Image
16.3.2016 0 Comments

Do IT Fitness testu sa zapojilo viac ako 21 500 ľudí

IT Fitness test bol rozdelený na informačnú (nepovinnú) časť, ktorú vyplnilo 4 114 respondentov, a samostatnú testovaciu časť, pričom testovacia časť bola pripravená špeciálne pre základné školy a špeciálne pre stredné a vysoké školy. Do testu pre základné školy sa zapojilo 2 746 žiakov vo veku sedem až 16 rokov. Priemerná úspešnosť u detí bola 41,27 %. Test pre stredné a vysoké školy vyplnilo 17 253 účastníkov s priemernou úspešnosťou 45,79 %. Len štyria účastníci vo veku 18 až 35 rokov dosiahli úspešnosť 100 %. Spomedzi žien boli najúspešnejšie dve respondentky, ktoré získali 96 %.

Najmladšími účastníkmi boli tri sedemročné žiačky zo Základnej školy s materskou školou v Špačinciach a jeden sedemročný žiak zo Základnej školy v Odoríne. Najstarším účastníkom v teste pre respondentov nad 15 rokov bol 81-ročný muž.

Testovanie podľa tvorcov ukázalo, že pretrváva trend, keď horšie výsledky sú v úlohách, kde je potrebné použiť istú mieru abstrakcie, skombinovať teoretické poznatky s praktickými skúsenosťami a zručnosťami, použiť zložitejšie operácie. Stále sú pomerne slabé IT zručnosti v oblasti bezpečnosti.

Európska kampaň je reakciou na rastúci dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti informačných a komunikačných technológií, ktorých v súčasnosti nie je dostatok.  

Test nebol podľa ITAS určený ani tak pre pracovníkov v IT, ako práve pre širokú verejnosť. Účastníci boli rozdelení na dve skupiny - ZŠ a SŠ, VŠ a všetci ostatní adepti o zamestnanie. Preverovali sa pritom vedomosti pri práci s internetom, kancelárskymi nástrojmi a taktiež v oblasti zvládnutia sociálnych sietí a počítačových systémov. Online test obsahoval 25 otázok so štyrmi variantmi odpovedí z rôznych oblastí IT. "Naším cieľom nebolo vytvoriť test s veľmi vysokou úspešnosťou, ale test, ktorý bude vedieť odlíšiť respondentov s dobrými vedomosťami a zručnosťami od respondentov so slabými vedomosťami a zručnosťami. Najväčšie medzery mali účastníci v oblasti bezpečnosti a počítačových systémov, najmenšie, pokiaľ ide o sociálne siete a internet," uviedol projektový manažér IT Fitness testu František Jakab.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá