Image
13.1.2015 0 Comments

Dizajn Pininfarina v prémiových slúchadlách

Spolupráca výrobcov prémiových slúchadiel s dizajnérskymi dielňami je už celkom bežná. Nemecké slúchadlá MAGNAT prichádzajú na náš trh hneď v troch variantoch. Na vlajkovej lodi pracovali dizajnéri z dielne Pininfarina, ostatné modely boli navrhnuté v dielni DesignWorx. Vyzerajú veľmi dobre, rovnako dobre sa aj nosia.

A čo sa týka zvukovej stránky, všetky modely majú meniče ladené laserovým systémom Klippel. Nesporná výhoda je minimálne skreslenie. Ako vidno aj v našom teste, prakticky nebolo čo vytknúť, azda okrem malých detailov.

Pininfarina.jpg

Magnat LZR 980

Toto je najpokročilejší model z trojice testovaných slúchadiel značky Magnat. Je to vlajková loď, ktorá si kladie za cieľ spĺňať najnáročnejšie požiadavky používateľov. Overili sme si nadšené tvrdenia výrobcu a s mnohými súhlasíme. No tak ako vždy je tu nejaké ALE. Dizajnovo netradičný model pochádza od dizajnérov automobilovej dielne Pininfarina. K celkovému vzhľadu niet čo dodať.

LZR 980 weiss Opener.jpg

Slúchadlá sú z prémiových materiálov a vyzerajú dobre. Plastové telo je vnútri zosilnené oceľovou konštrukciou. Tá je dostatočne pevná a netreba sa obávať poškodenia alebo náhodného zničenia. Vidieť to najmä v kĺbe umožňujúcom skladanie mušlí pri prenášaní. Mušle sú mohutné, a to aj vďaka polsterovaniu. Použitá je pamäťová pena, čo sa dá preveriť jemným stlačením. Textilné prešitie peny vyzerá veľmi dobre, a to na bielom aj čiernom variante. Nesporne výhodné je to, že ani pri dlhodobom používaní sa vďaka použitej textílii nebude používateľ potiť.

Keďže ide o referenčné slúchadlá, dôraz sa kladie na čo najkomfortnejšie nosenie na mieste. Kábel je odpojiteľný a pripája zo spodnej časti ľavej mušle. Ide o variant so 4-pólovým konektorom a ovládaním hlasitosti i hovorov priamo na kábli. Kábel je navyše z materiálu odolného proti zlomeniu, ktorý sa navyše ani nezamotáva.

Zvuk reprodukovaný z meničov je výborný. Ide o segment slúchadiel vhodných pre pokročilých používateľov, ktorí majú vysoké očakávania. Žiadne „prebasovanie" alebo iné „super bass" technológie tu nečakajte. Samozrejme, nízke tóny sú prehrávané veľmi dobre, no nie na úkor tých vyšších. Veľmi dôrazné sú stredy, ktoré vás prekvapia. Kto ešte neskúšal podobné slúchadlá, pravdepodobne nepočul dôkladne všetky hudobné zložky svojich skladieb. Vyvážená reprodukcia so stabilným zvukom je aj pri vyšších hlasitostiach. Žiadne chrčanie, no ak to preženiete, pocítite vibrovanie meničov.

Hodnotenie:

Dizajn a kvalita vyhotovenia, pamäťová pena, vynikajúca reprodukcia
Žiadne podstatné

Cena: 299 EUR

Magnat LZR 760

Najmenší model z predstavovanej trojice sú vcelku nenápadné slúchadlá, nám sa však páčili najviac. Jednak pre ich kompaktný vzhľad, ale aj pre silný zvukový zážitok. Ani tu netreba príliš zdôrazňovať kvalitu vyhotovenia. Na rozdiel od modelu 765 s oceľovou konštrukciou má plastovú časť spojovacieho mosta pri mušliach. Ide o typ supra-aural, teda slúchadlá s prítlakom na uši. Jemné kožené náušníky nahrádzajú technológiu aktívneho odhlučnenia a dokonale izolujú vonkajšie rušenie.

Magnat LZR 760 weiss Opener.jpg

To platí aj pre reprodukciu. Väčšina slúchadiel s vonkajším odhlučnením má rezervy vo vnútornom odhlučnení. No v tomto prípade ani pri hlasitej reprodukcii nebudete rušiť okolie. Prítlak je jemný, takže citlivejším používateľom nehrozia bolesti hlavy alebo nepríjemné pocity pri nosení. Slúchadlá sa dajú pri prenášaní zložiť v spojovacom moste.

Mušle majú len minimálny vertikálny pohyb. To však nebola prekážka, pretože ergonómiu výrobca dosiahol primárnym tvarovaním a uchytením mušlí. V balení nájdete kompletnú výbavu na cestovanie. Tá zahŕňa dva audiokáble, jeden vo verzii s ovládaním hovorov a hlasitosti, konektor na 6,5 mm jack a konektor do lietadla.

Zvukovo nás slúchadlá nesklamali. Subjektívne sa nám v porovnaní s referenčným modelom zdalo prehrávanie výšok menej zreteľné. No nie je to nič, čo by bolo prekážkou a čo by reálne používateľ počul bez možnosti priameho porovnania s drahším modelom. Vynikajúco boli podané basy a stredy. Aj tu si vychutnáte náročnejšie skladby s plným frekvenčným rozsahom. Pri vyšších hlasitostiach sú výšky viac uprednostňované, no treba dodať, že nie na úkor reprodukcie nízkych tónov.

Hodnotenie:

Extra pohodlné bez silného prítlaku, konštrukčné spracovanie, intenzita nízkych tónov, celková reprodukcia, obojsmerné odhlučnenie
Občas zreteľnejšie výšky

Cena: 199 EUR

Magnat LZR 580

Najlacnejšie slúchadlá z testu rozhodne neznamenajú nižšiu kvalitu. Keď si zoberieme cenu 99 EUR a pripočítame všetky výhody, ide o model schopný poriadne pomiešať karty na trhu slúchadiel. Nosí sa pohodlne a kompletne obopne uši. Polsterovanie je mäkké a je z pamäťovej peny. Tá je zabalená do koženého polsterovania so vzdušným systémom proti poteniu.

Magnat LZR 580 Opener red.jpg

Svoj podiel na pohodlnom nosení má aj systém uchytenia mušlí a ich polsterovanie, takisto aj výplň spodnej časti hlavového oblúka. Pri prenášaní ich môžete ohnúť v kĺbe spojovacieho mosta, zaberú tak menej miesta. Dostupné sú v niekoľkých variantoch, pričom farebné variácie ovplyvnili aj kábel. Aj tento model ho má odpojiteľný. Ovládanie sa však zredukovalo na pozastavenie alebo prehrávanie hudby. Ovládanie hlasitosti chýba. Pre úplnosť uvedieme, že kábel sa nezamotáva. Páčilo sa nám aj jeho ploché vyhotovenie. Takisto sa cezeň neprenášajú interferencie z kontaktu s oblečením. Telo je plastové, no dostatočne pevné.

Zvuk je vynikajúci, no badať viac zameranie na nízke tóny. Silné basy si tu naozaj užijete, stredy aj výšky sa doplňujú v primeranej hladine. No trochu cítiť uprednostnenie nízkych tónov. Výšky aj stredy sa viac prejavia pri vyššej hlasitosti. Naopak, pri nižšej počuť vyššiu intenzitu nízkych tónov.

Hodnotenie:

Reprodukcia nízkych tónov, kvalitná konštrukcia, pamäťová pena, pohodlné nosenie
Takmer nebadane zastrené stredy

Cena: 99 EUR

Verdikt PC REVUE

Magnat LZR 980 sú prémiové referenčné slúchadlá, ktoré majú nezameniteľný dizajn. Ich cena je vyššia, no v tejto kategórii sa dá očakávať. Zo zvukovej stránky hrajú vynikajúco a vyhotovené sú z prémiových materiálov. Magnat LZR 760 sú slúchadlá, ktoré nás v teste zaujali najviac. Jednak svojou prijateľnou cenou, ale aj vhodnosťou používania aj na cestách. Aj pri malých rozmeroch získate bohatý zvuk. Magnat LZR 580 je najlacnejší model z nášho testu. Silné basy a pohodlné nosenie sú hlavné argumenty v prospech jeho kúpy.

Slúchadlá zapožičal AUDIO International Slovakia.


Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Win TOP

14.10.2016 00:00

Viber Populárna aplikácia Viber má po celom svete viac ako 711 miliónov používateľov, ktorí ju využívajú na komunikáciu. Správy, ktoré pomocou nej možno odosielať, môžu byť textové či obrazové a nech ...

Recenzie

Web TOP

14.10.2016 00:00

Picmonkey.com Táto webová služba vám ponúkne editáciu fotografií, hlavne portrétov, bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať. Picmonkey pracuje priamo vo webovom prehliadači a základné možnosti ú ...

Recenzie

Orange TV: Telka v mobile

14.10.2016 19:18

Čoraz viac ľudí chce sledovať televízne relácie podľa svojho výberu nielen na televízore v obývačke, ale aj na mobiloch, tabletoch, či notebookoch. Mobilní operátori sa tomuto trendu radi prispôsobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá