridaný ďalší stupeň verifikácie používateľa pomocou unikátneho identifikátora. Ten môžete pri prihlasovaní získať buď pomocou SMS správy, alebo aplikácie. Poďme si ukázať, ako na to.

 1. Prihláste sa do svojho účtu Dropbox na www.dropbox.com a v nastaveniach prejdite na záložku s názvom Security.

  1Dropbox-.jpg

 2. V spodnej časti obrazovky v nastaveniach prihlasovania (Account sign in) zmeňte položku Two-step verification pomocou tlačidla Change. Objaví sa okno ako na obrázku.

  DropBox-1-275x110.jpgdropbox-3-275x182.jpg

 3. Pokračujte stlačením tlačidla Get started a následne zadaním hesla aktuálne prihláseného účtu Dropbox.

  Dropbox-5-550x226.jpg

 4. Stlačením Next sa objaví obrazovka s ponukou, na ktorej si môžete vybrať spôsob dodatočnej autentifikácie pomocou SMS správy alebo aplikácie. Nezabudnite si po nastavení niektorého zo spôsobov zapísať špeciálny 16-miestny alfanumericky kód, ktorý vám v prípade straty zariadenia umožní prihlásenie do účtu.

  Dropbox-10-550x85.png
Vybraním SMS správ budete ďalej musieť nastaviť číslo, na ktoré vám bude pri prihlasovaní alebo pridávaní ďalšieho zariadenia na synchronizáciu prichádzať SMS so 6-miestnym kódom.
Dropbox-5-550x226.jpg
Pomocou aplikácie (napríklad Google Authenticator) vám bude pri každom prihlasovaní priradený 6-miestny kód, ktorý sa automaticky objaví v tejto aplikácii. Pri nastavovaní budete musieť prelinkovať svoj telefón s aplikáciou pomocou zobrazeného QR kódu.

Screenshot_2012-08-27-12-43-401-154x275.png

Dropbox7-275x10011.jpg
DropBox-8-275x125111.jpg

Po správnom nastavení dvojstupňovej autentifikácie budete pri každom prihlasovaní po zadaní hesla k účtu vyzvaní aj na dodatočnú autorizáciu pomocou 6-miestneho kódu, zobrazeného v aplikácii Google Authenticator alebo zaslaného v SMS správe na váš telefón. To isté platí aj pri pridávaní účtu Dropbox na váš počítač s operačným systémom Windows, Mac OS X alebo Linux.

DropBox-9.jpgZdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá