12.10.2012 0 Comments

Dostaňte svoje dáta pod kontrolu s novinkami od IBM

Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) v uplynulých 2 týždňoch predstavila niekoľko noviniek, ktoré klientom pomôžu zvládnuť aktuálne problémy, akými sú prechod na cloud computing alebo geometrický rast dát, tzv. big data. Práve množstvo dát predstavuje pre mnohé firmy veľkú prekážku. Podľa odhadov IBM sa denne vytvorí 2,5 exabajtov dát a až 90 percent dát na celom svete vzniklo počas posledných 2 rokov. Nové systémy PureData umožnia klientom riadiť a analyzovať petabajty dát v priebehu minút a výstupy využiť na podporu firemných cieľov od marketingu, cez obchod až po operatívu. Klienti ich možu využiť na náročné dátové služby v tradičnom i cloudovom prostredí.

Firmy vo všetkých odvetviach hľadajú jednoduchší, efektívnejší a finančne menej náročný spôsob ako analyzovať údaje, a tak lepšie pochopiť zákaznícke správanie, redukovať odliv zákazníkov, efektívnejšie riadiť marketingové kampane a odhaľovať podvody v reálnom čase. Nové systémy PureData sú dostupné v troch modeloch podľa pracovných úloh - transakčné, operatívne a analytické s dôrazom na big data.

Nové PureData systémy sú ďalším krokom v stratégii IBM priniesť na trh integrované systémy so zabudovanou expertízou, ktorá vychádza z desaťročí skúseností pri znižovaní nákladov a komplexnosti spojenej s rozvojom IT. Klienti dokážu systém rozbehať v priebehu 24 hodín, nie 24 dní, môžu realizovať komplexné analytické úlohy za pár minút, nie hodín a zvládať viac ako 100 databáz na jednom systéme. Celá rodina systémov PureSystems je výsledkom dvojmiliardovej investície IBM do výskumu a vývoja počas 4 rokov.

Okrem nového člena rodiny PureSystems IBM predstavila aj nové technológie v oblasti Power systémov, úložných systémov a mainframov s dôrazom na bezpečnosť, cloud a analytiku:

- Power systémy prichádzajú s novým POWER 7+ procesorom, vyššou bezpečnosťou a rýchlosťou analytických úloh, kapacitou podľa potreby (capacity on demand) a vyšším výkonom.

- Nové high-endové úložné systémy DS8870 sú trikrát rýchlejšie ako predchádzajúci model.

- Riešenie IBM DB2 Analytics Accelerator V3 urýchľuje analytické úlohy na mainframe zEnterprise EC12, zSecure zasa odhalí nezvyčajnú aktivitu skôr, než je systém ohrozený.

Viac informácií o stratégii IBM v oblasti inteligentnejších výpočtových systémov (IBM Smarter Computing) nájdete na stránke www.ibm.com/smartercomputing.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá