31.10.2012 0 Comments

Dohoda o voľnom obchode s Kóreou prináša slovenským firmám veľké príležitosti

Dohoda o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Južnou Kóreou je obrovskou príležitosťou pre európske firmy preniknúť na tento veľmi náročný, ale aj mimoriadne atraktívny trh. Dohoda vstúpila do platnosti 1. júla 2011 a jej cieľom je odstrániť 98 percent všetkých colných a regulačných bariér vo vzájomnom obchode do piatich rokov.

Jedným z európskych lídrov v IT sektore pri implementácii Dohody o voľnom obchode je slovenská spoločnosť Gratex International, ktorá exportuje sofistikované služby s vysokou pridanou hodnotou do tejto ázijskej krajiny prostredníctvom úspešného partnerstva s najväčším kórejským poskytovateľom IT služieb, spoločnosťou SDS Samsung.

Tam, kde sa bariéry už podarilo odstrániť alebo zredukovať, európsky export do Južnej Kórey výrazne stúpol," povedal na seminári Európskeho parlamentu k prvému výročiu účinnosti Dohody o voľnom obchode komisár Európskej komisie pre obchod Karel De Gucht. Podľa komisára sa už v prvom roku zvýšil export európskych firiem do Kórey o 54 %.

Na bruselskom seminári za účasti kórejského ministra obchodu Barka Taeho, sa zúčastnili aj predstavitelia spoločnosti Gratex International. „Zaujímali sme sa najmä o praktické opatrenia, ktoré môžu pomôcť slovenským firmám rozvíjať podnikanie na kórejskom trhu," uviedol Martin Benko, riaditeľ Worldwide Business Development spoločnosti Gratex International.

Národné vlády v EÚ podľa predstaviteľov Európskej komisie v prvom roku platnosti Dohody o voľnom obchode nevenovali dostatočnú pozornosť možnostiam, ktoré z dohody vyplývajú pre európske firmy. „Je tu ešte veľký priestor na prezentovanie možností, ktoré dohoda slovenským exportérom poskytuje, osobitne vzhľadom na fakt, že kórejské firmy už sú na slovenskom trhu veľmi aktívne a silno prítomné," dodal Martin Benko zo spoločnosti Gratex International.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá