Image
22.1.2016 0 Comments

Dohady: Huawei chystá svoj prvý notebook. Pobeží na ňom Windows aj Android

Čínska spoločnosť Huawei údajne rozširuje svoj záber. Pracuje vraj na prenosnom počítači s názvom MateBook, na ktorom sa budú dať spustiť dva operačné systémy - Windows 10 a Android OS s EMUI.

Správa uverejnená na webe GizmoChina hovorí o hybridnom notebooku s odnímateľnou klávesnicou, ktorý sa bude dať použiť aj ako tablet.

Zariadenie by mohlo mať pod kapotou čipovú súpravu Intelu a podľa uniknutých fotografií má disponovať aj stylusom. Okrem uvedených informácií zatiaľ nie sú známe nijaké ďalšie hardvérové špecifikácie ani cena pripravovaného prístroja.

Huawei nevydalo o MateBooku nijakú oficiálnu správu, no zvesti hovoria, že by mal byť predstavený v Barcelone na podujatí Mobile World Congress. Predpokladá sa, že Xiaomi tu predstaví klasický notebook a Huawei zariadenie typu 2 v 1. Ak sa dohady ukážu ako pravdivé, mohlo by šliapať na päty Surface Booku od Microsoftu.

Na CES 2016 prezentovalo Huawei 6-palcový špičkový smartfón Mate 8 s osemjadrovým procesorom a výdržou batérie na 28 hodín hovoru a 17 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. Uviedlo aj nový tablet MediaPad M2 10 s výkonným hardvérom, vynikajúcim displejom, reproduktormi a stylusom citlivým na tlak.

Zdroj: techtimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá