12.10.2012 0 Comments

Dostaňte svoje dáta pod kontrolu s novinkami od IBM

Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) v uplynulých 2 týždňoch predstavila niekoľko noviniek, ktoré klientom pomôžu zvládnuť aktuálne problémy, akými sú prechod na cloud computing alebo geometrický rast dát, tzv. big data. Práve množstvo dát predstavuje pre mnohé firmy veľkú prekážku. Podľa odhadov IBM sa denne vytvorí 2,5 exabajtov dát a až 90 percent dát na celom svete vzniklo počas posledných 2 rokov. Nové systémy PureData umožnia klientom riadiť a analyzovať petabajty dát v priebehu minút a výstupy využiť na podporu firemných cieľov od marketingu, cez obchod až po operatívu. Klienti ich možu využiť na náročné dátové služby v tradičnom i cloudovom prostredí.

Firmy vo všetkých odvetviach hľadajú jednoduchší, efektívnejší a finančne menej náročný spôsob ako analyzovať údaje, a tak lepšie pochopiť zákaznícke správanie, redukovať odliv zákazníkov, efektívnejšie riadiť marketingové kampane a odhaľovať podvody v reálnom čase. Nové systémy PureData sú dostupné v troch modeloch podľa pracovných úloh - transakčné, operatívne a analytické s dôrazom na big data.

Nové PureData systémy sú ďalším krokom v stratégii IBM priniesť na trh integrované systémy so zabudovanou expertízou, ktorá vychádza z desaťročí skúseností pri znižovaní nákladov a komplexnosti spojenej s rozvojom IT. Klienti dokážu systém rozbehať v priebehu 24 hodín, nie 24 dní, môžu realizovať komplexné analytické úlohy za pár minút, nie hodín a zvládať viac ako 100 databáz na jednom systéme. Celá rodina systémov PureSystems je výsledkom dvojmiliardovej investície IBM do výskumu a vývoja počas 4 rokov.

Okrem nového člena rodiny PureSystems IBM predstavila aj nové technológie v oblasti Power systémov, úložných systémov a mainframov s dôrazom na bezpečnosť, cloud a analytiku:

- Power systémy prichádzajú s novým POWER 7+ procesorom, vyššou bezpečnosťou a rýchlosťou analytických úloh, kapacitou podľa potreby (capacity on demand) a vyšším výkonom.

- Nové high-endové úložné systémy DS8870 sú trikrát rýchlejšie ako predchádzajúci model.

- Riešenie IBM DB2 Analytics Accelerator V3 urýchľuje analytické úlohy na mainframe zEnterprise EC12, zSecure zasa odhalí nezvyčajnú aktivitu skôr, než je systém ohrozený.

Viac informácií o stratégii IBM v oblasti inteligentnejších výpočtových systémov (IBM Smarter Computing) nájdete na stránke www.ibm.com/smartercomputing.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá