Image
8.3.2016 0 Comments

Dohady: Apple v roku 2017 prejde na technológiu OLED. Dočkáme sa iPhonu s ohnutým displejom?

Na webe sa šíria dohady o tom, že Apple plánuje v roku 2017 začleniť do svojich iPhonov technológiu displeja OLED. Bude to teda o rok až dva skôr, ako hovorili predchádzajúce odhady. Nový displej však bude obmedzený len na niektoré high-end modely.

Podľa správy publikovanej v Nikkei Apple v decembri kontaktoval Samsung aj LG ohľadne výroby displejov OLED na rok 2017. V minulosti sa hovorilo, že jabĺčková spoločnosť sa zaujíma o flexibilné displeje OLED Samsungu, no posun na časovej osi na bližší termín možno spôsobil, že sa napokon vzdal myšlienky na iPhone s ohnutým displejom.

Dôvodom oslovenia juhokórejských výrobcov displejov je možno to, že súčasný dodávateľ Applu Japan Display už pripravuje masovú výrobu OLED na rok 2018.

Existujúce výrobné limity novej zobrazovacej technológie znamenajú, že ak Apple predsunie prechod na OLED na rok 2017, tieto displeje budú pravdepodobne obmedzené na určité modely high-end iPhonov, ako je iPhone Plus alebo očakávaný „iPhone Pro“.

Dôvodom urýchlenia prechodu na OLED môžu byť predpovede niektorých analytikov, ktorí očakávajú pokles tržieb z iPhonov. Navyše technológia OLED má svoje výhody – takéto displeje sú tenšie ako LCD a ponúkajú živšie farby, čo môže byť spôsob, ako upútať používateľov iPhonov, ktorí už prestali každý rok kupovať novú verziu smartfónu, a rovnako aj používateľov rôznych androidových zariadení.

Apple už použil displej OLED na Apple Watch, a tak zrejme naň prejde aj na iPhone. No dobre informovaný analytik Ming-Chi Kuo sa stále drží svojho tvrdenia, že iPhone nebude mať displej OLED skôr ako v roku 2019.

Zdroj: appleinsider.com

slashgear.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá