Image
24.5.2016 0 Comments

Digitálny právnik nastúpil do práce. Vie študovať spisy, sledovať zmeny v zákonoch, rozumie jazyku a odpovedá na otázky

Právnici pri riešení káuz musia preštudovať stovky strán poznámok, článkov, prípadových precedensov. V budúcnosti by túto drinu mohla za nich urobiť umelá inteligencia.

Advokátska kancelária BakerHostetler so storočnou históriou „zamestnala“ prvého „digitálneho právnika“. Volá sa ROSS a pracuje s konkurzným tímom BakerHostetler, ktorý v súčasnosti tvorí takmer 50 právnikov, v rámci partnerstva oznámeného minulý mesiac. Za robotickým právnikom, založeným na technológii umelej inteligencie Watson od IBM, stojí spoločnosť ROSS Intelligence, ktorá plánuje podpísať licenčný dohovor aj s ďalšími advokátskymi kanceláriami.

ROSS môže čítať, rozumie jazyku a odpovedá na otázky, pričom odpovede (spolu s odkazmi a citáciami) generuje  na základe analýzy miliardy dokumentov,  a ako sa uvádza na jeho webovej stránke, používaním sa stále zdokonaľuje. Môže sledovať aj zmeny v zákonoch, ktoré by mohli ovplyvniť rozpracovaný prípad. Ross minimalizuje čas potrebný na získanie relevantných výsledkov z množstva dokumentov, pričom jeho odpovede sú neformálne a formulované v zrozumiteľnom jazyku.

Bob Craig, riaditeľ oddelenia informačných technológií BakerHostetler, povedal, že firma verí, že „vznikajúce technológie, ako je  kognitívne computing a iné formy strojového učenia, môžu pomôcť zlepšiť služby, ktoré poskytujeme našim klientom“.

Samozrejme, robotický advokát nemôže rokovať s klientmi ani riešiť prípady, preto ho nemožno pokladať za kvalifikovaného advokáta. Ale aj tak bude ROSS zrejme vítaným pomocníkom, umelá inteligencia by mohla nahradiť prácu právnych asistentov a znížiť cenu, za ktorú je prípad spracovaný.

Zdroj: qz.com

futurism.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá