17.1.2016 0 Comments

Do ESETu prichádza Nick FitzGerald, svetový expert na škodlivý kód

Do bezpečnostnej spoločnosti ESET prichádza Nick FitzGerald, renomovaný expert v oblasti informačnej bezpečnosti. Spolu s pobočkou ESETu v Austrálii sa bude zameriavať na región Ázie a Tichomoria, vrátane svojho rodiska Nového Zélandu.

„Nick je známy ako jeden z najlepších expertov na škodlivý kód. Sme preto radi, že sa pridal k nám. Jeho schopnosť porozumieť širšiemu zmyslu škodlivého kódu a kybernetickej kriminality nám pomôže posunúť ESET na pozíciu skutočného lídra v IT bezpečnosti," povedal Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Na začiatku svojej kariéry bol Nick moderátorom e-mailovej skupiny Virus-L, ktorá vznikla v roku 1988 a zaoberala sa počítačovou bezpečnosťou. Skutočne známym sa stal ako editor magazínu Virus Bulletin (1997-1999), v ktorom nastavil metodológiu známych certifikátov VB100, ktoré sa udeľujú bezpečnostným produktom. Sám viedol niekoľko VB100 testov. Po odchode z pozície editora pracoval Nick ako konzultant a výskumník pre niekoľko bezpečnostných spoločností. S Virus Bulletinom stále pracuje ako člen jeho poradného zboru.

„Pre mňa je ESET jednou z posledných IT firiem so skutočným zameraním na technológie. Teším sa na prácu v spoločnosti, v ktorej sú najväčšími prioritami zdokonaľovanie produktov a kvalitný výskum," hovorí Nick FitzGerald.

Nick má titul z pedagogiky a psychológie z novozélandskej University of Canterbury. Je členom mnohých skupín a organizácií zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou, napríklad Computer Antivirus Research Organization (CARO) zaoberajúcou sa výskumom a štúdiom škodlivého kódu. Je najnovším prírastkom ESETu z radov bezpečnostným výskumníkov.

Technológie ESETu začali svoju históriu písať v roku 1987, kedy zakladatelia spoločnosti Miroslav Trnka a Peter Paško naprogramovali svoj prvý antivírusový softvér. V roku 2012 sa rady ESETu posilnili o ďalšiu známu postavu z oblasti IT bezpečnosti Righarda Zwienenberga, ktorý začal kybernetické hrozby analyzovať už v roku 1988.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá