Image
16.3.2016 0 Comments

Do IT Fitness testu sa zapojilo viac ako 21 500 ľudí

IT Fitness test bol rozdelený na informačnú (nepovinnú) časť, ktorú vyplnilo 4 114 respondentov, a samostatnú testovaciu časť, pričom testovacia časť bola pripravená špeciálne pre základné školy a špeciálne pre stredné a vysoké školy. Do testu pre základné školy sa zapojilo 2 746 žiakov vo veku sedem až 16 rokov. Priemerná úspešnosť u detí bola 41,27 %. Test pre stredné a vysoké školy vyplnilo 17 253 účastníkov s priemernou úspešnosťou 45,79 %. Len štyria účastníci vo veku 18 až 35 rokov dosiahli úspešnosť 100 %. Spomedzi žien boli najúspešnejšie dve respondentky, ktoré získali 96 %.

Najmladšími účastníkmi boli tri sedemročné žiačky zo Základnej školy s materskou školou v Špačinciach a jeden sedemročný žiak zo Základnej školy v Odoríne. Najstarším účastníkom v teste pre respondentov nad 15 rokov bol 81-ročný muž.

Testovanie podľa tvorcov ukázalo, že pretrváva trend, keď horšie výsledky sú v úlohách, kde je potrebné použiť istú mieru abstrakcie, skombinovať teoretické poznatky s praktickými skúsenosťami a zručnosťami, použiť zložitejšie operácie. Stále sú pomerne slabé IT zručnosti v oblasti bezpečnosti.

Európska kampaň je reakciou na rastúci dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti informačných a komunikačných technológií, ktorých v súčasnosti nie je dostatok.  

Test nebol podľa ITAS určený ani tak pre pracovníkov v IT, ako práve pre širokú verejnosť. Účastníci boli rozdelení na dve skupiny - ZŠ a SŠ, VŠ a všetci ostatní adepti o zamestnanie. Preverovali sa pritom vedomosti pri práci s internetom, kancelárskymi nástrojmi a taktiež v oblasti zvládnutia sociálnych sietí a počítačových systémov. Online test obsahoval 25 otázok so štyrmi variantmi odpovedí z rôznych oblastí IT. "Naším cieľom nebolo vytvoriť test s veľmi vysokou úspešnosťou, ale test, ktorý bude vedieť odlíšiť respondentov s dobrými vedomosťami a zručnosťami od respondentov so slabými vedomosťami a zručnosťami. Najväčšie medzery mali účastníci v oblasti bezpečnosti a počítačových systémov, najmenšie, pokiaľ ide o sociálne siete a internet," uviedol projektový manažér IT Fitness testu František Jakab.

Autor: SITA

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá