20.8.2012 0 Comments

Digital Planet spustil nové cloudové služby vďaka konvergovanej infraštruktúre od HP

Spoločnosť HP oznámila, že riešenie HP CloudSystem umožnilo poskytovateľovi riadených služieb Digital Planet zvýšiť príjmy a znížiť prevádzkové výdavky. Počas menej ako jedného roka od nasadenia, nástroje HP CloudSystem pomohli spoločnosti Digital Planet vďaka novým obchodným príležitostiam vygenerovať zisk vo výške jedného milióna eur a znížiť prevádzkové náklady o 46 %.

Digital Planet, nezávislá pobočka skupiny HiberniaEvros Technology, ponúka riešenia z oblasti IT infraštruktúry pre podnikovú sféru, vrátane IaaS a výpočtových systémov „na vyžiadanie" (on-demand). Vďaka platformám verejného a súkromného cloudu, HP so spoločnosťou Digital Planet podstatne rozšírili možnosti poskytovania služieb IT infraštruktúry a môžu tak svojim zákazníkom ponúknuť flexibilnejšiu a cenovo efektívnejšiu infraštruktúru formou služby (IaaS).

„Mnoho organizácií hľadá nové možnosti ako inovovať využitie IT technológií v podnikovom prostredí. Jednou z možností je využívať infraštruktúru, poskytovanú ako službu, ktorá urýchľuje nasadenie noviniek a znižuje kapitálové investície," povedal Brian Larkin, spoluzakladateľ a prevádzkový riaditeľ Digital Planet. „Digital Planet v rámci tejto stratégie stavil na cloudový model poskytovania služieb. Riešenie HP CloudSystem nám otvorilo nové možnosti zisku a stalo sa kľúčovým prvkom, zaisťujúcim väčší úspech v podnikových IaaS aktivitách, ktorý sa navyše postará aj o budúci obchodný rast. Už teraz sme vďaka cloudovej platforme HP dosiahli 96 % návratnosti investície (ROI)."

Riešenie IaaS spoločnosti Digital Planet, využívajúce cloudové služby HP, umožňuje zákazníkom ľahký prechod na novú IT infraštruktúru. Kritické firemné aplikácie, kam patrí napríklad e-mailová komunikácia, alebo systémy pre udržiavanie vzťahov so zákazníkmi a účtovanie, môžu byť výhodne hostované formou platby za využité služby. Navyše, HP Digital Planet môže vďaka predintegrovaným cloudovým riešeniam HP Digital Planet dosiahnuť 99,999 %-nú dostupnosť služieb.

Zákazníci Digital Planet využívajú portál pre správu služieb na denný monitoring a konfiguráciu svojich IT prostredí, prípadne aj pre výber nových infraštruktúrnych služieb zo servisného katalógu. Vďaka tomu môžu vykonávať všetky potrebné zmeny, napríklad nasadenie nového virtuálneho servera počas niekoľkých minút a celkom bez potreby ručnej konfigurácie.

Cloudová platforma Digital Planet, implementovaná prostredníctvom služieb HP CloudSystem Matrix Installation Services, vychádza z flexibilného a ľahko upravovateľného riešenia HP CloudSystem. Toto riešenie obsahuje dva systémy HP ProLiant BladeSystem c7000 s 25 HP ProLiant BL465 G7 blade servermi a úložisko HP Storage, spravované prostredníctvom prostredia HP Matrix Operating Environment. O správu virtualizovaného prostredia sa stará platforma VMware vSphere 4, zatiaľ čo technológia HP Virtual Connect vytvára virtualizačnú vrstvu medzi lokálnou sieťou (LAN), dátovou sieťou (SAN) a blade servermi. Spoľahlivé a flexibilné riešenie pre integrovanú zálohu a obnovenie dát v prípade nečakanej havárie zaisťuje trojica dátových úložísk HP EVA 6400, dve ďalšie dátové úložiská HP 3PAR F200 následne poskytujú viacvrstvový úložný priestor a technológiu tenkého poskytovania (thin provisioning) pre maximálnu efektivitu dátovej prevádzky.

Digital Planet využíva pre rýchlejšie uvedenie infraštruktúry do prevádzky tiež nástroje HP Cloud Maps, a to už od prvého návrhu, až po automatickú správu počas celého životného cyklu. HP Cloud Maps umožňujú vytvárať aplikácie a katalógy služieb s optimalizovaným výkonom a využívať servisné služby pre najrozšírenejšie aplikácie, ako napríklad Microsoft SharePoint, či SAP NetWeaver.

Flexibilné financovanie prostredníctvom divízie HP Financial Services, poskytujúcej lízingové a ďalšie finančné služby, umožňuje Digital Planet prinášať nové cloudové služby bez veľkých vstupných výdavkov a udržať tak kapitál i cashflow pod kontrolou.

„Vďaka cloudovým riešeniam HP môžu organizácie oveľa jednoduchšie realizovať potrebné firemné transformácie a inovácie," povedal Martin Murphy, výkonný riaditeľ HP Ireland. „Pomáhajú lepšie zvládnuť procesy, súvisiace s rastom spoločností a zvýšiť ich zisky prostredníctvom zlepšenia jestvujúcich firemných obchodných modelov. Riešenia HP umožňujú spoločnosti Digital Planet fungovať ako virtuálny IT tím jej zákazníkov a venovať oveľa viac času poskytovaniu nových služieb."

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá