Image
24.5.2016 0 Comments

Digitálny právnik nastúpil do práce. Vie študovať spisy, sledovať zmeny v zákonoch, rozumie jazyku a odpovedá na otázky

Právnici pri riešení káuz musia preštudovať stovky strán poznámok, článkov, prípadových precedensov. V budúcnosti by túto drinu mohla za nich urobiť umelá inteligencia.

Advokátska kancelária BakerHostetler so storočnou históriou „zamestnala“ prvého „digitálneho právnika“. Volá sa ROSS a pracuje s konkurzným tímom BakerHostetler, ktorý v súčasnosti tvorí takmer 50 právnikov, v rámci partnerstva oznámeného minulý mesiac. Za robotickým právnikom, založeným na technológii umelej inteligencie Watson od IBM, stojí spoločnosť ROSS Intelligence, ktorá plánuje podpísať licenčný dohovor aj s ďalšími advokátskymi kanceláriami.

ROSS môže čítať, rozumie jazyku a odpovedá na otázky, pričom odpovede (spolu s odkazmi a citáciami) generuje  na základe analýzy miliardy dokumentov,  a ako sa uvádza na jeho webovej stránke, používaním sa stále zdokonaľuje. Môže sledovať aj zmeny v zákonoch, ktoré by mohli ovplyvniť rozpracovaný prípad. Ross minimalizuje čas potrebný na získanie relevantných výsledkov z množstva dokumentov, pričom jeho odpovede sú neformálne a formulované v zrozumiteľnom jazyku.

Bob Craig, riaditeľ oddelenia informačných technológií BakerHostetler, povedal, že firma verí, že „vznikajúce technológie, ako je  kognitívne computing a iné formy strojového učenia, môžu pomôcť zlepšiť služby, ktoré poskytujeme našim klientom“.

Samozrejme, robotický advokát nemôže rokovať s klientmi ani riešiť prípady, preto ho nemožno pokladať za kvalifikovaného advokáta. Ale aj tak bude ROSS zrejme vítaným pomocníkom, umelá inteligencia by mohla nahradiť prácu právnych asistentov a znížiť cenu, za ktorú je prípad spracovaný.

Zdroj: qz.com

futurism.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá