Image
16.3.2015 0 Comments

Dohady: Nový iPhone má mať dotykový displej citlivý na tlak a ďalší na hrane

ITN_Apple si nechal.jpg Apple plánuje do svojho nasledujúceho iPhonu pridať senzory na detekciu sily, ktorou používateľ tlačí na displej. Vychádza pri tom z nového MacBooku, ktorý obsahuje touchpad citlivý na tlak.

Technológia Force Touch môže rozlišovať medzi ľahkým poklepnutím a silnejším prítlakom a umožňuje používateľom ovládať zariadenia rôznym spôsobom v závislosti od toho, ako silno tlačia na povrch displeja.

Podľa oboznámených zdrojom nová dotyková technológia má byť jedna zo zmien, s ktorými príde budúca verzia smartfónu Applu. Tá sa má uviesť na trh neskôr v tomto roku. Hovorca Applu to odmietol komentovať.

Spoločnosť má aj ďalšiu patentovú prihlášku vzťahujúcu na črtu, ktorá by mohla byť zahrnutá do iPhonu 7. Ide o „mini flexibilný okraj" displeja, ktorý by mal obsahovať „aktívne vitruálne tlačidlá", použiteľné na úlohy, ako je spustenie fotoaparátu či prepínanie medzi režimom foto a video.

mini_flexible_display2.jpg

Aj tento patent ukazuje, že Apple sa aktívne zaujíma o pridanie nových typov vstupu pre iPhone. O niečo podobné sa snaží aj Samsung pri svojich nových smartfónoch Galaxy S6, ktoré majú ohnutý displej. V prípade Applu by však malo ísť o pridanie ďalšieho displeja s novými funkciami. Otázne je, ako to ovplyvní rozmery telefónu. Na aktuálnom iPhone 6 a 6 Plus je totiž primálo miesta na pridanie displeja na hranu, zrejme si to bude vyžadovať kompromis v hrúbke zariadenia.

Zdroj: wsj.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá