26.3.2013 0 Comments

Dohady: Aj Google chystá inteligentné hodinky, budú mať flip-up displej?

google-smartwatch.jpeg Zdá sa, že aj Google pracuje na svojich inteligentných hodinkách. Financial Times priniesol informáciu o tom, že na nich bude pracovať androidový tím tejto spoločnosti, teda nie X Lab, ktorý mal na starosti vývoj Google Glass. Google by sa tak pridal k množstvu ďalších spoločností, ktoré ponúkajú podobné produkty.

Za zmienku stojí napr. MetaWatch od firmy Fossil, veľmi úspešné hodinky Pebble od spoločnosti InPulse, SmartWatch od Sony, ale aj ďalšie zariadenia monitorujúce fyzické aktivity používateľa, ako náramok Jawbone Up či FuelBand od Nike. V poslednom čase sa objavili dohady o podobných zariadeniach aj od Applu a Samsungu.

Prvý krok v oblasti nositeľných výpočtových zariadení (wearable computing) urobil internetový gigant už svojimi okuliarmi Google Glass, ale pri inteligentných hodinkách sa dá predpokladať širšie uplatnenie na trhu. Google Glass totiž znamená zásadnú zmenu v interakcii človeka s digitálnym obsahom i so svetom. Inteligentné hodinky by mohli predstavovať akýsi most medzi smartfónom a slúchadlovým headsetom.

flip-up.png

Google sa k špekuláciám zatiaľ nevyjadril. No už v roku 2011 si podal patentovú prihlášku na inteligentné hodinky s flip-up displejom. Ide o konštrukciu s dvoma displejmi - jedným výklopným, pod ktorým by bol ďalší dotykový. Vlani na jeseň mu bol patent odsúhlasený. V patente sa spomínajú hodinky s procesorom a bezdrôtovým komunikačným rozhraním.

Vlastníctvo patentu však ešte neznamená, že hodinky Googlu budú vyzerať práve takto. Každopádne po akvizícii Motoroly už Google má v ponuke inteligentné hodinky MotoACTV s Androidom. Navyše Googlu nechýba kreativita a má aj dostatok znalostí a skúseností v oblasti softvéru, aby mohol ponúknuť kvalitný produkt. Vzhľadom na to, že o podobný produkt sa pokúša napríklad aj Apple, presadiť sa na trhu nebude také ľahké.

Zdroj: techcrunch.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá