Image
22.1.2016 0 Comments

Dohady: Huawei chystá svoj prvý notebook. Pobeží na ňom Windows aj Android

Čínska spoločnosť Huawei údajne rozširuje svoj záber. Pracuje vraj na prenosnom počítači s názvom MateBook, na ktorom sa budú dať spustiť dva operačné systémy - Windows 10 a Android OS s EMUI.

Správa uverejnená na webe GizmoChina hovorí o hybridnom notebooku s odnímateľnou klávesnicou, ktorý sa bude dať použiť aj ako tablet.

Zariadenie by mohlo mať pod kapotou čipovú súpravu Intelu a podľa uniknutých fotografií má disponovať aj stylusom. Okrem uvedených informácií zatiaľ nie sú známe nijaké ďalšie hardvérové špecifikácie ani cena pripravovaného prístroja.

Huawei nevydalo o MateBooku nijakú oficiálnu správu, no zvesti hovoria, že by mal byť predstavený v Barcelone na podujatí Mobile World Congress. Predpokladá sa, že Xiaomi tu predstaví klasický notebook a Huawei zariadenie typu 2 v 1. Ak sa dohady ukážu ako pravdivé, mohlo by šliapať na päty Surface Booku od Microsoftu.

Na CES 2016 prezentovalo Huawei 6-palcový špičkový smartfón Mate 8 s osemjadrovým procesorom a výdržou batérie na 28 hodín hovoru a 17 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. Uviedlo aj nový tablet MediaPad M2 10 s výkonným hardvérom, vynikajúcim displejom, reproduktormi a stylusom citlivým na tlak.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá