Image
27.6.2014 0 Comments

Dohodu IBM s firmou Lenovo sprevádzajú obavy o bezpečnosť

IBM.jpg Predaj divízie serverov spoločnosti IBM čínskej firme Lenovo sa ocitol v neistote. V súvislosti s ním totiž americká vláda prešetruje otázky národnej bezpečnosti. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Wall Street Journal.

Ten však neuviedol svoje zdroje. Predstavitelia americkej bezpečnosti a Americký výbor pre zahraničné investície (CFIUS) vyjadrujú obavy, že k serverovému vybaveniu používanému v komunikačných sieťach a v dátových centrách, ktoré podporujú Pentagon, by sa na diaľku mohli dostať čínski špióni.

Vládni predstavitelia majú taktiež problém s predajom serverov, ktoré by bolo možné združiť dohromady a vytvoriť veľmi výkonný počítač. V snahe vyvrátiť pochybnosti spoločnosti IBM a Lenovo uviedli, že údržbu v mene firmy Lenovo bude "dlhší čas" zabezpečovať IBM.

Čínska technologická spoločnosť Lenovo Group sa v januári dohodla na kúpe divízie spoločnosti IBM zaoberajúcej sa výrobou serverov pre dátové centrá za 2,3 mld. USD. Ide tak o najväčšiu čínsku akvizíciu v technologickom sektore. Obdobnú zmluvu obe spoločnosti uzavreli v roku 2005, keď americký gigant čínskej spoločnosti predal svoju stratovú divíziu osobných počítačov za 1,75 mld. USD.

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá