Image
27.6.2014 0 Comments

Dohodu IBM s firmou Lenovo sprevádzajú obavy o bezpečnosť

IBM.jpg Predaj divízie serverov spoločnosti IBM čínskej firme Lenovo sa ocitol v neistote. V súvislosti s ním totiž americká vláda prešetruje otázky národnej bezpečnosti. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Wall Street Journal.

Ten však neuviedol svoje zdroje. Predstavitelia americkej bezpečnosti a Americký výbor pre zahraničné investície (CFIUS) vyjadrujú obavy, že k serverovému vybaveniu používanému v komunikačných sieťach a v dátových centrách, ktoré podporujú Pentagon, by sa na diaľku mohli dostať čínski špióni.

Vládni predstavitelia majú taktiež problém s predajom serverov, ktoré by bolo možné združiť dohromady a vytvoriť veľmi výkonný počítač. V snahe vyvrátiť pochybnosti spoločnosti IBM a Lenovo uviedli, že údržbu v mene firmy Lenovo bude "dlhší čas" zabezpečovať IBM.

Čínska technologická spoločnosť Lenovo Group sa v januári dohodla na kúpe divízie spoločnosti IBM zaoberajúcej sa výrobou serverov pre dátové centrá za 2,3 mld. USD. Ide tak o najväčšiu čínsku akvizíciu v technologickom sektore. Obdobnú zmluvu obe spoločnosti uzavreli v roku 2005, keď americký gigant čínskej spoločnosti predal svoju stratovú divíziu osobných počítačov za 1,75 mld. USD.

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá