Image
28.4.2015 0 Comments

Dizajn novej verzie Google Glass navrhne známy taliansky výrobca okuliarov

google_glass.jpeg Google na vývoji nového modelu high-tech okuliarov Google Glass spolupracuje s talianskou spoločnosťou Luxottica, ktorá je vlastníkom množstva známych značiek vrátane Ray-Ban alebo Oakley.

Spoluprácu s Googlom na vývoji Glass v piatok v talianskom Miláne potvrdil jeden z dvoch CEO Luxottica Massimo Vian s tým, že dizajn druhej verzie Google Glass sa bude v mnohom odlišovať. Podrobnejšie informácie vrátane dátumu vydania však Vian odmietol zverejniť.

Google predstavil Glass v roku 2013, pričom okuliare sa ihneď stali populárnymi medzi technologickými nadšencami. Pre svoju vysokú cenovku (1500 dolárov) sa však medzi bežných používateľov nikdy nerozšírili. Veľa reštaurácií, kaviarní, barov a ďalších miest v USA navyše používanie Glass zakázalo pre obavy z porušovania súkromia svojich zákazníkov.

Google však v potenciál svojich okuliarov verí aj naďalej - podľa jeho predstaviteľov je ich len potrebné prerobiť. Treba podotknúť, že aj keď bol predaj Glass bežným používateľom na začiatku tohto roka ukončený, Google prototyp svojich okuliarov aj naďalej ponúka firmám.

Google sa s Luxotticou, ktorej dizajnéri majú prispieť k tomu, aby okuliare boli štýlovejšie, spojil v minulom roku. Podľa denníka Wall Street Journal Vian nedávno odcestoval do Kalifornie, aby sa stretol s novým tímom, ktorý na druhej verzii Glass pracuje.

Nový tím vývojárov vznikol v januári a dohliada naň bývalý šéf spoločnosti Nest Tony Fadell. Ako pred niekoľkými mesiacmi vyhlásil šéf Googlu Eric Schmidt, Fadell dostal za úlohu „pripraviť Glass pre bežných používateľov".

Bývalá šéfka vývoja Glass Ivy Rossová v januári uviedla, že nová verzia zariadenia bude lacnejšia, jej batéria dlhšie vydrží a svojim používateľom ponúkne lepšiu kvalitu zvuku a lepší displej. Google sa tiež snaží o to, aby nové zariadenie vyzeralo viac ako bežné okuliare.

Spoločnosť Luxottica, ktorá je jedným z najväčších výrobcov okuliarov na svete, podľa denníka Wall Street Journal spolupracuje aj s firmou Intel na vývoji bližšie nešpecifikovaného zariadenia, ktoré sa na trhu objaví v februári či marci budúceho roka.

Hovorkyňa Googlu na otázku Wall Street Journal iba uviedla, že „vývojársky tím pracuje na novej verzii produktu", ale odmietla poskytnúť bližšie informácie.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá