20.8.2012 0 Comments

Digital Planet spustil nové cloudové služby vďaka konvergovanej infraštruktúre od HP

Spoločnosť HP oznámila, že riešenie HP CloudSystem umožnilo poskytovateľovi riadených služieb Digital Planet zvýšiť príjmy a znížiť prevádzkové výdavky. Počas menej ako jedného roka od nasadenia, nástroje HP CloudSystem pomohli spoločnosti Digital Planet vďaka novým obchodným príležitostiam vygenerovať zisk vo výške jedného milióna eur a znížiť prevádzkové náklady o 46 %.

Digital Planet, nezávislá pobočka skupiny HiberniaEvros Technology, ponúka riešenia z oblasti IT infraštruktúry pre podnikovú sféru, vrátane IaaS a výpočtových systémov „na vyžiadanie" (on-demand). Vďaka platformám verejného a súkromného cloudu, HP so spoločnosťou Digital Planet podstatne rozšírili možnosti poskytovania služieb IT infraštruktúry a môžu tak svojim zákazníkom ponúknuť flexibilnejšiu a cenovo efektívnejšiu infraštruktúru formou služby (IaaS).

„Mnoho organizácií hľadá nové možnosti ako inovovať využitie IT technológií v podnikovom prostredí. Jednou z možností je využívať infraštruktúru, poskytovanú ako službu, ktorá urýchľuje nasadenie noviniek a znižuje kapitálové investície," povedal Brian Larkin, spoluzakladateľ a prevádzkový riaditeľ Digital Planet. „Digital Planet v rámci tejto stratégie stavil na cloudový model poskytovania služieb. Riešenie HP CloudSystem nám otvorilo nové možnosti zisku a stalo sa kľúčovým prvkom, zaisťujúcim väčší úspech v podnikových IaaS aktivitách, ktorý sa navyše postará aj o budúci obchodný rast. Už teraz sme vďaka cloudovej platforme HP dosiahli 96 % návratnosti investície (ROI)."

Riešenie IaaS spoločnosti Digital Planet, využívajúce cloudové služby HP, umožňuje zákazníkom ľahký prechod na novú IT infraštruktúru. Kritické firemné aplikácie, kam patrí napríklad e-mailová komunikácia, alebo systémy pre udržiavanie vzťahov so zákazníkmi a účtovanie, môžu byť výhodne hostované formou platby za využité služby. Navyše, HP Digital Planet môže vďaka predintegrovaným cloudovým riešeniam HP Digital Planet dosiahnuť 99,999 %-nú dostupnosť služieb.

Zákazníci Digital Planet využívajú portál pre správu služieb na denný monitoring a konfiguráciu svojich IT prostredí, prípadne aj pre výber nových infraštruktúrnych služieb zo servisného katalógu. Vďaka tomu môžu vykonávať všetky potrebné zmeny, napríklad nasadenie nového virtuálneho servera počas niekoľkých minút a celkom bez potreby ručnej konfigurácie.

Cloudová platforma Digital Planet, implementovaná prostredníctvom služieb HP CloudSystem Matrix Installation Services, vychádza z flexibilného a ľahko upravovateľného riešenia HP CloudSystem. Toto riešenie obsahuje dva systémy HP ProLiant BladeSystem c7000 s 25 HP ProLiant BL465 G7 blade servermi a úložisko HP Storage, spravované prostredníctvom prostredia HP Matrix Operating Environment. O správu virtualizovaného prostredia sa stará platforma VMware vSphere 4, zatiaľ čo technológia HP Virtual Connect vytvára virtualizačnú vrstvu medzi lokálnou sieťou (LAN), dátovou sieťou (SAN) a blade servermi. Spoľahlivé a flexibilné riešenie pre integrovanú zálohu a obnovenie dát v prípade nečakanej havárie zaisťuje trojica dátových úložísk HP EVA 6400, dve ďalšie dátové úložiská HP 3PAR F200 následne poskytujú viacvrstvový úložný priestor a technológiu tenkého poskytovania (thin provisioning) pre maximálnu efektivitu dátovej prevádzky.

Digital Planet využíva pre rýchlejšie uvedenie infraštruktúry do prevádzky tiež nástroje HP Cloud Maps, a to už od prvého návrhu, až po automatickú správu počas celého životného cyklu. HP Cloud Maps umožňujú vytvárať aplikácie a katalógy služieb s optimalizovaným výkonom a využívať servisné služby pre najrozšírenejšie aplikácie, ako napríklad Microsoft SharePoint, či SAP NetWeaver.

Flexibilné financovanie prostredníctvom divízie HP Financial Services, poskytujúcej lízingové a ďalšie finančné služby, umožňuje Digital Planet prinášať nové cloudové služby bez veľkých vstupných výdavkov a udržať tak kapitál i cashflow pod kontrolou.

„Vďaka cloudovým riešeniam HP môžu organizácie oveľa jednoduchšie realizovať potrebné firemné transformácie a inovácie," povedal Martin Murphy, výkonný riaditeľ HP Ireland. „Pomáhajú lepšie zvládnuť procesy, súvisiace s rastom spoločností a zvýšiť ich zisky prostredníctvom zlepšenia jestvujúcich firemných obchodných modelov. Riešenia HP umožňujú spoločnosti Digital Planet fungovať ako virtuálny IT tím jej zákazníkov a venovať oveľa viac času poskytovaniu nových služieb."

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá