Image
14.8.2014 0 Comments

Do Xboxu One pribudne prehrávanie videí MKV cez USB

xbox_one.jpg Microsoft plánuje ďalší veľký systémový update Xbox One a za nové sociálne i TV funkcie, ako aj za prichádzajúcu podporu prehrávania súborov z kľúčov USB i PC vraj vďačia hráči sami sebe a webu Xbox Feedback.

Do Xboxu One teda v dohľadnom čase pribudnú:

Nová sekcia Friends - poskytne viac informácií o vašich „priateľoch", takže budete vedieť, čomu sa momentálne venujú, čo hrajú a aké je ich gamerscore.

Snap centrum - Microsoft vypočul žiadosti o presun niektorých obľúbených funkcií sprievodcu Xbox 360 aj do Xboxu One. K informáciám o správach, priateľoch i achievementoch sa teraz dostanete ešte efektívnejšie a bez opustenia rozohranej hry.

Dôraz na prístup k funkciám aj bez vypnutia hry sa prejaví hlavne na správach prijímaných počas hrania. Hráč môže nerušene komunikovať a k dispozícii pritom bude mať celú históriu rozhovoru vrátane odkazov na Game DVR klipy. Aj tie sa dajú pozerať bez odchodu z rozohranej hry.

Digital TV Tuner - ako už bolo oznámené minulý týždeň, v Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku dostanú niektorí používatelia skúšobný prístup k náhľadu niektorých TV programov.

Týchto 5 krajín zároveň dostáva možnosť streamovať TV vysielanie na SmartGlass zariadenia s Windows, iOS a Androidom. Aplikácia dokáže streamovaný program aj zastaviť a pretočiť či prepínať medzi programami, a to bez rušenia osoby, ktorá v rovnakom čase na Xboxe One hrá videohru.

Pribudne možnosť nastaviť Xbox One tak, aby sa z pohotovostného režimu prepínal rovno do režimu TV.

Trhy s podporou OneGuide dostanú aj podporu minisprievodcu, ktorý zobrazí základné informácie o práve sledovanom programe a pomôže aj s prezeraním aktuálneho vysielania na ostatných programoch.

V najbližších týždňoch ohlásia rozšírenie zoznamu oficiálne podporovaných krajín.

A nakoniec Media Player - aplikácia čoskoro používateľovi umožní pristupovať k jeho multimediálnym súborom prostredníctvom portu USB i pripojenia k domácemu serveru podporujúcemu protokoly DLNA. Prvá skúšobná verzia sprístupní iba USB a podpora DLNA príde neskôr. Menej známe či novšie formáty, ako napríklad mpeg 2TS, gif a mkv, budú pridané pred koncom tohto roka.

Skúšobný early access do nových služieb a funkcií bude vybraným hráčom poskytnutý už koncom tohto mesiaca.

Zoznam čoskoro kompatibilných typov súborov:

3gp audio, 3gp video, 3gp2
aac
adts
animated gif
asf
avi divx, avi dv, avi uncompressed, avi xvid
bmp
jpg
gif
h264 avchd
mjpeg
mkv
mov
mp3
mpeg 1 ps
mpeg 2, mpeg 2 hd, mpeg 2 ts
mpeg 4 h264 aac, mpeg 4 sp
png
tiff
wav
wma, wma lossless, wma pro, wma voice, wmv, wmv h

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá