Image
16.3.2016 0 Comments

Do IT Fitness testu sa zapojilo viac ako 21 500 ľudí

IT Fitness test bol rozdelený na informačnú (nepovinnú) časť, ktorú vyplnilo 4 114 respondentov, a samostatnú testovaciu časť, pričom testovacia časť bola pripravená špeciálne pre základné školy a špeciálne pre stredné a vysoké školy. Do testu pre základné školy sa zapojilo 2 746 žiakov vo veku sedem až 16 rokov. Priemerná úspešnosť u detí bola 41,27 %. Test pre stredné a vysoké školy vyplnilo 17 253 účastníkov s priemernou úspešnosťou 45,79 %. Len štyria účastníci vo veku 18 až 35 rokov dosiahli úspešnosť 100 %. Spomedzi žien boli najúspešnejšie dve respondentky, ktoré získali 96 %.

Najmladšími účastníkmi boli tri sedemročné žiačky zo Základnej školy s materskou školou v Špačinciach a jeden sedemročný žiak zo Základnej školy v Odoríne. Najstarším účastníkom v teste pre respondentov nad 15 rokov bol 81-ročný muž.

Testovanie podľa tvorcov ukázalo, že pretrváva trend, keď horšie výsledky sú v úlohách, kde je potrebné použiť istú mieru abstrakcie, skombinovať teoretické poznatky s praktickými skúsenosťami a zručnosťami, použiť zložitejšie operácie. Stále sú pomerne slabé IT zručnosti v oblasti bezpečnosti.

Európska kampaň je reakciou na rastúci dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti informačných a komunikačných technológií, ktorých v súčasnosti nie je dostatok.  

Test nebol podľa ITAS určený ani tak pre pracovníkov v IT, ako práve pre širokú verejnosť. Účastníci boli rozdelení na dve skupiny - ZŠ a SŠ, VŠ a všetci ostatní adepti o zamestnanie. Preverovali sa pritom vedomosti pri práci s internetom, kancelárskymi nástrojmi a taktiež v oblasti zvládnutia sociálnych sietí a počítačových systémov. Online test obsahoval 25 otázok so štyrmi variantmi odpovedí z rôznych oblastí IT. "Naším cieľom nebolo vytvoriť test s veľmi vysokou úspešnosťou, ale test, ktorý bude vedieť odlíšiť respondentov s dobrými vedomosťami a zručnosťami od respondentov so slabými vedomosťami a zručnosťami. Najväčšie medzery mali účastníci v oblasti bezpečnosti a počítačových systémov, najmenšie, pokiaľ ide o sociálne siete a internet," uviedol projektový manažér IT Fitness testu František Jakab.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá