Image
28.4.2015 0 Comments

Dizajn novej verzie Google Glass navrhne známy taliansky výrobca okuliarov

google_glass.jpeg Google na vývoji nového modelu high-tech okuliarov Google Glass spolupracuje s talianskou spoločnosťou Luxottica, ktorá je vlastníkom množstva známych značiek vrátane Ray-Ban alebo Oakley.

Spoluprácu s Googlom na vývoji Glass v piatok v talianskom Miláne potvrdil jeden z dvoch CEO Luxottica Massimo Vian s tým, že dizajn druhej verzie Google Glass sa bude v mnohom odlišovať. Podrobnejšie informácie vrátane dátumu vydania však Vian odmietol zverejniť.

Google predstavil Glass v roku 2013, pričom okuliare sa ihneď stali populárnymi medzi technologickými nadšencami. Pre svoju vysokú cenovku (1500 dolárov) sa však medzi bežných používateľov nikdy nerozšírili. Veľa reštaurácií, kaviarní, barov a ďalších miest v USA navyše používanie Glass zakázalo pre obavy z porušovania súkromia svojich zákazníkov.

Google však v potenciál svojich okuliarov verí aj naďalej - podľa jeho predstaviteľov je ich len potrebné prerobiť. Treba podotknúť, že aj keď bol predaj Glass bežným používateľom na začiatku tohto roka ukončený, Google prototyp svojich okuliarov aj naďalej ponúka firmám.

Google sa s Luxotticou, ktorej dizajnéri majú prispieť k tomu, aby okuliare boli štýlovejšie, spojil v minulom roku. Podľa denníka Wall Street Journal Vian nedávno odcestoval do Kalifornie, aby sa stretol s novým tímom, ktorý na druhej verzii Glass pracuje.

Nový tím vývojárov vznikol v januári a dohliada naň bývalý šéf spoločnosti Nest Tony Fadell. Ako pred niekoľkými mesiacmi vyhlásil šéf Googlu Eric Schmidt, Fadell dostal za úlohu „pripraviť Glass pre bežných používateľov".

Bývalá šéfka vývoja Glass Ivy Rossová v januári uviedla, že nová verzia zariadenia bude lacnejšia, jej batéria dlhšie vydrží a svojim používateľom ponúkne lepšiu kvalitu zvuku a lepší displej. Google sa tiež snaží o to, aby nové zariadenie vyzeralo viac ako bežné okuliare.

Spoločnosť Luxottica, ktorá je jedným z najväčších výrobcov okuliarov na svete, podľa denníka Wall Street Journal spolupracuje aj s firmou Intel na vývoji bližšie nešpecifikovaného zariadenia, ktoré sa na trhu objaví v februári či marci budúceho roka.

Hovorkyňa Googlu na otázku Wall Street Journal iba uviedla, že „vývojársky tím pracuje na novej verzii produktu", ale odmietla poskytnúť bližšie informácie.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá