Image
16.3.2015 0 Comments

Dohady: Nový iPhone má mať dotykový displej citlivý na tlak a ďalší na hrane

ITN_Apple si nechal.jpg Apple plánuje do svojho nasledujúceho iPhonu pridať senzory na detekciu sily, ktorou používateľ tlačí na displej. Vychádza pri tom z nového MacBooku, ktorý obsahuje touchpad citlivý na tlak.

Technológia Force Touch môže rozlišovať medzi ľahkým poklepnutím a silnejším prítlakom a umožňuje používateľom ovládať zariadenia rôznym spôsobom v závislosti od toho, ako silno tlačia na povrch displeja.

Podľa oboznámených zdrojom nová dotyková technológia má byť jedna zo zmien, s ktorými príde budúca verzia smartfónu Applu. Tá sa má uviesť na trh neskôr v tomto roku. Hovorca Applu to odmietol komentovať.

Spoločnosť má aj ďalšiu patentovú prihlášku vzťahujúcu na črtu, ktorá by mohla byť zahrnutá do iPhonu 7. Ide o „mini flexibilný okraj" displeja, ktorý by mal obsahovať „aktívne vitruálne tlačidlá", použiteľné na úlohy, ako je spustenie fotoaparátu či prepínanie medzi režimom foto a video.

mini_flexible_display2.jpg

Aj tento patent ukazuje, že Apple sa aktívne zaujíma o pridanie nových typov vstupu pre iPhone. O niečo podobné sa snaží aj Samsung pri svojich nových smartfónoch Galaxy S6, ktoré majú ohnutý displej. V prípade Applu by však malo ísť o pridanie ďalšieho displeja s novými funkciami. Otázne je, ako to ovplyvní rozmery telefónu. Na aktuálnom iPhone 6 a 6 Plus je totiž primálo miesta na pridanie displeja na hranu, zrejme si to bude vyžadovať kompromis v hrúbke zariadenia.

Zdroj: wsj.com
neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá