Image
18.5.2015 0 Comments

Dron Lily stačí vyhodiť do vzduchu. Sám vás automaticky sleduje a zhotoví akčné zábery

lily-dron-5.jpg Spotrebiteľské drony čoraz častejšie slúžia ako lietajúce kamery. Startup Lily sa snaží takéto filmovanie čo najviac uľahčiť. Jeho dron stačí vyhodiť do vzduchu a o ostatné sa už postará sám. Bude sa pilotovať a pokúsi sa získať čo najlepšie zábery pre svojho majiteľa.

Na to, aby sa dron od majiteľa veľmi nevzdialil, slúži malý GPS tracker, ktorý má používateľ vo vrecku alebo ho nosí na zápästí. Vďaka nemu dron, ktorý má integrovanú technológiu počítačového videnia, dokáže rozpoznať svojho majiteľa sledovať jeho aktivity. GPS tracker sa postará aj o nahrávanie zvuku, ktorý sa synchronizuje s videom. Možno sa tak vyhnúť jeho rušeniu hlukom rotorov.

lily_gps_tracker.jpg

Dron svojou 12 Mpx kamerou dokáže zachytávať 1080p video pre 60 snímkach za sekundu. Polykarbonátové telo Lily odolá aj tvrdým pádom, na lepšiu ochranu je kamera interná, nie je namontovaná na vonkajšej strane. Dron je vodotesný, stupeň krytia je IP67 (odolnosť proti vode a prachu). Môžete ho teda napríklad vyhodiť z kajaku a nechať ho plávať vedľa neho, kým čakáte na vhodnú chvíľu na spustenie natáčania.

lily_water.gif

Na zabezpečenie vodotesnosti a umožnenie viac ako 20-minútového letu však museli tvorcovia urobiť isté kompromisy. Rozhodli sa nepoužiť vymeniteľnú batériu, takže budete musieť nabíjať kompletný dron.


Lily si teraz môžete predobjednať za 499 dolárov, no jeho maloobchodná cena má byť až 999 dolárov. Súčasťou dodávky je aj špeciálny kryt a GPS tracker s funkciami ovládača. Dron by sa mal dostať na trh v priebehu budúceho roka.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá