Image
30.9.2014 0 Comments

Dokonalé krivky od Sony

BRAVIA S90 prichádza s novou zakrivenou obrazovkou v 4K rozlíšení a s priestorovým zvukom. Už sa vám niekedy stalo, že ste pri sledovaní televízie od napätia prestali dýchať alebo ste uhli pred nárazom vesmírnej lode z obrazovky? Buď išlo o posledné spracovanie StarTreku, alebo ste práve sedeli v 3D kine.

So Sony BRAVIA S90 4K zažijete dokonalý obraz aj bez 3D okuliarov a v pohodlí domova. Pripravte sa na ozajstný zážitok. Vďaka štvornásobnému rozlíšeniu v porovnaní s klasickým full HD a jemnému zakriveniu obrazovky vás BRAVIA S90 4K vtiahne do deja tak, že sa pri pozeraní futbalu naozaj spotíte.

SonyHlavny.jpg

Sony BRAVIA S90 môžete v 4K rozlíšení používať už dnes s bežným obsahom, elektronika nižšie rozlíšenie dopočíta na UHD

Svet krajší ako v skutočnosti

Nový model patrí do rodiny 4K Ultra HD televízorov Sony. Štvornásobné rozlíšenie a zakrivenie obrazovky zaručia žiarivé farby a prirodzený obraz. Či už pozeráte originálny 4K obsah, zbierku Blu-ray filmov, televízne vysielanie, alebo len obyčajné video na internete, všetko vyzerá akosi lepšie než v skutočnosti. 4K X-Reality PRO chip zlepšuje a zostruje každý obrazový detail a prevedie ho na kvalitu formátu 4K. Procesor zvyšuje rozlíšenie scén, čím zlepšuje farbu, kontrast a štruktúru. Dokonca aj obyčajné videá z internetu v nižšom rozlíšení transformuje do 4K. Vydoluje z nich detaily, ktoré obsahujú viac ako 8 miliónov samostatných pixelov.

Virtuálna realita?

Zakrivenie obrazovky, viackanálový zvuk a vysoké rozlíšenie vás doslova prenesú do virtuálnej reality. Zakrivenie sa využíva aj pri plátnach v kine; konzistentnejšie pozorovacie uhly totiž vytvárajú „hĺbku" a vtiahnu diváka do deja. Obrazovky TRILUMINOS majú výnimočnú schopnosť zobrazovať farby. Rozdiel vidieť aj voľným okom - krvavá červená z obrazovky takmer kvapká a pojem smaragdová zelená dostáva úplne nový význam. Ďalšie prekvapenie od Sony je technológia X-tended Dynamic Range, ktorá inteligentne zvyšuje kontrast tam, kde treba zvýrazniť svetlé tóny alebo naopak, verne zobraziť čiernu farbu. Vďaka algoritmu podsvietenia a dvojnásobnému rozsahu jasu vám umožní vidieť jasné svetlé farby a sýte tmavé tóny ešte v širšom dynamickom rozsahu ako na štandardných LED televízoroch.

SonyPerspektiva.jpg

Na zakrivených televízoroch si vychutnáte hlavne sledovanie filmov, panoramatický efekt vás doslova vtiahne do deja

Nebezpečné čaro dokonalého zvuku

Je všeobecne známe, že horor bez zvuku je o 80 % menej strašidelný. Čo sa však stane, ak bude zvuk ešte dokonalejší? V S90 má premiéru 4.2-kanálový systém Sony Multi-angle Live Speaker, ktorý vás obklopí mohutným priestorovým zvukom ako v kine. Hlbokotónový reproduktor zvýrazní pulzujúce basy a systém oddelených riadiacich jednotiek zaručí presné a rovnomerné rozloženie zvuku vo všetkých reproduktoroch. Premyslené je aj nasmerovanie zvuku - každý reproduktor má vlastný uhol nastavený tak, že zvuk je rovnako kvalitný v akomkoľvek bode miestnosti. Čistotu zvuku zabezpečuje technológia ClearAudio+ Discrete Processing a o hlboké a silné basy sa zasa postarajú dva nízkofrekvenčné reproduktory zabudované v televízore.

Budúcnosť 4K

Príchod 4K je nezadržateľný. Veľa televíznych vysielacích staníc, káblových či satelitných operátorov spolu s poskytovateľmi internetového vysielania a streamovacích služieb v súčasnosti testuje poskytovanie služieb v detailnom 4K rozlíšení, ktoré prináša až štyrikrát viac detailov ako full HD. Poprední výrobcovia spotrebnej elektroniky prinášajú inovatívne technológie na trh v podobe 4K produktov.

Sony patrí k popredných výrobcom a inovátorom v oblasti technológií 4K. S novinkou S90 prináša množstvo nových a zábavných funkcií. Napríklad s funkciou Live Football Mode bude každý futbalový zápas doslova zážitkom. Režim živého vysielania futbalu upraví nastavenia zvuku tak, akoby ste práve sedeli na štadióne. Nové rozhranie zahŕňa aj správy a novinky z viacerých zdrojov vrátane organizácie FIFA. Cez Photo Share zase môžete odosielať, zdieľať alebo prijímať fotografie. S kompatibilnými zariadeniami so systémom Android alebo iOS si môžete svoje fotografie jednoducho prezerať na obrovskej obrazovke.

SonyZakriveny.jpg

Všimnite si, že zakrivenie je len mierne a obraz môže dobre sledovať aj skupina divákov

Viac informácií o celom spektre televízorov Sony nájdete na stránke www.sony.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá