Image
18.5.2015 0 Comments

Dron Lily stačí vyhodiť do vzduchu. Sám vás automaticky sleduje a zhotoví akčné zábery

lily-dron-5.jpg Spotrebiteľské drony čoraz častejšie slúžia ako lietajúce kamery. Startup Lily sa snaží takéto filmovanie čo najviac uľahčiť. Jeho dron stačí vyhodiť do vzduchu a o ostatné sa už postará sám. Bude sa pilotovať a pokúsi sa získať čo najlepšie zábery pre svojho majiteľa.

Na to, aby sa dron od majiteľa veľmi nevzdialil, slúži malý GPS tracker, ktorý má používateľ vo vrecku alebo ho nosí na zápästí. Vďaka nemu dron, ktorý má integrovanú technológiu počítačového videnia, dokáže rozpoznať svojho majiteľa sledovať jeho aktivity. GPS tracker sa postará aj o nahrávanie zvuku, ktorý sa synchronizuje s videom. Možno sa tak vyhnúť jeho rušeniu hlukom rotorov.

lily_gps_tracker.jpg

Dron svojou 12 Mpx kamerou dokáže zachytávať 1080p video pre 60 snímkach za sekundu. Polykarbonátové telo Lily odolá aj tvrdým pádom, na lepšiu ochranu je kamera interná, nie je namontovaná na vonkajšej strane. Dron je vodotesný, stupeň krytia je IP67 (odolnosť proti vode a prachu). Môžete ho teda napríklad vyhodiť z kajaku a nechať ho plávať vedľa neho, kým čakáte na vhodnú chvíľu na spustenie natáčania.

lily_water.gif

Na zabezpečenie vodotesnosti a umožnenie viac ako 20-minútového letu však museli tvorcovia urobiť isté kompromisy. Rozhodli sa nepoužiť vymeniteľnú batériu, takže budete musieť nabíjať kompletný dron.


Lily si teraz môžete predobjednať za 499 dolárov, no jeho maloobchodná cena má byť až 999 dolárov. Súčasťou dodávky je aj špeciálny kryt a GPS tracker s funkciami ovládača. Dron by sa mal dostať na trh v priebehu budúceho roka.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá