Image
7.9.2012 0 Comments

Domáce spotrebiče, ktoré nám zmenia život – mikrovlnka s pripojením na Wi-Fi

Technologický pokrok sa prejavuje vo všetkých odvetviach. Štandardy jednotlivých zariadení sa menia a evolúcia sa nevyhne ani domácim spotrebičom. Spoločnosti na rôznych výstavách prezentujú viacero konceptov inteligentných domácich spotrebičov, ich základné črty sú okrem energetickej efektívnosti aj konektivita, prípadne komunikácia s inými inteligentnými zariadeniami.

Najrýchlejšia umývačka riadu na svete

Zariadenie Miele Futura Dishwasher sa považuje za najrýchlejšiu umývačku riadu na svete. Jedno umytie trvá 23 minút a umývačka výborne šetrí energiu, ale aj vodu - spotrebuje jej o 35 % menej ako bežné umývačky. Zariadenie je osvetlené pomocou LED diód a niektoré modely podporujú pripojenie do Wi-Fi. Súčasťou umývačky sú aj senzory - tie poskytujú používateľom informácie o zložení vody, jej teplote, intenzite umývania atď. Vybrané modely sa takisto dokážu prispôsobiť teplote a vlhkosti okolia. Umývačky sú už v predaji, cena modelov sa pohybuje od 1000 do 2300 EUR.

spotrebice_umyvacka.jpg

LCD chladnička s aplikáciami

Samsung minulý rok predstavil inteligentnú chladničku, ktorá je vybavená 8-palcovým LCD displejom a podporuje aj aplikácie. Používatelia môžu priamo z dverí chladničky regulovať teplotu, pristupovať k uloženým poznámkam, kalendáru, ale aj sociálnym sieťam a fotografiám. Cena chladničky je v závislosti od modelu (dvojdverový alebo štvordverový) približne 2200, resp. 3000 EUR.

Hoci dnes sa chladničky pripojené do internetu príliš nepoužívajú, v budúcnosti pôjde o štandard a mnoho používateľov ocení modely, ktoré dokážu skontrolovať svoj obsah a zaslať SMS so zoznamom vecí, ktoré treba kúpiť.

spotrebice_chladnicka.jpg

Inteligentná elektrická rúra

Samsung na výstave CES v januári tohto roka prezentoval inteligentnú elektrickú rúru. Tá dokáže využiť aplikáciu pre operačný systém Android na prípravu až 160 jedál. Zariadenie, samozrejme, musí byť pripojené do Wi-Fi a okrem prípravy vás informuje aj o hmotnosti a kalorickom obsahu jedla. Práve prepojenie domácich spotrebičov s inteligentnými telefónmi a tabletmi predstavuje očakávanú evolúciu. Jedno využitie sme spomenuli v súvislosti s chladničkou, v prípade rúry vás môže aplikácia aj na diaľku informovať o stave prípravy vášho jedla, prípadne si budete môcť rúru zapnúť aj na diaľku pri návrate domov z práce.

spotrebice_rura.jpg

Zdroj: mashable.com
theverge.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá