26.3.2013 0 Comments

Dohady: Aj Google chystá inteligentné hodinky, budú mať flip-up displej?

google-smartwatch.jpeg Zdá sa, že aj Google pracuje na svojich inteligentných hodinkách. Financial Times priniesol informáciu o tom, že na nich bude pracovať androidový tím tejto spoločnosti, teda nie X Lab, ktorý mal na starosti vývoj Google Glass. Google by sa tak pridal k množstvu ďalších spoločností, ktoré ponúkajú podobné produkty.

Za zmienku stojí napr. MetaWatch od firmy Fossil, veľmi úspešné hodinky Pebble od spoločnosti InPulse, SmartWatch od Sony, ale aj ďalšie zariadenia monitorujúce fyzické aktivity používateľa, ako náramok Jawbone Up či FuelBand od Nike. V poslednom čase sa objavili dohady o podobných zariadeniach aj od Applu a Samsungu.

Prvý krok v oblasti nositeľných výpočtových zariadení (wearable computing) urobil internetový gigant už svojimi okuliarmi Google Glass, ale pri inteligentných hodinkách sa dá predpokladať širšie uplatnenie na trhu. Google Glass totiž znamená zásadnú zmenu v interakcii človeka s digitálnym obsahom i so svetom. Inteligentné hodinky by mohli predstavovať akýsi most medzi smartfónom a slúchadlovým headsetom.

flip-up.png

Google sa k špekuláciám zatiaľ nevyjadril. No už v roku 2011 si podal patentovú prihlášku na inteligentné hodinky s flip-up displejom. Ide o konštrukciu s dvoma displejmi - jedným výklopným, pod ktorým by bol ďalší dotykový. Vlani na jeseň mu bol patent odsúhlasený. V patente sa spomínajú hodinky s procesorom a bezdrôtovým komunikačným rozhraním.

Vlastníctvo patentu však ešte neznamená, že hodinky Googlu budú vyzerať práve takto. Každopádne po akvizícii Motoroly už Google má v ponuke inteligentné hodinky MotoACTV s Androidom. Navyše Googlu nechýba kreativita a má aj dostatok znalostí a skúseností v oblasti softvéru, aby mohol ponúknuť kvalitný produkt. Vzhľadom na to, že o podobný produkt sa pokúša napríklad aj Apple, presadiť sa na trhu nebude také ľahké.

Zdroj: techcrunch.com
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá