Image
22.1.2016 0 Comments

Dohady: Huawei chystá svoj prvý notebook. Pobeží na ňom Windows aj Android

Čínska spoločnosť Huawei údajne rozširuje svoj záber. Pracuje vraj na prenosnom počítači s názvom MateBook, na ktorom sa budú dať spustiť dva operačné systémy - Windows 10 a Android OS s EMUI.

Správa uverejnená na webe GizmoChina hovorí o hybridnom notebooku s odnímateľnou klávesnicou, ktorý sa bude dať použiť aj ako tablet.

Zariadenie by mohlo mať pod kapotou čipovú súpravu Intelu a podľa uniknutých fotografií má disponovať aj stylusom. Okrem uvedených informácií zatiaľ nie sú známe nijaké ďalšie hardvérové špecifikácie ani cena pripravovaného prístroja.

Huawei nevydalo o MateBooku nijakú oficiálnu správu, no zvesti hovoria, že by mal byť predstavený v Barcelone na podujatí Mobile World Congress. Predpokladá sa, že Xiaomi tu predstaví klasický notebook a Huawei zariadenie typu 2 v 1. Ak sa dohady ukážu ako pravdivé, mohlo by šliapať na päty Surface Booku od Microsoftu.

Na CES 2016 prezentovalo Huawei 6-palcový špičkový smartfón Mate 8 s osemjadrovým procesorom a výdržou batérie na 28 hodín hovoru a 17 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. Uviedlo aj nový tablet MediaPad M2 10 s výkonným hardvérom, vynikajúcim displejom, reproduktormi a stylusom citlivým na tlak.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá