Image
18.5.2015 0 Comments

Dron Lily stačí vyhodiť do vzduchu. Sám vás automaticky sleduje a zhotoví akčné zábery

lily-dron-5.jpg Spotrebiteľské drony čoraz častejšie slúžia ako lietajúce kamery. Startup Lily sa snaží takéto filmovanie čo najviac uľahčiť. Jeho dron stačí vyhodiť do vzduchu a o ostatné sa už postará sám. Bude sa pilotovať a pokúsi sa získať čo najlepšie zábery pre svojho majiteľa.

Na to, aby sa dron od majiteľa veľmi nevzdialil, slúži malý GPS tracker, ktorý má používateľ vo vrecku alebo ho nosí na zápästí. Vďaka nemu dron, ktorý má integrovanú technológiu počítačového videnia, dokáže rozpoznať svojho majiteľa sledovať jeho aktivity. GPS tracker sa postará aj o nahrávanie zvuku, ktorý sa synchronizuje s videom. Možno sa tak vyhnúť jeho rušeniu hlukom rotorov.

lily_gps_tracker.jpg

Dron svojou 12 Mpx kamerou dokáže zachytávať 1080p video pre 60 snímkach za sekundu. Polykarbonátové telo Lily odolá aj tvrdým pádom, na lepšiu ochranu je kamera interná, nie je namontovaná na vonkajšej strane. Dron je vodotesný, stupeň krytia je IP67 (odolnosť proti vode a prachu). Môžete ho teda napríklad vyhodiť z kajaku a nechať ho plávať vedľa neho, kým čakáte na vhodnú chvíľu na spustenie natáčania.

lily_water.gif

Na zabezpečenie vodotesnosti a umožnenie viac ako 20-minútového letu však museli tvorcovia urobiť isté kompromisy. Rozhodli sa nepoužiť vymeniteľnú batériu, takže budete musieť nabíjať kompletný dron.


Lily si teraz môžete predobjednať za 499 dolárov, no jeho maloobchodná cena má byť až 999 dolárov. Súčasťou dodávky je aj špeciálny kryt a GPS tracker s funkciami ovládača. Dron by sa mal dostať na trh v priebehu budúceho roka.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá