17.1.2016 0 Comments

Do ESETu prichádza Nick FitzGerald, svetový expert na škodlivý kód

Do bezpečnostnej spoločnosti ESET prichádza Nick FitzGerald, renomovaný expert v oblasti informačnej bezpečnosti. Spolu s pobočkou ESETu v Austrálii sa bude zameriavať na región Ázie a Tichomoria, vrátane svojho rodiska Nového Zélandu.

„Nick je známy ako jeden z najlepších expertov na škodlivý kód. Sme preto radi, že sa pridal k nám. Jeho schopnosť porozumieť širšiemu zmyslu škodlivého kódu a kybernetickej kriminality nám pomôže posunúť ESET na pozíciu skutočného lídra v IT bezpečnosti," povedal Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

Na začiatku svojej kariéry bol Nick moderátorom e-mailovej skupiny Virus-L, ktorá vznikla v roku 1988 a zaoberala sa počítačovou bezpečnosťou. Skutočne známym sa stal ako editor magazínu Virus Bulletin (1997-1999), v ktorom nastavil metodológiu známych certifikátov VB100, ktoré sa udeľujú bezpečnostným produktom. Sám viedol niekoľko VB100 testov. Po odchode z pozície editora pracoval Nick ako konzultant a výskumník pre niekoľko bezpečnostných spoločností. S Virus Bulletinom stále pracuje ako člen jeho poradného zboru.

„Pre mňa je ESET jednou z posledných IT firiem so skutočným zameraním na technológie. Teším sa na prácu v spoločnosti, v ktorej sú najväčšími prioritami zdokonaľovanie produktov a kvalitný výskum," hovorí Nick FitzGerald.

Nick má titul z pedagogiky a psychológie z novozélandskej University of Canterbury. Je členom mnohých skupín a organizácií zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou, napríklad Computer Antivirus Research Organization (CARO) zaoberajúcou sa výskumom a štúdiom škodlivého kódu. Je najnovším prírastkom ESETu z radov bezpečnostným výskumníkov.

Technológie ESETu začali svoju históriu písať v roku 1987, kedy zakladatelia spoločnosti Miroslav Trnka a Peter Paško naprogramovali svoj prvý antivírusový softvér. V roku 2012 sa rady ESETu posilnili o ďalšiu známu postavu z oblasti IT bezpečnosti Righarda Zwienenberga, ktorý začal kybernetické hrozby analyzovať už v roku 1988.

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá