Image
8.3.2016 0 Comments

Dohady: Apple v roku 2017 prejde na technológiu OLED. Dočkáme sa iPhonu s ohnutým displejom?

Na webe sa šíria dohady o tom, že Apple plánuje v roku 2017 začleniť do svojich iPhonov technológiu displeja OLED. Bude to teda o rok až dva skôr, ako hovorili predchádzajúce odhady. Nový displej však bude obmedzený len na niektoré high-end modely.

Podľa správy publikovanej v Nikkei Apple v decembri kontaktoval Samsung aj LG ohľadne výroby displejov OLED na rok 2017. V minulosti sa hovorilo, že jabĺčková spoločnosť sa zaujíma o flexibilné displeje OLED Samsungu, no posun na časovej osi na bližší termín možno spôsobil, že sa napokon vzdal myšlienky na iPhone s ohnutým displejom.

Dôvodom oslovenia juhokórejských výrobcov displejov je možno to, že súčasný dodávateľ Applu Japan Display už pripravuje masovú výrobu OLED na rok 2018.

Existujúce výrobné limity novej zobrazovacej technológie znamenajú, že ak Apple predsunie prechod na OLED na rok 2017, tieto displeje budú pravdepodobne obmedzené na určité modely high-end iPhonov, ako je iPhone Plus alebo očakávaný „iPhone Pro“.

Dôvodom urýchlenia prechodu na OLED môžu byť predpovede niektorých analytikov, ktorí očakávajú pokles tržieb z iPhonov. Navyše technológia OLED má svoje výhody – takéto displeje sú tenšie ako LCD a ponúkajú živšie farby, čo môže byť spôsob, ako upútať používateľov iPhonov, ktorí už prestali každý rok kupovať novú verziu smartfónu, a rovnako aj používateľov rôznych androidových zariadení.

Apple už použil displej OLED na Apple Watch, a tak zrejme naň prejde aj na iPhone. No dobre informovaný analytik Ming-Chi Kuo sa stále drží svojho tvrdenia, že iPhone nebude mať displej OLED skôr ako v roku 2019.

Zdroj: appleinsider.com

slashgear.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá