Image
16.3.2015 0 Comments

Dohady: Nový iPhone má mať dotykový displej citlivý na tlak a ďalší na hrane

ITN_Apple si nechal.jpg Apple plánuje do svojho nasledujúceho iPhonu pridať senzory na detekciu sily, ktorou používateľ tlačí na displej. Vychádza pri tom z nového MacBooku, ktorý obsahuje touchpad citlivý na tlak.

Technológia Force Touch môže rozlišovať medzi ľahkým poklepnutím a silnejším prítlakom a umožňuje používateľom ovládať zariadenia rôznym spôsobom v závislosti od toho, ako silno tlačia na povrch displeja.

Podľa oboznámených zdrojom nová dotyková technológia má byť jedna zo zmien, s ktorými príde budúca verzia smartfónu Applu. Tá sa má uviesť na trh neskôr v tomto roku. Hovorca Applu to odmietol komentovať.

Spoločnosť má aj ďalšiu patentovú prihlášku vzťahujúcu na črtu, ktorá by mohla byť zahrnutá do iPhonu 7. Ide o „mini flexibilný okraj" displeja, ktorý by mal obsahovať „aktívne vitruálne tlačidlá", použiteľné na úlohy, ako je spustenie fotoaparátu či prepínanie medzi režimom foto a video.

mini_flexible_display2.jpg

Aj tento patent ukazuje, že Apple sa aktívne zaujíma o pridanie nových typov vstupu pre iPhone. O niečo podobné sa snaží aj Samsung pri svojich nových smartfónoch Galaxy S6, ktoré majú ohnutý displej. V prípade Applu by však malo ísť o pridanie ďalšieho displeja s novými funkciami. Otázne je, ako to ovplyvní rozmery telefónu. Na aktuálnom iPhone 6 a 6 Plus je totiž primálo miesta na pridanie displeja na hranu, zrejme si to bude vyžadovať kompromis v hrúbke zariadenia.

Zdroj: wsj.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá