Image
3.5.2016 0 Comments

Digitálne zdravie je pre Nokiu strategická oblasť. Chce kúpiť spoločnosť Withings

Nokia oznámila, že plánuje kúpiť  za 170 miliónov eur Withings, francúzsku spoločnosť vyrábajúcu spotrebnú elektroniku zameranú na digitálne zdravie. Akvizícia prinesie Nokii 200 nových zamestnancov a posilní ponuku produktov. Withings vyrába napríklad smart hodinky Activité, monitory aktivít fitnes, bluetoothový teplomer či náramok Pulse merajúci tepovú frekvenciu a množstvo kyslíka v krvi.

„Povedali sme jasne, že digitálne zdravie je pre Nokiu oblasť strategického záujmu, a teraz podnikáme konkrétne kroky na využitie príležitostí na tomto veľkom a významnom trhu,“ uviedol v tlačovom vyhlásení Rajeev Suri, prezident a CEO spoločnosti Nokia.

CEO Withings Cédric Hutchings povedal, že Nokia prejavila záujem o „preventívne zdravotníctvo a starostlivosť o pacientov“ a uistila zákazníkov Withings, že jeho aplikácie a produkty budú aj naďalej „fungovať rovnakým spôsobom“.

Akvizícia je súčasťou korekcie kurzu spoločnosti Nokia po tom, čo pred dvoma rokmi predala svoju divíziu mobilných telefónov Microsoftu. Odvtedy posilnila svoje postavenie v sieťovom odvetví kúpou spoločnosti Alcatel-Lucent  (tento obchod však vyvolal rozsiahle prepúšťanie) a predala svoje mapy Here konzorciu nemeckých automobiliek.

Divízia Nokia Technologies okrem toho, že spravuje stále výnosnú zbierku mobilných patentov Nokie, ukázala aj svoje ambície v oblasti spotrebnej elektroniky. Medzi jej najpozoruhodnejšie produkty patrí kamera OZO na virtuálnu realitu, navrhnutá pre potreby filmových ateliérov, a tablet N1, pôsobivý androidový klon iPadu mini, určený na čínsky trh. Kúpou Withing chce posilniť svoju pozíciu na perspektívnom trhu so zariadeniami pre internet vecí.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá