Image
14.8.2014 0 Comments

Do Xboxu One pribudne prehrávanie videí MKV cez USB

xbox_one.jpg Microsoft plánuje ďalší veľký systémový update Xbox One a za nové sociálne i TV funkcie, ako aj za prichádzajúcu podporu prehrávania súborov z kľúčov USB i PC vraj vďačia hráči sami sebe a webu Xbox Feedback.

Do Xboxu One teda v dohľadnom čase pribudnú:

Nová sekcia Friends - poskytne viac informácií o vašich „priateľoch", takže budete vedieť, čomu sa momentálne venujú, čo hrajú a aké je ich gamerscore.

Snap centrum - Microsoft vypočul žiadosti o presun niektorých obľúbených funkcií sprievodcu Xbox 360 aj do Xboxu One. K informáciám o správach, priateľoch i achievementoch sa teraz dostanete ešte efektívnejšie a bez opustenia rozohranej hry.

Dôraz na prístup k funkciám aj bez vypnutia hry sa prejaví hlavne na správach prijímaných počas hrania. Hráč môže nerušene komunikovať a k dispozícii pritom bude mať celú históriu rozhovoru vrátane odkazov na Game DVR klipy. Aj tie sa dajú pozerať bez odchodu z rozohranej hry.

Digital TV Tuner - ako už bolo oznámené minulý týždeň, v Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku dostanú niektorí používatelia skúšobný prístup k náhľadu niektorých TV programov.

Týchto 5 krajín zároveň dostáva možnosť streamovať TV vysielanie na SmartGlass zariadenia s Windows, iOS a Androidom. Aplikácia dokáže streamovaný program aj zastaviť a pretočiť či prepínať medzi programami, a to bez rušenia osoby, ktorá v rovnakom čase na Xboxe One hrá videohru.

Pribudne možnosť nastaviť Xbox One tak, aby sa z pohotovostného režimu prepínal rovno do režimu TV.

Trhy s podporou OneGuide dostanú aj podporu minisprievodcu, ktorý zobrazí základné informácie o práve sledovanom programe a pomôže aj s prezeraním aktuálneho vysielania na ostatných programoch.

V najbližších týždňoch ohlásia rozšírenie zoznamu oficiálne podporovaných krajín.

A nakoniec Media Player - aplikácia čoskoro používateľovi umožní pristupovať k jeho multimediálnym súborom prostredníctvom portu USB i pripojenia k domácemu serveru podporujúcemu protokoly DLNA. Prvá skúšobná verzia sprístupní iba USB a podpora DLNA príde neskôr. Menej známe či novšie formáty, ako napríklad mpeg 2TS, gif a mkv, budú pridané pred koncom tohto roka.

Skúšobný early access do nových služieb a funkcií bude vybraným hráčom poskytnutý už koncom tohto mesiaca.

Zoznam čoskoro kompatibilných typov súborov:

3gp audio, 3gp video, 3gp2
aac
adts
animated gif
asf
avi divx, avi dv, avi uncompressed, avi xvid
bmp
jpg
gif
h264 avchd
mjpeg
mkv
mov
mp3
mpeg 1 ps
mpeg 2, mpeg 2 hd, mpeg 2 ts
mpeg 4 h264 aac, mpeg 4 sp
png
tiff
wav
wma, wma lossless, wma pro, wma voice, wmv, wmv h

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá