8.6.2015 0 Comments

Dizajn mobilných telefónov vstúpil do doby sklenenej

Snáď žiadne odvetvie nezaznamenáva tak prudký vývoj ako mobilné zariadenia. Technológie pritom už dávno nie sú jediným dôležitým aspektom pri výbere smartfónu. Akoby estetika začala funkcie dokonca prevažovať. Predsa len, to čo má rovnakú funkciu, sa môže z hľadiska estetiky značne odlišovať, ako napríklad plastové pero na jedno použitie od umne spracovaného elegantného pera. V prípade smartfónov Samsung Galaxy S6 a S6 edge sa jednoznačne jedná o druhý prípad.

Plastu zvoní umieračik

Dizajnéri spoločnosti Samsung začali pri vývoji šiestej série vlajkových lodí medzi smartfónmi s výberom kovu. Kov je dlhodobý trend medzi výrobcami špičkových mobilných zariadení po celom svete, pretože zariadeniu dodáva pevnosť a prémiový vzhľad. Všetky druhy kovov však nie sú úplne kompatibilné s funkciami mobilných zariadení, pretože môžu blokovať signály a celkovo pôsobiť chladne.

Dizajnéri značky Samsung tak pri starostlivom výbere kovu zvolili hliník, konkrétne typ 6013, ktorý sa zvyčajne používa pri konštrukcii trupov lietadiel, horských bicyklov alebo jácht. Smartfóny Galaxy S6 a S6 edge sú úplne prvými smartfónmi vyrobenými z takto mimoriadne odolného kovu. Jeho pevnosť je asi o 50 % vyššia a životnosť asi o 20 % dlhšia než v prípade hliníka 6063, ktorý používajú ostatní výrobcovia smartfónov.

Buď sklo

Rovnako ako sa dizajnéri spoločnosti Samsung nezmierili s len tak hocijakým kovom, nezvolili pre Galaxy S6 a S6 edge ani obyčajné sklo. Použili tzv. Gorilla Glass 4, aktuálne najodolnejšie sklo na trhu, ktoré súčasne podčiarkuje celkový elegantný vzhľad oboch smartfónov. Okrem estetiky má táto kombinácia kovu a skla pozitívny dopad aj na výkon. Eliminuje problém s blokáciou mobilného signálu a užívateľom dodáva pocit stabilnejšieho úchopu.

Sklo v kombinácii s kovom úplne stráca svoju povestnú krehkosť aj vďaka dômyselnosti pri spracovaní Galaxy S6 a S6 edge. Kovové obvodové hrany sú totiž nepatrne vyššie ako sklenený povrch, takže práve tie sa pri páde prístroja stretnú so zemou. Ďalší príklad dokonalej symbiózy dizajnu a účelu.

Číre sa stáva farebným

Smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge sú z hľadiska dizajnu zaujímavé nielen použitými materiálmi, ale aj ich spracovaním. Tajomstvom skleneného tela je nová metóda povrchovej úpravy nazývaná Color, Material and Finish (CMF). Pri procese poťahovania smartfónov niekoľkými nanotenkými vrstvami skla bola použitá technika UV liatia, ktorá je obvyklá pri výrobe televízorov s vysokým rozlíšením. Samsung navyše umiestnil do vrstiev skla miniatúrne vzory. Vďaka tomu ich zadný panel odráža svetlo skoro ako diamant a mení odtieň použitej farby v závislosti na uhle dopadu svetla. Výber konkrétnych farieb prebehol na základe prieskumu aktuálnych trendov. Samsung tak pre svoje vlajkové lode medzi smartfónmi zvolil celkom päť farieb: čiernu, bielu, zlatú, zelenú a modrú.

Okraje zrodené v žiare

Už názov smartfónu Samsung Galaxy S6 edge napovedá, že jeho okrajom bola venovaná osobitná pozornosť. Je totiž prvým smartfónom na svete, ktorý má displej zakrivený po oboch okrajoch. Tento osobitý prvok je pochopiteľne veľmi náročné vyrobiť. Samsung musel nájsť optimálne zakrivenie a 3D výrobný proces. Zakrivenie displeja Galaxy S6 edge vyžaduje zahriatie na 800 °C a ďalšie zložité úpravy. Výsledkom je svetový unikát.

Smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge sú k dispozícii vo verziách:

  • S6 32 GB - biela, čierna, modrá
  • S6 64 GB - biela, čierna, zlatá
  • S6 128 GB - čierna
  • S6 edge 32 GB - biela, čierna
  • S6 edge 64 GB - biela, čierna, zlatá
  • S6 edge 128 GB - čierna, zelená

Odporúčané maloobchodné ceny pre slovenský trh (vrátane DPH) sú nasledovné:


32 GB

64 GB

128 GB

Galaxy S6

699 €

799 €

899 €

Galaxy S6 edge

849 €

949 €

1 049 €

Všetky podrobnosti a fotografie produktov sú k dispozícii na www.samsungmobilepress.com.

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá