Image
3.5.2016 0 Comments

Digitálne zdravie je pre Nokiu strategická oblasť. Chce kúpiť spoločnosť Withings

Nokia oznámila, že plánuje kúpiť  za 170 miliónov eur Withings, francúzsku spoločnosť vyrábajúcu spotrebnú elektroniku zameranú na digitálne zdravie. Akvizícia prinesie Nokii 200 nových zamestnancov a posilní ponuku produktov. Withings vyrába napríklad smart hodinky Activité, monitory aktivít fitnes, bluetoothový teplomer či náramok Pulse merajúci tepovú frekvenciu a množstvo kyslíka v krvi.

„Povedali sme jasne, že digitálne zdravie je pre Nokiu oblasť strategického záujmu, a teraz podnikáme konkrétne kroky na využitie príležitostí na tomto veľkom a významnom trhu,“ uviedol v tlačovom vyhlásení Rajeev Suri, prezident a CEO spoločnosti Nokia.

CEO Withings Cédric Hutchings povedal, že Nokia prejavila záujem o „preventívne zdravotníctvo a starostlivosť o pacientov“ a uistila zákazníkov Withings, že jeho aplikácie a produkty budú aj naďalej „fungovať rovnakým spôsobom“.

Akvizícia je súčasťou korekcie kurzu spoločnosti Nokia po tom, čo pred dvoma rokmi predala svoju divíziu mobilných telefónov Microsoftu. Odvtedy posilnila svoje postavenie v sieťovom odvetví kúpou spoločnosti Alcatel-Lucent  (tento obchod však vyvolal rozsiahle prepúšťanie) a predala svoje mapy Here konzorciu nemeckých automobiliek.

Divízia Nokia Technologies okrem toho, že spravuje stále výnosnú zbierku mobilných patentov Nokie, ukázala aj svoje ambície v oblasti spotrebnej elektroniky. Medzi jej najpozoruhodnejšie produkty patrí kamera OZO na virtuálnu realitu, navrhnutá pre potreby filmových ateliérov, a tablet N1, pôsobivý androidový klon iPadu mini, určený na čínsky trh. Kúpou Withing chce posilniť svoju pozíciu na perspektívnom trhu so zariadeniami pre internet vecí.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá