17.1.2016 0 Comments

Do ESETu prichádza Nick FitzGerald, svetový expert na škodlivý kód

Do bezpečnostnej spoločnosti ESET prichádza Nick FitzGerald, renomovaný expert v oblasti informačnej bezpečnosti. Spolu s pobočkou ESETu v Austrálii sa bude zameriavať na región Ázie a Tichomoria, vrátane svojho rodiska Nového Zélandu.

„Nick je známy ako jeden z najlepších expertov na škodlivý kód. Sme preto radi, že sa pridal k nám. Jeho schopnosť porozumieť širšiemu zmyslu škodlivého kódu a kybernetickej kriminality nám pomôže posunúť ESET na pozíciu skutočného lídra v IT bezpečnosti," povedal Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Na začiatku svojej kariéry bol Nick moderátorom e-mailovej skupiny Virus-L, ktorá vznikla v roku 1988 a zaoberala sa počítačovou bezpečnosťou. Skutočne známym sa stal ako editor magazínu Virus Bulletin (1997-1999), v ktorom nastavil metodológiu známych certifikátov VB100, ktoré sa udeľujú bezpečnostným produktom. Sám viedol niekoľko VB100 testov. Po odchode z pozície editora pracoval Nick ako konzultant a výskumník pre niekoľko bezpečnostných spoločností. S Virus Bulletinom stále pracuje ako člen jeho poradného zboru.

„Pre mňa je ESET jednou z posledných IT firiem so skutočným zameraním na technológie. Teším sa na prácu v spoločnosti, v ktorej sú najväčšími prioritami zdokonaľovanie produktov a kvalitný výskum," hovorí Nick FitzGerald.

Nick má titul z pedagogiky a psychológie z novozélandskej University of Canterbury. Je členom mnohých skupín a organizácií zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou, napríklad Computer Antivirus Research Organization (CARO) zaoberajúcou sa výskumom a štúdiom škodlivého kódu. Je najnovším prírastkom ESETu z radov bezpečnostným výskumníkov.

Technológie ESETu začali svoju históriu písať v roku 1987, kedy zakladatelia spoločnosti Miroslav Trnka a Peter Paško naprogramovali svoj prvý antivírusový softvér. V roku 2012 sa rady ESETu posilnili o ďalšiu známu postavu z oblasti IT bezpečnosti Righarda Zwienenberga, ktorý začal kybernetické hrozby analyzovať už v roku 1988.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá