Image
28.8.2012 0 Comments

Dropbox zvyšuje bezpečnosť pridaním dvojstupňovej autentifikácie [NÁVOD]

dropbox-logo.jpeg Populárna cloudová služba Dropbox zaznamenala pred niekoľkými týždňami narušenie bezpečnosti, ktoré spôsobilo to, že útočníci získali e-mailové adresy niektorých používateľov. Aby podobným udalostiam spoločnosť zabránila, spustila nový systém prihlasovania, ktorý je veľmi podobný dvojstupňovému overovaniu od Googlu.

Princíp zabezpečenia je veľmi jednoduchý. Namiesto klasického prihlásenia sa pomocou hesla je pridaný ďalší stupeň verifikácie používateľa pomocou unikátneho identifikátora. Ten môžete pri prihlasovaní získať buď pomocou SMS správy, alebo aplikácie. Poďme si ukázať, ako na to.

 1. Prihláste sa do svojho účtu Dropbox na www.dropbox.com a v nastaveniach prejdite na záložku s názvom Security.

  1Dropbox-.jpg

 2. V spodnej časti obrazovky v nastaveniach prihlasovania (Account sign in) zmeňte položku Two-step verification pomocou tlačidla Change. Objaví sa okno ako na obrázku.

  DropBox-1-275x110.jpgdropbox-3-275x182.jpg

 3. Pokračujte stlačením tlačidla Get started a následne zadaním hesla aktuálne prihláseného účtu Dropbox.

  Dropbox-5-550x226.jpg

 4. Stlačením Next sa objaví obrazovka s ponukou, na ktorej si môžete vybrať spôsob dodatočnej autentifikácie pomocou SMS správy alebo aplikácie. Nezabudnite si po nastavení niektorého zo spôsobov zapísať špeciálny 16-miestny alfanumericky kód, ktorý vám v prípade straty zariadenia umožní prihlásenie do účtu.

  Dropbox-10-550x85.png
Vybraním SMS správ budete ďalej musieť nastaviť číslo, na ktoré vám bude pri prihlasovaní alebo pridávaní ďalšieho zariadenia na synchronizáciu prichádzať SMS so 6-miestnym kódom.
Dropbox-5-550x226.jpg
Pomocou aplikácie (napríklad Google Authenticator) vám bude pri každom prihlasovaní priradený 6-miestny kód, ktorý sa automaticky objaví v tejto aplikácii. Pri nastavovaní budete musieť prelinkovať svoj telefón s aplikáciou pomocou zobrazeného QR kódu.

Screenshot_2012-08-27-12-43-401-154x275.png

Dropbox7-275x10011.jpg
DropBox-8-275x125111.jpg

Po správnom nastavení dvojstupňovej autentifikácie budete pri každom prihlasovaní po zadaní hesla k účtu vyzvaní aj na dodatočnú autorizáciu pomocou 6-miestneho kódu, zobrazeného v aplikácii Google Authenticator alebo zaslaného v SMS správe na váš telefón. To isté platí aj pri pridávaní účtu Dropbox na váš počítač s operačným systémom Windows, Mac OS X alebo Linux.

DropBox-9.jpgZdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 6

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá